Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

    Първоначално публикуван от deian Преглед на мнение
    Поздрави на всички хондаджии! Ей-толкова суперлативи за някой модел не бях чел! Търсех Витара /или Рав4/-неуспешно и успяхте да ме убедите да сменя търсенето. Имам 2 въпроса: 1 ръчна ск кутия или автоматик е за предпочитане; 2 разход при 147 конния двигател;
    Решил съм вече газово посмъртно да не слагам. Предварително благодаря!!!Поздрави!!! п.с.Утре ще ходя да гледам това http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...38068194&f11=1
    Привет,147к с ГИ извънградско 90-120кл ми дава 9,градско 11,5

    Коментар


    • #47
      От: До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

      Благодаря за бързите и изчерпателни отговори! Успяхте да ме навиете! Отивам да видя каква ще я свърша! Поздрави!

      Коментар


      • #48
        От: До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

        Взимай хондата няма да съжаляваш. Наблегни на огледа преди покупката, за да не влизаш в разходи след това. Пробвай задния диференциал за шумове. Даваш пълен ляв и въртиш и слушаш. Огледай тампоните на задните носачи, нивото на охладителната течност, за течове по двигателя и СК. И всичко друго като на лека кола. Успех и да се похвалиш.
        П.П. избирай с разума , не емоционално. Коли има достатъчно не е задължително да е първата която видиш .Късмет
        П.П. 128к.с. извън града скорост 100-120 7,5л/100, градско около 10л/100
        -------Honda CR-V 128к.с.--------
        "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

        Коментар


        • #49
          От: До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

          Благодаря сърдечно!!! Вчера капарирах една 147-конна /1999 година/. Видимо всичко е ОК /така смятат и моите механици/-пък останалото е въпрос и на късмет! Отново благодаря за помощта! Поздрави!!!

          Коментар


          • #50
            От: До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

            Първоначално публикуван от deian Преглед на мнение
            Благодаря сърдечно!!! Вчера капарирах една 147-конна /1999 година/. Видимо всичко е ОК /така смятат и моите механици/-пък останалото е въпрос и на късмет! Отново благодаря за помощта! Поздрави!!!
            Е хйде добре дошъл в отбора на Honda CR-V и да качиш снимки,тази от Суходол да не се оказа 99 година вместо обявената 2001!??Шегичка,със здраве да я регистрираш и караш.
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • #51
              От: До: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

              Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
              Е хйде добре дошъл в отбора на Honda CR-V и да качиш снимки,тази от Суходол да не се оказа 99 година вместо обявената 2001!??Шегичка,със здраве да я регистрираш и караш.
              Благодаря и добре заварил!!! Не взех тази от Суходол /имаше нещо гнило там-прав се оказа/-избрах си една наистина 1999 г /пак 147 кс/ която веднага ме грабна и днес я пекарах и в КАТ. Гледаха я и мои приятели механици, ама то всичко си е до късмет със старите коли и новите жени! Липсва и само едното стопче отзад на бронята долу в ляво /което е и фар за мъгла/. Търсих при италианеца ама няма. Ще проверя и на "Симеон". Благодаря за ценните съвети и за това че ми помогнахте да взема решение! Ще кача снимки при първа възможност. Поздрави!

              Коментар


              • #52
                От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                Честита да ти е със здраве да си я караш и безавариино наи вече, много хубава кола си си купил да знаиш Колегите по горе малко с апопрекалили с разходите ама нищо ти сам ще се убедип колко гори, уж твоя мотор го дават една идея по икономичен ще споделиш как гори. Моя е на газ, на бензин така и не съм го засичал, на газ в пловдив гори 11.5 макс 12 -няма зиме нема лете все толкова ама и извън града с клима и до 100-110км гори пак към 11 никога и никъде не съм успял да го сваля под 10.5 Пък колегата как гори 9 извън града не знам
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • #53
                  От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                  Ами честита да ти е, давай сега да видим и снимки. Със сдраве да си я караш. За разхода ще видиш сам, ама най вече зависи къде я караш и колко ти тежи крачето
                  -------Honda CR-V 128к.с.--------
                  "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                  Коментар


                  • #54
                    От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                    И аз на газ го докарвам 11-12л (12-13 с климатик) до 120км/ч и 12-14л до 140км/ч. Под 10 при положение, че на бензин гори толкова, че и повече, няма как да стане на газ. Говорим за 126 hp мотора. Новите 146 hp са по-економични с 1-2л.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #55
                      От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                      Благодаря за хубавите пожелания! Вече имам наблюдения за разхода и съм доволен /газово съм решил никога повече, въпреки че нали знаете за думата "никога".../. Без да преувеличавм /няма смисъл да лъжа себе си/ на извънградско 120 км/ч и без климатик-8л. С настъпени по магистралата 160 км/ч /на моменти 180/-10л /през половината време с климатик/. Там някъде е и градското, но още го проучвам защото студовете тепърва идват. Айде да не я хваля толкова да не стане някоя беля! Поздрави!п.с. вече и един приятел си търси същата щом я видя...

                      Коментар


                      • #56
                        От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        И аз на газ го докарвам 11-12л (12-13 с климатик) до 120км/ч и 12-14л до 140км/ч. Под 10 при положение, че на бензин гори толкова, че и повече, няма как да стане на газ. Говорим за 126 hp мотора. Новите 146 hp са по-економични с 1-2л.
                        Бъркаш , разликата не е 1-2 литра а 0.200 грама Японците направиха лек маркетингов трик тогава с новия мотор реално същия мотор с малко по висока компреси заради по голямата дълбочина на отваряне на клапаните , малко измененеие в смукателния и изпускатлени колектор пипнат е и компа да се даде повече сила в по ниските обороти и тва е
                        Факт е че и двата мотора ускоряват за 10.5 сек до 100 км
                        още факти са самите характеристики на моторите : Хонда 128 коня при 5200, и 182 нютона при 4200, разсход 12.6 градско 8.6 извън
                        Хонда 147 коня при 5500!!! 182 нютона при 4200!!! (същото като 128 кониовия) разсход 11.9 към 8.4
                        а за тези които са карали и двата мотора знаят за какво става дума че мощността и разликата във вървенето са само на думи НЕ отричам че по мощния е по пъргав в ниските обороти ама и силата му свършва по рано Всичко това написах към хората решили да купуват такава кола с идеята че ако намерят читав екземпляр които си струва парите но е с по малкия мотор да не му се чудят а да го взимат, разликата не си струва изпускането на читавата кола и да се набарбальокаш после с некой дарак само щото е с 147 коня. Естествено няма по хубаво от това да намериш големия мотор в читава кола
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • #57
                          От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                          Конете и магаретата не случайно съм ги писал 126 и 146 (126hp (94 kW) при 5400 оборота и 146 (109 kW) при 6200 оборота), защото са толкова. Двигателя верно е същия, но с оптимизирано горене, повишена мощност и понижен разход. Според Honda 146hp двигателя гори 11/100 градско и 9.4/100 извънградско (нов автомобил). Едва ли ще си завишават разхода. Тея разходи откъде си ги взел не знам. А "по висока компреси заради по голямата дълбочина на отваряне на клапаните" нещо ми се разминава и не мога да си го представя.
                          И на 126hp от 0 до 100 "по книжка" е 12.5 сек.

                          Най-новия двигател на 4-то поколение CR-V с i-VTEC
                          Максимална мощност 150 к.с. 6200 оборота в минута

                          Ускорение от 0 до 100км/ч.
                          Механична трансмисия 10.2 сек
                          Автоматична трансмисия 12.2 сек

                          Разход на гориво л/100 км.
                          Механична трансмисия
                          градски цикъл: 10.5
                          извънградски цикъл: 6.9
                          комбиниран цикъл: 8.2

                          Автоматична трансмисия
                          градски цикъл: 11.1
                          извънградски цикъл: 6.8
                          комбиниран цикъл: 8.4
                          а ние говорим за първо поколение CR-V без VTEC даже! Ще се окаже, че Хонда вместо да си сменят двигателите да сменят шофьорите
                          Последно редактирано от silverfox; 13-09-10, 15:56.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #58
                            От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                            Точно за първо поколение говорим !!!За оборотите съм объркал наистина са при 6200 ама пак съм писал 5400, по голяма компресия от по дълбоко отворени клапани идва от там че засмуква по лесно и повече въздух (предвиден е и по широк смукателен колектор ), нали не мислиш че е едно и също дали клапана ще се отвря 5 мм или 8 мм примерно ( мисля че разликата в отварянето им беше около 1.2мм в полза на 147 коня)
                            Данните съм ги взел от два саита , единия е auto.ru другия е този http://honda.testdrive.bg/modificati...016V147Hp.html а я ти ми покажи къде видя че 128 коня ускорява за 12+ секунди
                            И къде въобще видя че споменавам ветек не знам.
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • #59
                              От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                              За оборотите го споменах защото и ти писа. Не са от съществено значение.
                              Ускорението съм го объркал - 12.5 сек е с автоматична кутия, и наистина 10.5 сек с механична. Тук вече съм съгласен. Данните са от "Руководство по техническому обслуживанию и ремонту Honda CR-V 1995 – 2001".
                              Аз под "по-дълбоки клапани" си представих друго. За компресията при 126hp е 9.6:1, а при 146hp е 8.8:1 и като се позачетох, явно вярно се постига с "нов всмукателен колектор, и малко по-висок лифт на всмукателните клапани".

                              Основно ставаше въпрос за разхода и споменавам VTEC, за да покажа сравнение, че почти ще излезе, че първо поколение харчат колкото последно с i-VTEC.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #60
                                От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                                На едно мнение сме в краина сметка
                                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X