Обява

Свий
Няма добавени обяви.

По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

    Първоначално публикуван от erolff Преглед на мнение
    Здравейте колеги.
    На моята Хондичка мисля да й монтирам теглич.Понеже са скъпи оригиналните, си мисля да го направя сам.
    Има ли колега с монтиран теглич, който може да качи снимки под колата, за да се види закрепването как е осъществено.
    Ako мислиш да излизаш извън БГ. с колата не го прави(теглича) защото навън вече изискват теглича да е оригинален и да имаш сертификат за него, дори и нищо да не теглиш.Очаквам и тук да стане така,съдейки по това как политиците ни гледат да се натягат на европейския съюз.Щях да забравя и искат да е свален -за тези които се разглабят а за другите не знам.

    Коментар


    • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

      Да, и в UK не можеш да сложиш теглич собствено производство. Не съм чул да е задължително да сваляш ябълката, на тези, на които е възможно. От тази година, при минаване на ГТП, задължително се тества буксата на теглича ако колата е произведена след 2001-ва г. По-късно ще кача снимки на моя теглич, защото Андроида нещо ме е*ава с качването на снимки.
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар


      • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

        В Англия, на CR-V 1-ва ген. масово се монтира това











        Една надлъжна греда, хваната за "магарето" на дифа, и една напречна, хваната под бронята за дъното на багажника.
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

          Благодаря колеги, мисля да си сложа разглобяем теглич, за да нямам проблеми из ЕС. Притесняваше ме задното гърне да не ми пречи за закрепването, но доколкото видях от снимките не се налага захващане отстрани на гредите.

          Коментар


          • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

            Ето и моя WATLING, ама без допълнителни греди. Тия Англичани много каравани карат ей!
            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

            Коментар


            • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

              Здравейте колеги имам crv 98 г от една седмица качи разхода и на високи обороти двигателят прекъсва и на бензин и на газ минал съм 10 000 хил км не съм регулирал клапани чека не ми свети за някакъв проблем засичах го в момента е бензин 15 газ 16 на сто имате ли идея какво е станало

              Коментар


              • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                Много вероятно е да трябвада се подмени/обслужи запалителната система.
                Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                Disco 1 бекъп
                Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                Коментар


                • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                  Здравейте колеги имам cr-v 98 г от няколко дни и искам да питам какво масло и колко да купя за смяна на двигателя (ориентираха ме към repsol) и от къде в пловдив е най-добре да да си купя филтрите

                  Коментар


                  • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                    4 литра ще ти стигнат и ще останат, ама пък Репсол...... кои пък те ориентира?!, филтрите от където и да ги купиш все тая, на всякъде се предлага едно и също
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                      Здрасти колеги,утре рано с колега отиваме да търсим CRV бензинов (незнам има ли дизел ама неще нафта) 4х4 ,пари има заделени,какво да гледаме при покупката освен стандартните неща ,течове,шумове и .т.н Знам как работи задния диферинциал,ще видим как ще го пробвам при огледа,друго за какво да гледаме,искаме естествено най доброто за парите,ще се газифицира после,нося лаптоп за обд и други софтуери,имат ли обд тея хонди и къде се намира ако имат ?Всичко ще ми е полезно за специфични проблеми по тоя модел !
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                        1-ва генерация няма дизел.
                        Щом знаеш за задния диф., всичко останало е като за нормална лека кола. Ръждата я почва тази кола отзад напред - задни вежди на калниците и праговете. Понеже има пластмасови декоративни прагове, ръждата може и да не се вижда. Натисни пластмасовия праг нагоре-надолу в задния му край (при отворена врата). Не трябва да се мести и да се чува рупане на ронеща се ламарина
                        Ако случайно търсите автоматик (горещо препоръчвам), предполагам знаеш, как трябва да работи 4-степенния перфектен хидротрансформаторен автомат.

                        Има OBD но не е 16- пиновата букса. Две "женски" букси са, съответно с 2 и 3 пина. Намират се зад страничната пластмасова кора в краката на пътника. В 2-пиновата букса се пъха парче метал, например кламер, и колата си прави самодиагностика с мигане на енджин чека.
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                          Здрасти,преди малко си дойдохме с едно crv,2000 година,по големия мотор,изпънат,мърка мотора,гледахме всичко дето има из дупница,нещата които са за ремонт са,моторчето на предна
                          лява врата щрака в горно затворено положение,парното е слабо,в движение изстива,термостат,преден габарит изгоряла лампа,и дясна предна машинка е за смазване.Всичко друго работи,след малко и клип ще кача.Мерси за съветите
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                            Механизъмът на прозорците е метална ножица, със зъбчатка на моторчето и зъбен полумесец. Поради износване на шарнирите на ножицата, започва да се усуква и се изронват последните зъби на полумесеца. Наваряваш мястото и с флекса оформяш зъби. На шарнирите се разпробива отвор и се слага болт и гайка. На моторчето има редуктор, в който влиза вода и става мазало. Отваряш и почистваш.
                            Парното е заради постоянно отворения термостат, както си предположил.
                            Крушките на предния габарит и мигачи се сменяват през подкалника, само го издърпваш навън там където свършва бронята и започва калника.

                            Честито, и много безаварийни!
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                              Вижте радиатора отпред дали не е текъл или е тръгнал да се пука - пластмасовата част се отлепва от металната с времето и сълзи.
                              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                              Коментар


                              • От: По-конкретно инфо за Honda CR V ген. 1.1 /128 к.с./

                                Здр,гледахме го,по наше мнение радиатора е сменяван със нов скоро,беше по чист от на леката ми кола от 2009 г.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X