Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

    Що смеси това:Ехххх батее, от теб не съм очаквал да не разбереш чел си между редовете маи, или прекалено си се опитвал да разбереш кво пиша, е няма да разбереш, както и аз не разбрах от предните постове кои за кво говори, то голяма цензура голямо нещо да нарече нещата с истинските им имена. Лукоил, Петрол, ОМВ, Еко, Шел, Лаитгас, и така на татък, и така на татък. Ама споко не само ти не си разбрал, и останалите след тебе и те нищо не са разбрали.
    Модераторите я успокоите малко тая маса, аз претендирам да съм чел правилата, ама няма спомен там да пише - нещата да не се назовават със собствените им имена.
    Иначе как си представяте следната тема:
    "Избор на нов акумулатор"
    Здравейте на всички, когато купих колата беше с акумулатор В*****
    но след 2 месеца умря и си купих чисто нов Б****
    за съжаление не изкара много, и взех от на баща ми колата неговата *****А произведена в Р****Я
    но като доиде зимата и тои умря, моля ви кажете каква марка да си купя без изброените по горе защото явно не стават. Благодаря Ви!!
    и това
    А сега по темата , лично аз зареждам предимно на Лукоил, колкото и да не ги обичам знам че в която и част на страната да заредя, колкото литра ми сипят знам точно колко км ще измина. Старая се да зареждам само от тях и филтъра на газта е в отлично стстояние след 15 х км. Преди това зареждах предимно на Еко, в начлото бяха ок, но изведнъж нещата се скапаха и трябваше да зареждам само на определени обекти от тяхната верига, филтъра не беше особено чист при смяна. Ланчата от кака съм я взел винаги е зареждана на Лукоил щото така се случва, по маршрута дето карам, преди време поради професионализма на газаджии некъдърници се наложи да сменя гарнитурката на сондата, очаквах в бутилката да намеря нещо като утаика или квото и да е, изненадата беше голяма когато я отворих и вътре беше чисто като в аптека!!!! буквално. На шел избягвам да зареждам разсхода там ми се вдига с литър минимум, на петрол съм сипвал няколко пъти, усещам само че кат чили колата върви повече но в разсхода намаление не намирам, но нещо като чели не ми се рискува да зареждам при тях
    Враг съм на всички модератори и ПИСАТЕЛИ
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #17
      От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

      Май няма никакво значение от коя верига бензиностанции се зарежда щото газта(и не само тя) идва от едно и също место...намира се до Бургас.
      Що се отнася до добавките, нямам идея дали нещо се прецаква или не по маторя.Не виждам, поне за мене, основателна причина да ги тествам на личната си кола. Че и да плащам по-скъпо.

      Коментар


      • #18
        От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

        Първоначално публикуван от bate_em4o Преглед на мнение
        Май няма никакво значение от коя верига бензиностанции се зарежда щото газта(и не само тя) идва от едно и също место...намира се до Бургас.
        Над 80% от пропан-бутана в България е внос. От къде ли не.

        Коментар


        • #19
          От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

          Може,нямам идея защо да идва от някъде си газта. Сигурно нашето производство отива някъде си тогава.
          Но наистина не съм сигурен от къде точно е газта по бензиностанциите.Логиката сочи , че трябва да идва от Лукоил.

          Коментар


          • #20
            От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

            Жената работеше в една местна фирма , "разпорстранител"( препродавач) на горива . От нея знам , че феички бензиностанции зареждат от там газ , бензин , дизел , кой каквото хване . Специално за газста , докато работеше там ми казваше на коя бензиностанция са заредили и дали е хубава или не . Нейните колеги ползванли някви термини : "лека" ; "тежка" , ама нали сме Бай Ганьовци ... ги накарала само да и казват хубава ли е или лоша. Схемата работеше , докато не я уволниха , заради авер , на сина , на шефа .
            Иначе опита ми сочи , че няма значение марка написан на бензиностанцията , колко и тъпо да е това . Последната година изминах над 100 пъти разстоянието от Русе до Хасково и зареждах предимно на Шел. Абе да ви кажа от другата страна на Балкана явно повече държат на името си
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #21
              От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

              Първоначално публикуван от bate_em4o Преглед на мнение
              Може,нямам идея защо да идва от някъде си газта. Сигурно нашето производство отива някъде си тогава.
              Но наистина не съм сигурен от къде точно е газта по бензиностанциите.Логиката сочи , че трябва да идва от Лукоил.
              Нашето производство си го изгаряме всичкото и внасяме още 4-5 пъти по толкова. Рафинериите произвеждат много течни горива и малко газ, бургаската не прави изключение. Затова, България внася пропан-бутан от страни, в които газта не се употребява за транспорт.

              Коментар


              • #22
                От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                И аз по съвет от приятели зареждам основно блу-форс газ на П....л.Със сигурност мога да кажа, че кантарът им е по-верен отколкото на останалите, че на много места направо са оскотяли от алчност!
                Доволен съм от кантара и на О.В на 80км. от София към Пловдив.
                За това О-мви и аз давам потвърждение положително за кантара,но от два месеца и там го прие-аха.Може би използваха намалението покрай коледа и Нова година за да понапечелят,но-о-о верно го прецакаха и вече ги отписах.
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • #23
                  От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  В непосредствения момент - да, но това просто значи, че изпарителят е за профилактика.
                  Е тука,нещо не те разбрах!Моя изпарител искаш да кажеш,че за 6000 км от чисто нов е станал за профилактика,при 2 годишната му гаранция,а-а-а или нещо не разбирам или не е така!
                  имах и Toyota Rav 4 2006g.
                  Mitsubishi Lancer 2008g.
                  Honda CR-V 1998г.
                  Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                  Коментар


                  • #24
                    От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                    Извинявам,се ама темата ми е дали са вредни или полезни такива добавки в газта,а това като рекламата на разни бензинджийници го оставям на втори план и не ме интерисува.Ако знаете нещо по въпроса пишете,Моля!!!
                    имах и Toyota Rav 4 2006g.
                    Mitsubishi Lancer 2008g.
                    Honda CR-V 1998г.
                    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                    Коментар


                    • #25
                      От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                      Има още една малка подробност-минусовите температури .....

                      Коментар


                      • #26
                        От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                        Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                        Е тука,нещо не те разбрах!Моя изпарител искаш да кажеш,че за 6000 км от чисто нов е станал за профилактика,при 2 годишната му гаранция,а-а-а или нещо не разбирам или не е така!
                        Казвам:
                        Ако добавките за газ влияят в посока подобрение, и ако подобрението е истинско, а не се получава от друго място (самовнушение или различни настройки за проценти пропан и бутан) значи мембраните на изпарителя са по-твърди, отколкото трябва. Дали си е така фабрично, дали се е получило от износване, дали от мръсна газ и дали самите добавки не правят обратен ефект като ги спреш, аз не мога да кажа със сигурност.

                        Познавам хора, които за 5000км са способни да докарат изпарител не просто за профилактика, а направо за смяна. Но това зависи не толкова от употребата, колкото как е монтиран и какво забъркват в селската газстанция.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Казвам:
                          Ако добавките за газ влияят в посока подобрение, и ако подобрението е истинско, а не се получава от друго място (самовнушение или различни настройки за проценти пропан и бутан) значи мембраните на изпарителя са по-твърди, отколкото трябва. Дали си е така фабрично, дали се е получило от износване, дали от мръсна газ и дали самите добавки не правят обратен ефект като ги спреш, аз не мога да кажа със сигурност.

                          Познавам хора, които за 5000км са способни да докарат изпарител не просто за профилактика, а направо за смяна. Но това зависи не толкова от употребата, колкото как е монтиран и какво забъркват в селската газстанция.
                          E-e-e-e това е вече нещо по смислено и по темата!Имаш ли представа какви може да са тези добавки,какво е/примерно сяра или нямам си на представа/и това,че прави мембраните на изпарителя по меки излиза,че е добре,но пък няма ли другата опасност да станат прекалено меки при такава употреба-абе пълен лайк съм и ми е интересно-няма ли да се включи някои специалист газаджия и да каже нещо по въпроса.Аз примерно разсъждавам така-абе избичих 1500 лв. за Газов инжекцион и сега с тези добавки,ами ако го скапят по бързо за чий са ми,ако пък е по добре тогава да се опитвам само такава газ да зареждам!Не обичам да съм евтин на бръшното и скъп на триците!
                          имах и Toyota Rav 4 2006g.
                          Mitsubishi Lancer 2008g.
                          Honda CR-V 1998г.
                          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                          Коментар


                          • #28
                            От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                            То тука не се знае кое е брашно и кое - трици.

                            Цялото разсъждение за мембраните не важи за ГИ - там мембраните са пренебрежимо твърди спрямо наляганията на горивото. По-малко страдат и от мръсотийки, защото са дебели и гадостите по-бавно ги разяждат.

                            Прекалено мека мембрана няма, докато не мине в категорията "пробита" и "скъсана".

                            Коментар


                            • #29
                              От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              То тука не се знае кое е брашно и кое - трици.

                              Цялото разсъждение за мембраните не важи за ГИ - там мембраните са пренебрежимо твърди спрямо наляганията на горивото. По-малко страдат и от мръсотийки, защото са дебели и гадостите по-бавно ги разяждат.

                              Прекалено мека мембрана няма, докато не мине в категорията "пробита" и "скъсана".
                              За ГИ-то добре значи,да си зареждам от там дето си минавам повече КМ за същите пари и да си,без да ме е еня дали е с добавки или без!А,на двигателя дали оказват някакво влияние?
                              имах и Toyota Rav 4 2006g.
                              Mitsubishi Lancer 2008g.
                              Honda CR-V 1998г.
                              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                              Коментар


                              • #30
                                От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                                Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                                А,на двигателя дали оказват някакво влияние?
                                Не.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X