Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

    Първоначално публикуван от nasko83 Преглед на мнение
    Колеги, карам Honda HR-V Vtek от скоро и и сложих газова инжекция БРЦ. По принцип не гледам къде слагам газ, но онзи ден сложих от Ром петрол и сега колата определено върви по добре.
    Колегата Стоев е прав,не ти трябва тази рекламна бъзикня,а относно Ром петрол съм чувал само добри отзиви и за газта и за другите им горива,но при мене са много малко и далече,та не мога да зареждам.
    имах и Toyota Rav 4 2006g.
    Mitsubishi Lancer 2008g.
    Honda CR-V 1998г.
    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

    Коментар


    • От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

      Аз лично мога да потвърдя, че от тия омаслители няма никаква полза. А относно моторите Д-серия имам приятели с по 500 000 хил. на метан и няма никакви грижи.

      Коментар


      • От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

        Екстра, значи един филм по малко Благодаря ви за бързите отговори!

        Коментар


        • От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

          Здравейте Колеги,
          Решил съм и аз да скоча на HONDA CR-V 147 ks, 1999 g. Та въпросното возило е на газ. Чува се леко тракане от клапаните. Според продавача това е нормално защото клапаните трябвало да бъдат леко хлабави. Това нормално ли е според вас? Възможно ли е да има проблем защото според продавача реглажът на клапани трябава да е 40 000 км когато е с газ и на 90 000 когато е с бензин?
          Единственият ми опит с "тракащи" клапани е от един голф 2 който беше загубил значителна част от маслото си.

          Коментар


          • От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

            На газ клапаните се регулират на всеки 20000км., поне на мене така ми казаха, когато слагах газова. Но нека кажат и другите колеги, защото аз съм от скоро в занаята

            Коментар


            • От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

              Всичките си коли от 1997г. съм карал на газ, никога не съм регулирал клапани. Не съм имал и проблеми с тях.

              Коментар


              • От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                Всичките си коли от 1997г. съм карал на газ, никога не съм регулирал клапани. Не съм имал и проблеми с тях.
                Ама си нямаш CR-V
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                  Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
                  Ама си нямаш CR-V
                  Факт

                  Коментар


                  • От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                    Първоначално публикуван от bombatomba Преглед на мнение
                    Здравейте Колеги,
                    Решил съм и аз да скоча на HONDA CR-V 147 ks, 1999 g. Та въпросното возило е на газ. Чува се леко тракане от клапаните. Според продавача това е нормално защото клапаните трябвало да бъдат леко хлабави. Това нормално ли е според вас? Възможно ли е да има проблем защото според продавача реглажът на клапани трябава да е 40 000 км когато е с газ и на 90 000 когато е с бензин?
                    Единственият ми опит с "тракащи" клапани е от един голф 2 който беше загубил значителна част от маслото си.
                    На дали тракането е от клапаните. На тази кола рядко са и хлабави клапаните. По скоро чуваш газовата рейка (ако е с инжекцион де). Проблема е ако наистина въпросния човек е правил реглажа на клапаните на 40000 хил. км на газ. Практиката показва, че това трябва да се прави доста по често . Иначе почти всички рейки си тракат леко .

                    Коментар


                    • От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                      Инжекторите на газовата рейка си тракат отчетливо.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X