Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

    Първоначално публикуван от ПрофесионалистА Преглед на мнение
    Графит в горивната камера?Смазва?
    Тц. Доколккото разбрах, ставаше въпрос за помпи ... В горивната камера си е ... кюмюр Нали затова са филтрите.

    Като стана дума ... знам откъде идва графита в газта (буталните дебитомери на газстанциите, графитни са пущините), но откъде идва гадната смолиста гняз? В интерес на истината, откак ограничих зареждането само от 2-3 вериги, не съм брал такива ядове с нея. Или просто съм имал късмет?
    Последно редактирано от tef4o; 11-03-13, 08:07.
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #92
      От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

      Дуралюб или както се казват тези неща за капане на "високотехнологична" маслоподобна течност си върши работата, но само може би намалява следствието на наличен проблем без да се бори с причината. Което в повечето случаи си има друго решение - настройка на количеството гориво и понякога момента на запалване.
      Бъдейки нещо много близо до някои масла в автомобила внася в изгорелите газове малко твърди остатъци, от които се очаква целебния ефект. Странични ефекти вероятно са отравяне на катализатора на колите и натрупване на съставките в природата и праха, който дишаме.
      А, то май беше Флашлюб... друга шарлатания. Бъркам ги, приличат си като две капки помия.

      Коментар


      • #93
        От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Няма такова нещо като "температура на горене". Има температура на изгорелите газове, която е интересна за клапаните. И не, не можеш да я промениш с много, каквото и да добавяш към пропан-бутана. За целта трябва друга карта на запалването (и не, автоматичната корекция не служи за това).
        И аз знам, че е така, но един познат газаджия, който ми слага ГИ на джипа ми като си купи Нисан Хтраял и му сложи ГИ си сложи и мазилка. Сега се оплаква, че като му увеличал количеството на маслото и му светвал "чека".

        Та той е убеден, че с мазилка главата ва японския автомобил има по-дълъг живот.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #94
          От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

          Това за задължителното използване при японските автомобили на флашлюб, май беше заради ръчното регулиране на клапаните при едни хонди. И като не си ги реголираш на време.. И прегорът ( то и на бензин си трябва регулировка де)

          А за помпата. Тя е в пластмасов кожук и около нея има не малък филтър, въпреки което живота и е доста по-малък от бензовата.

          Поздрави
          WJ 4.7 Limited
          0889 70 70 42

          Коментар


          • #95
            От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            И аз знам, че е така, но един познат газаджия, който ми слага ГИ на джипа ми като си купи Нисан Хтраял и му сложи ГИ си сложи и мазилка. Сега се оплаква, че като му увеличал количеството на маслото и му светвал "чека".

            Та той е убеден, че с мазилка главата ва японския автомобил има по-дълъг живот.
            Е, те много хора са убедени, че бензина има смазващи свойства ... което не означава, че е вярно.
            Само да напомня истерията от преди 10-20 години - "Ама не може с безоловен бензин, щото не смазва" ... да звучи познато?
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #96
              От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
              Е, те много хора са убедени, че бензина има смазващи свойства ... което не означава, че е вярно.
              Само да напомня истерията от преди 10-20 години - "Ама не може с безоловен бензин, щото не смазва" ... да звучи познато?
              Мисля че оловото присъстваше в бензина точно с цел -смазване на клапаните,ама после еколозите,се пребориха за премахването му!

              Коментар


              • #97
                Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                Мисля че оловото присъстваше в бензина точно с цел -смазване на клапаните
                Оловните съединения бяха добавка за повишаване на октановото число. Клапаните - там, където се трият, се мажат с моторното масло.

                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                "Ама не може с безоловен бензин, щото не смазва" ... да звучи познато?
                ъхъ, да - включително за автомобили, навъртяли първите си 100 хил. км на газ.

                Коментар


                • #98
                  От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                  Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                  Еиго на, с лукоил оня ден 8 литра 60км, сега с 7,8л. от Лаит газ вече 65 км и не е свършила до тук 12 на 100, при 13,3 от Лук, мушеници!
                  Потвърждавам за мушениците от Лукола-София-Хисаря 187 км.24 литра свършиха на 1 км от Хисаря значи минал с 24 литра газ 186 км.Пълно-Лукола Църна маца.Обратно Хисаря -София -пълно -пълно от Петрола Хисаря-на църна маца на Петрола пълня-УУУЖЖАС-18,2 литра газ изминати км пак 187 е-е-е- какво е това.???П.с-км са 187 защото минавам през Калояново,Житница,Старо Железаре,Черничево Хисаря!
                  имах и Toyota Rav 4 2006g.
                  Mitsubishi Lancer 2008g.
                  Honda CR-V 1998г.
                  Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                  Коментар


                  • #99
                    От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                    Аз реших да пробвам да зареждам само със Синята Сила да видя има ли разлика , заредих в Симеоновград( че тук съм заточен сега ) и карам смесено , тръгвам да се прибирам към Русе и си правя сметка , минал съм към 200 километра градско , ще се прибера , но малко преди Гурково - ядец . Смятам , смятам - 300 километра с 43 литра , викам си никога повече тази гадост , ама на Гурково само от нея има, айде до горе 43 литра. Прибирам се карам малко градско в Русе и отново до Сименовград и малко градско тук и опааа - свърши . Смятам 500+ километра с 43 . Горе долу добре.
                    Замислих се аз , какво става , защо от една марка различен пробег , викам си ще отида пак да заредя при тях и стоя и гледам колонката , и ооо чудо на 33 литра почна да трака, мадамата пита да я оставя ли? казах и на бутилката пише максимум 43 литра , до толкова пълниш , влязоха си даже малко отгоре , щото онази се заплесна . Сега ще видя , дали разликата е била от пълненето или от състава на напълненото.
                    По груби сметки 8.6 разход от тази Синя Сила , по същия маршрут , с друга газ правя 7,8 , Това са груби сметки , горе долу .. 1 литър да речем че вятъра е бил насрещен
                    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                    A1+

                    Коментар


                    • От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                      Колега, как така повече от колкото пише на бутилката. Трябваше поне един скандал да им вдигнеш.

                      А и си е малко опасно да пълниш до горе..
                      WJ 4.7 Limited
                      0889 70 70 42

                      Коментар


                      • От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                        Бутилката ми е 50 литра, 43 не са до горе , а около 80 % , така че 200 грама отгоре не ми се вижда фатално и аз пълня толкова само когато очаквам непосредствено след напълването да мина повече от 50 километра , съответно да изразходя към 4-5 литра .
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                          Здравейте, след като монтирах ГИ бях решил да зареждам само газ с добавка,но когато отидох на контр. преглед след 600км.и споделих с майстора къде зареждам /за по-добре/, той извади една разкапана мембрана и един почернял клапан от инжектор и каза,че това е от добавките....Не съм му повярвал на 100%,но за себе си реших,че ще зареждам където ми попадне или където имам нужда да заредя.

                          Коментар


                          • От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                            Аз пък вчера маи пак заредих от смотаната газ на лук оил, ся колата пак бръмчи пък по не върви, хубуу че само 10 лева. предното зареждане беше ОК сега като и свалиха цената сигур кои знае кво и е качеството.
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                              Колеги, карам Honda HR-V Vtek от скоро и и сложих газова инжекция БРЦ. По принцип не гледам къде слагам газ, но онзи ден сложих от Ром петрол и сега колата определено върви по добре.
                              Чудя се напоследък дали не сбърках, че не сложих този флаш люб Преди да купя колата, я карах в Хонда и там доста поговорихме с приемчика. Той ми каза, че проблем с клапаните имат главно ЦРВ моделите и че за ХРВ, нямало проблем. Каза да регулирам редовно клапаните и да си я карам. Какво мислите мога ли да му се доверя? Другият вариант, който ми казаха в БРЦ е, че могат да ми пуснат примерно 5% бензин.

                              Коментар


                              • От: Добавки в газта- Пропан Бутана,добре или зле за двигателя?

                                Правилно ти е казал приемчика,не се филмирай.Пък и се доказа че този омаслител е измама,така че по-добре че не си го сложил

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X