Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda cr-v и газифицирането

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda cr-v и газифицирането

    Здравеите,интересувам се от това дали е проблемно слагането на газов инжекцион на Црв-то,би ли създало проблеми след време???Също ме интересува на мястото на туристическата масичка какъв максимален обем газова бутилка може да се сложи?Благодаря предварително.

  • #2
    От: Honda cr-v i газифицирането

    Колега, можеше да потърсиш, още на 2ра и 3-та страница има теми по въпроса.
    Не, двигателя (бил той 128 или 147кс) поема газчица без никакви проблеми.
    Някои казват, че е препоръчително да се сложи допълнително омасляване на почти всички японки. Всеки си прави избора сам.
    Моята количка е на 20 000 км, всичките на газ. Предишната съм я карал 50 000, пак всичките на газ (докато не ми я тотализираха) и не съм имал никакви проблеми в следствие на газта.
    Но много зависи каква газ ще сложиш и майстора колко ще си остави ръцете.
    Аз съм с Фобос инжекцион и съм много доволен.
    За бутилката - моята е 30 литра, като реално поема към 24. Някой тук във форума беше пуснал линк към някаква малко по-голяма която поемаше 30ина литра, можеш да потърсиш.
    Следващия ти въпрос ще е за разхода вероятно - при всеки е различно. Зависи от газта, от това колко са си играли да я настройват, колко ти тежи крака... При мен разходът е 12-14 градско (Софийско). От както се затопли не съм го вдигал над 12,8.
    А за масичката - тя не пречи. Маха се пластмасовия леген под нея и се реже стойката за крика. (В тая връзка, на някой ако му трябва леген, имам излишен )

    Коментар


    • #3
      От: Honda cr-v i газифицирането

      Мерси колега.Има ли вариант да се премахне изцяло масичката и да се сложи по-голяма газова бутилка?Благодаря

      Коментар


      • #4
        От: Honda cr-v i газифицирането

        Може ли някой също да сподели,когато взема колата каква сума да си приготвя за първоначално обслужване с ремъци,ролки и т.н.

        Коментар


        • #5
          От: Honda cr-v i газифицирането

          прочети тук:http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=127347
          има почти всичко, което те интересува
          Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
          Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

          Коментар


          • #6
            От: Honda cr-v i газифицирането

            Максимално голяма бутилка е 35 литра, гледаш диаметъра да е 55см, щом ще махаш масичката може да се събере и малко по голяма. За другото дет питаш вече ми е омръзнало да пиша и в тоя и в Хоинда форума
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • #7
              От: Honda cr-v i газифицирането

              Мерси

              Коментар


              • #8
                От: Honda cr-v i газифицирането

                Първоначално публикуван от amw Преглед на мнение
                Здравеите,интересувам се от това дали е проблемно слагането на газов инжекцион на Црв-то,би ли създало проблеми след време???Също ме интересува на мястото на туристическата масичка какъв максимален обем газова бутилка може да се сложи?Благодаря предварително.
                Само едно мога да те посъветвам-аз като върл противник на газта за ЦР-В и фен на бензина,се реших и сложих газ.Ако слагаш сложи и газов инжекцион-по скъп е но той е за нашия автомобил.Поразийте които се правят при монтажа на обикновенна газова са два пъти повече,говоря като труд и рязане по колата отколокото за газовия инжекцион.Там има и проблеми с не добре пресметнат изпарител и плочка и се изрязва и капака на въздушния фиртър и т.н.Бутилката ми е тороидална и по паспорт и пише 24 литра и въобще не пречи на оригиналната масичка,даже и крика си побрах и малък компресор за помпене на гумитам.За проблема след време-ами проблема може да доиде и без автомобила да е с газов инжекцион,дори и чисто нов да е-риск от проблем винаги има.Има една тема кой е минал над 50х на газ-аз лично познавам трима такива един със 110х и двама с по над 47х на пропан бутан.Този със 100-те хиляди сега едва му сложиха евросонда,че такива са изискванията.Той и единия ми колега са с флаш люб-допълнително мазане на клапаните УЖ.Третия е без тази бъзикня.Аз също съм без.Чети и слушай колегите из форума-отговори на въпросите ти има по темите.Успех.
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • #9
                  От: Honda cr-v i газифицирането

                  Мерси за отговора.Би ли споделил с какъв вид масло е по добре да се кара Хондата 2.0 147 к.с бензин?Имам също проблем с намирането на фарчето отзад на бронята(модел 2001 година) което свети,когато вкл. на задна.Счупено е и не мога да намеря втора употреба да го заменя ако може някой да помогне?
                  Последно редактирано от amw; 26-04-12, 15:21. Причина: Допълване

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda cr-v i газифицирането

                    Здравей колега-amw, ти не се ли интересуваше от Витара за твой приятел /или за теб/? Иначе честито ,ако си вече собственик на СРВ! За това фарче отзад на бронята,и още повече това другото червения светлоотразител на бронята отляво ,втора употреба много трудно ще намериш! Мой приятел от 1-2 години дебне да намери такъв /светлоотразител-червен/,обаче няма! Иначе в Бултрако има ,ама на него не му се дават толкова пари за ново /около 70лв./. Иначе от него съм чувал ,че това което ти търсиш /дясното за заден ход/ било по-евтино, около 40лв.!
                    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Honda cr-v i газифицирането

                      Да колега правилно си разбрал колите за които питах бяха за мой приятел,който в крайна сметка закупи Хонда Црв.Проблемът е ,че трудно ще се мине само със стъклото отвън защото цялото тяло е повредено и трябва да се закупи ново,което май е около 190 лв.така поне ми каза.Ти какво масло би препоръчал синтетика ,полу синтетика или минерално за Хондата?
                      Последно редактирано от amw; 26-04-12, 21:30. Причина: допълване

                      Коментар


                      • #12
                        От: Honda cr-v i газифицирането

                        Тялото може да се възстанови ако има поне част от него, моето така го оправих, даже по мързеливия начин. Омотаване с Лефкопласт / или както там се казва това за раничките по пръстите/ от този дето е по широк, после отгоре го намазах с 2 слоя силикон, и накрая с боя за обувки го направих черно и го монтирах. При мен след удар отзад, червената пластмаса изхвръкна цяла и се потроши корпуса.
                        Има вариант и да се направи като хората със стъклоплат и смола.
                        -------Honda CR-V 128к.с.--------
                        "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Honda cr-v i газифицирането

                          Същото нещо е и на тази кола само,че е повреден корпуса при бялата светлина.Мерси за съвета ако не се намери цял корпус,ще се наложи да се ремонтира някак си.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Honda cr-v i газифицирането

                            Първи "вчипетления" от газифицирането-ами гори с ГИ колкото на бензин с плюс минус мах 05 кг.Събираща се бутилка,без пречка на масичката е реално пълнеща и побираща 24 литра газ.С включен климатик и под 130км/ч старал се без да падам под тази скорост,на места и 150км/ч за кратко ,път на магистрала"Тракия"-11,5 литра газ-209км минах-ОТЛИЧНО.
                            Върви и има ряз като на бензина с една малка,много малка идея по плавна.По байра вакарелския с падане до 110 и набиране до 140 все едно е на равно и на бензин.Добре се представи.Пропускам да кажа -сам съм в колата,т.е. не е натоварена.Друго,друго прави впечатление ,че на газ и под 2000 оборота на висока превака поема по добре отколкото на бензин.На бензин"чука аванса"при същите обороти и предавка.Може би е заради по високия октан на газта.
                            имах и Toyota Rav 4 2006g.
                            Mitsubishi Lancer 2008g.
                            Honda CR-V 1998г.
                            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                            Коментар


                            • #15
                              От: Honda cr-v i газифицирането

                              Колега, пробвай да караш с 90, ще се изкефиш на разхода и това което плащаш за 100км. , толкова че и повече плащат за дизел модерните и икономични френски HDI-та, при които обаче като кихне нещо, ценовото отражение е малко неприятно.
                              "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X