Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
    Днес смених и от дясно биалетка и тампон на стабилизиращата щанга, обаче изпусна преден десен амортесьор и колата подскача ужасно. Утре ще купя два нови предни амортесьора и мисля да са газови за да изкарат повече. Кои са хубави като марка?
    SACHS са най-добри, но дали ще ги намериш на добра цена? Аз добра цена в Бг не съм намирал за тях - винаги от ebay .

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Регулирах клапаните, смених масло и филтри в т.ч. и на ГИ, махнах клаксоните, че пищяха на умряло и на тяхно място сложих тромби от едно старо Volvo ... сега вече ме чуват.
      Почистих и радиатора на климатика като направих и малък ъпгрейд - сложих филтри от вътр. тяло на климатик пред радиатора за да не се набиват разни боклуци и насекоми вътре ...

      Honda CR-V 1-st Generation

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Първоначално публикуван от u_bo Преглед на мнение
        SACHS са най-добри, но дали ще ги намериш на добра цена? Аз добра цена в Бг не съм намирал за тях - винаги от ebay .
        Сложих KYB Excel-G, made in Malaysia. Сега колата вози доста добре, почти като Мондео-то ми. Буферите се бяха разпаднали и ги сглобих без тях. Дали ще е проблем? До сега не ми се е случвало да мина през толкова голяма дупка, че да опре в буферите.

        Амортисьорите с пружините се вадят за 5 минути, но пружините са малко нестандартни (с малък диметър и малко разстояние между витките) и се наложи да изпиля единият ми инструмент за свиване на пружини.

        Направи ми впечатление, че тази кола няма прахозащитни маншони на амортисьорите.

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
          Сложих KYB Excel-G, made in Malaysia. Сега колата вози доста добре, почти като Мондео-то ми. Буферите се бяха разпаднали и ги сглобих без тях. Дали ще е проблем? До сега не ми се е случвало да мина през толкова голяма дупка, че да опре в буферите.

          Амортисьорите с пружините се вадят за 5 минути, но пружините са малко нестандартни (с малък диметър и малко разстояние между витките) и се наложи да изпиля единият ми инструмент за свиване на пружини.

          Направи ми впечатление, че тази кола няма прахозащитни маншони на амортисьорите.
          ами ако се случи да се свие ,че да удари? Защо не си взе и шокови тампони( буфери) и да няма за хонда все ще паснат от друга кола. Тези тампони почти винаги вървят отделно
          KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            За моята кола не намирам такива буфери. Някой знае ли от каква кола стават? Вероятността някога да се свие пружината толкова че да удари, е много малка, но все пак е добре да ги има буферите

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Първоначално публикуван от Alexxxx Преглед на мнение
              .......Буферите се бяха разпаднали и ги сглобих без тях. Дали ще е проблем? До сега не ми се е случвало да мина през толкова голяма дупка, че да опре в буферите.....
              .....Направи ми впечатление, че тази кола няма прахозащитни маншони на амортисьорите.
              Относно маншоните- няма начин да няма , а и се продават отделно.
              Същото важи и за буферните тампони, има ги но не си търсил достатъчно.
              За моето СРВ, си взех прахоуловител /беше ми се скъсал/ и други неща, от тук:namaleniavtochasti.com

              Въпреки че за много от нещата пише, "очаквана доставка", ги имат или ги доставят в рамките на 3-4 дни.
              Последно редактирано от emicha1; 16-07-15, 14:33.
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                Относно маншоните- няма начин да няма , а и се продават отделно.
                Същото важи и за буферните тампони, има ги но не си търсил достатъчно.
                За моето СРВ, си взех прахоуловител /беше ми се скъсал/ и други неща, от тук:namaleniavtochasti.com

                Въпреки че за много от нещата пише, "очаквана доставка", ги имат или ги доставят в рамките на 3-4 дни.

                Ти си със CR-V II. При теб окачването е съвсем друго. На моята Хонда (CR-V I) прахозащитни маншони няма. Така е проектирана колата. А буфери не се продават по магазините. Вероятно стават от друга кола, но от каква?

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Този маншон го дават, че става за теб:
                  http://namaleniavtochasti.com/civic-...03-honda-.html
                  а ако отидеш на 5-та страница,ще намериш и тампоните.
                  / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                    Този маншон го дават, че става за теб:
                    http://namaleniavtochasti.com/civic-...03-honda-.html
                    а ако отидеш на 5-та страница,ще намериш и тампоните.
                    Това от линка са едни метални чашки, които ги имам и аз. Сигурно предпазват до някъде, но не са гумени маншони като на повечето коли. А буферите мисля, че са това: http://namaleniavtochasti.com/cr-v-r...04-honda-.html. Ще ги поръчам, пък дано да станат.

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Едно време на старите амортисьори, бяха метални, ама сега вече икономисват и слагат гумени.
                      Реално изпълняват едно и също.
                      Иначе това от линка, би трябвало да е баш гумен маншон. Имат телефон, обади се и провери.
                      Аз лично като поръчвам от тях, винаги го правя по телефона, като им споменавам, точния модел на колата, годината и рамата, за да не стане разминаване.Досега не съм имал проблем с тях.
                      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Буферите са сменени. Взех ги директно от магазина на намалениавточасти.ком в Бургас.

                        Днес ми остана малко време да се занимая и с часовника, който не работеше. Презапоих 2-3 резистора и часовника тръгна, обаче явно колата не е мислена да се кара през деня на фарове. Като пусна фаровете, осветлението на часовника намалява до толкова, че много трудно се вижда какво показва. През нощта няма проблем.

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Имало по магазините значи .
                          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Алекс сложи си един DRL както аз направих и си решаваш проблема с часовника и с пускането на фаровете всеки път.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Първоначално публикуван от koko__2002 Преглед на мнение
                              Алекс сложи си един DRL както аз направих и си решаваш проблема с часовника и с пускането на фаровете всеки път.
                              До сега не съм се интересувал от DRL, но ще проуча нещата.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                В OLX има много модели DLR модули, които се свързват към оригиналните фарове на колата. Предполагам, че всичките вършат еднаква работа и няма значение точно кой модел ще си купя?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X