Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Първоначално публикуван от loxxxly Преглед на мнение
    Много е относително това с цените, но тъй наречените специализирани морги направо се оливат. В тази морга и Варненската, която я има и в Хонда форума никога повече няма да си направя труда да звъня! Безумни цени за неща, които се намират на пъти по-ниски цени стига да ти се рови и звъни по обяви!
    Да в тази морга са абсолютни хуморист !

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Вчера смених, задния тампон на двигателя. Хванах го точно на време , абе видях го, като сменявахме шарнирния болт /беше се закъсал от едната страна/.
      Изглежда обаче, оригиналните /Хонда/ тампони, на предната стабилизираща щанга, са тръгнали /сменявал съм ги преди 3 години/ и трябва и тях да ги сменявам. Чудя се дали да поръчам пак от Бултрако, или някакви други да пробвам?
      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        От 3 месеца се чудех какво да и направя. Оня ден реших и го свърших- смених спирачната течност и антифриза. Ааааа, и я измих.
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
          От 3 месеца се чудех какво да и направя. Оня ден реших и го свърших- смених спирачната течност и антифриза. Ааааа, и я измих.
          ...а течноста на съединитела?
          KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Първоначално публикуван от влади кх Преглед на мнение
            ...а течноста на съединитела?
            Моторното масло го сменям на около 10000км, когато се падне. Другите важни чорби- на скоростна кутия, диференциял, и т.н. ги смених преди около 2 години или около 25-30000км. Та от тая гледна точка, мисля, че още им е рано. Трябва да проверя след още колко км ще са за нова смяна, ама съм сигурен, че надали е 25000км. А спирачната и антифриза ги смених от скука, и те са на няма и 2 години. Нещо друго ако има за сменяне, превантивно, свиркайте.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
              Моторното масло го сменям на около 10000км, когато се падне. Другите важни чорби- на скоростна кутия, диференциял, и т.н. ги смених преди около 2 години или около 25-30000км. Та от тая гледна точка, мисля, че още им е рано. Трябва да проверя след още колко км ще са за нова смяна, ама съм сигурен, че надали е 25000км. А спирачната и антифриза ги смених от скука, и те са на няма и 2 години. Нещо друго ако има за сменяне, превантивно, свиркайте.
              Май не се разбрахме нещо! Имах предвид течноста на амбряжа(съединителя) ,нали до казанчето на течноста на спирачките има още едно по-малко казанче в него има пак течност ,но тя е за съединителя. Чааакай малко ,ние за црв до 2001 година ли говорим или по новото( ..че незнам дали са с хидравличен или не)
              KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Смених външно ляво каре и двата кормилни накрайника.

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  От 2 години бях купил бензинов филтър и чак вчера сколасах да го сменя, ама тва не е щото съм много зает
                  Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                  Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                  Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                  Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                    От 2 години бях купил бензинов филтър и чак вчера сколасах да го сменя, ама тва не е щото съм много зает
                    Сигурен съм, че не е това причината... все пак се сменя толкова трудно, нужни са много технически познания, свободно време, специализиран инструмент (2-3 гаечни ключа доколкото помня) и ред други такива

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Днес и аз си регулирах клапаните, колата е съвсем друга след това. Обаче забравих да проверя колко свободен ход имат още, да си имам едно наум колко още реглажи ми остават в аванс.
                      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Ами ако си спомняш колко резба се е виждало от болтчетата То и на мен е маи време да ги проверя на къв хал са , не си спомням скоро да съм ги гледал, не че съм минал 20к де
                        п.п. сега си погледнах телефона, едва 12 х.км, ще чакат догодина на пролет
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Ами на тези дето се наложи най-много да се компенсира около два-три милиметра настърчаше болтчето за плоска отвертка - това всъщност ме и притесни де, видя ми се доста (2-3мм резба, без шапката на болта). Апропо една от кобилиците (не знам така ли се нарича?) при затягането не я подпирах с отверка а я напънах с ключа и тя си изпадна, та огледах как са го измислили... Тъпичко ми се видя - с малко толеранс за обиране на луфтове.
                          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Как ще изпадне бре аз никога не ги подпирам, фащам си контра с отверка и затягам с лулата, явно си се понапънал със стягането. А иначе ето как изглеждат моите винтчета, ти казваш че при тебе се вижда 2-3мм резба ? http://prntscr.com/7ijf31
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Ами да, така бяха и моите преди два реглажа, сега както е това на което аз викам шапка на болта, сега има и може би към 1-2 мм резба показана. Иначе общия ход който можеш да обереш се вижда отдолу - ябълката която влиза в голямата гайка с гнездото под кобилицата - реално от там ми се измъкна и на мен като не държах контра с отверката. Ех, трябваше да снимам... Нищо де, другия път.
                              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Здравейте,

                                бобина, масло, маслен и въздушен филтър.

                                Махаш свещите, завърташ двигателя със стартера и ти изгаря бобината, не го вярвах ама е факт
                                Honda CR-V B20Z 2001

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 7 потребители онлайн. 0 потребители и 7 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X