Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какво направих по Хондата днес

    Защо си мисля,че разликата м-у 5w40 и 10w40 е ,че 5w40 има по-добри показатели в ниските температури(от -10-15 надолу),т.е. е по добро в зимни условия.Сега ,при температурите над +10 гр. практически няма разлика м-у двата вида масла.Като се има предвид колко бързо загряват (достигат работна темп.)нашите коли, не би трябвало да има разлика в разхода на масло му 5w40 и 10w40.Според мен причината да се преминава към по-нисък клас масла,когато разходът започне да се увеличава е само и единствено икономическа.А това,че 5w40 е по-рядко и съответно разходът с него е по голям, отколкото при 10w40 или даже 15w40 си е градска легенда.Разликата е ,че едното струва 25 лв. литъра , а другото 10 лв. и като почнеш да доливаш е по-добре да е от по-евтиното.Така мисля аз!Ако бъркам, моля някой да ме поправи!
    Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
    Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

    Коментар


    • #62
      От: Какво направих по Хондата днес

      Първоначално публикуван от rivan Преглед на мнение
      Защо си мисля,че разликата м-у 5w40 и 10w40 е ,че 5w40 има по-добри показатели в ниските температури(от -10-15 надолу),т.е. е по добро в зимни условия.Сега ,при температурите над +10 гр. практически няма разлика м-у двата вида масла.Като се има предвид колко бързо загряват (достигат работна темп.)нашите коли, не би трябвало да има разлика в разхода на масло му 5w40 и 10w40.Според мен причината да се преминава към по-нисък клас масла,когато разходът започне да се увеличава е само и единствено икономическа.А това,че 5w40 е по-рядко и съответно разходът с него е по голям, отколкото при 10w40 или даже 15w40 си е градска легенда.Разликата е ,че едното струва 25 лв. литъра , а другото 10 лв. и като почнеш да доливаш е по-добре да е от по-евтиното.Така мисля аз!Ако бъркам, моля някой да ме поправи!
      Оспамихме темата с това масло,давай какво и направи,аз и направих основна чистка и и смазах пантите на вратите,че от тези даждове,все се бяха запекли!
      имах и Toyota Rav 4 2006g.
      Mitsubishi Lancer 2008g.
      Honda CR-V 1998г.
      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

      Коментар


      • #63
        От: Какво направих по Хондата днес

        Изкъпах я, вчера!

        А токущо смених предните габаритни крушки с халогенни. Резултатът е ... ослепителен Светят, като дневни светлини!
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • #64
          От: Какво направих по Хондата днес

          Аз си направих щора от ламиниран паркет, на пръв поглед може да е малко груба но е практична.
          Необходими са 4 дъски ламинат, които с панти тип лентови се скачат така, че да се сгъват на хармоника.
          Предварително се премахват шпонтовете от всички страни. За да не хлопа съм я окантил с безцветна шлаухка,
          залепена с универсален безцветен силикон.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03062012202.jpg
Прегледи:1
Размер:138.2 КБ
ID:5380672Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01052012190.jpg
Прегледи:1
Размер:129.0 КБ
ID:5380673Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01052012191.jpg
Прегледи:1
Размер:110.1 КБ
ID:5380674Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01052012192.jpg
Прегледи:1
Размер:118.9 КБ
ID:5380675Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01052012194.jpg
Прегледи:1
Размер:95.4 КБ
ID:5380676Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01052012195.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:5380677Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01052012196.jpg
Прегледи:1
Размер:130.1 КБ
ID:5380678Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01052012197.jpg
Прегледи:1
Размер:131.7 КБ
ID:5380679Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03062012201.jpg
Прегледи:1
Размер:129.2 КБ
ID:5380680
          За лицева част на щората съм ползвал опаката страна на ламината, боядисал съм го в цвета на купето. Пробвах в черно, като цвета на колата но не ми допадна. Летвата която се вижда е за устойчивост, тъй като ламината е тънък и се огъва.
          Най вътрешната дуска е разделена на две за да може седалките по отделно да се отпускат максимално назад.
          Нарочно съм запазил лицевата част и не съм го облицовал за да може да се ползва като голяма дъска за рязане или разфасоване на едно прасенце след успешен ловен излет например. Летвата е закрепена с види и като се добавят още две перпендикулярно летви голямата дъска е готова. Слагат се така, че лицето на ламината де е отгоре. Ползват се същите отвори за видите. Поставя се направо върху ръбчетата в багажника, не са необходими никакви допълнителни укрепвания.
          Може да се подобри евентуално - при по дебел ламинат може да е по устойчиво, а вместо летви да се ползват тънкостени профили. Пробвах с тънкостена алуминиева тръба но също не е устойчиво.
          Другото, което направих е да си сложажа дебела мошама над кечето, за да не се цапа. В дъното на купето съм я згънал зад ламарините за да може при легнали седалки да ги покрие изцяло.
          Другото което съм направил - обух си паркетника с летни гуми на Максис - модел Мародер, резултата е добър, обезшуми се при движение по асфалт, а и по черно и кално се държи перфектно. Мога да кажа дори по добре от старите ми зимни Купърки.
          ПП. Не можах да схвана как го докарвате това горене на газ да 10/100, при положение, че храните 147 коня, или карате само по нанадолнище. Сложих си уредба Ловато и си ми гори между 11 и 12/100, като се има в предвид, че 80% е извън градско и 20% градско или кално(черен път). Мен Пасата ми гореше 9-10/100 на газ.

          Коментар


          • #65
            От: Какво направих по Хондата днес

            Първоначално публикуван от Stambo_ Преглед на мнение
            Аз си направих щора от ламиниран паркет, на пръв поглед може да е малко груба но е практична.
            Необходими са 4 дъски ламинат, които с панти тип лентови се скачат така, че да се сгъват на хармоника.
            Предварително се премахват шпонтовете от всички страни. За да не хлопа съм я окантил с безцветна шлаухка,
            залепена с универсален безцветен силикон.[ATTACH=CONFIG]459421[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]459422[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]459423[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]459424[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]459425[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]459426[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]459427[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]459428[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]459429[/ATTACH]
            За лицева част на щората съм ползвал опаката страна на ламината, боядисал съм го в цвета на купето. Пробвах в черно, като цвета на колата но не ми допадна. Летвата която се вижда е за устойчивост, тъй като ламината е тънък и се огъва.
            Най вътрешната дуска е разделена на две за да може седалките по отделно да се отпускат максимално назад.
            Нарочно съм запазил лицевата част и не съм го облицовал за да може да се ползва като голяма дъска за рязане или разфасоване на едно прасенце след успешен ловен излет например. Летвата е закрепена с види и като се добавят още две перпендикулярно летви голямата дъска е готова. Слагат се така, че лицето на ламината де е отгоре. Ползват се същите отвори за видите. Поставя се направо върху ръбчетата в багажника, не са необходими никакви допълнителни укрепвания.
            Може да се подобри евентуално - при по дебел ламинат може да е по устойчиво, а вместо летви да се ползват тънкостени профили. Пробвах с тънкостена алуминиева тръба но също не е устойчиво.
            Другото, което направих е да си сложажа дебела мошама над кечето, за да не се цапа. В дъното на купето съм я згънал зад ламарините за да може при легнали седалки да ги покрие изцяло.
            Другото което съм направил - обух си паркетника с летни гуми на Максис - модел Мародер, резултата е добър, обезшуми се при движение по асфалт, а и по черно и кално се държи перфектно. Мога да кажа дори по добре от старите ми зимни Купърки.
            ПП. Не можах да схвана как го докарвате това горене на газ да 10/100, при положение, че храните 147 коня, или карате само по нанадолнище. Сложих си уредба Ловато и си ми гори между 11 и 12/100, като се има в предвид, че 80% е извън градско и 20% градско или кално(черен път). Мен Пасата ми гореше 9-10/100 на газ.
            Бая си си поиграл,браво за мерака!За 10 на 100 сам си си отговорил-сложил си и обикноенна газова уредба,а не газов инжекцион,за това ти гори повече.А,онуй хидравлично масълце в джобчето на багажника от снимката какво прави там?
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • #66
              От: Какво направих по Хондата днес

              Писна ми да чета кой какво направил ,а само аз нищо да не правя !
              Е , днеска от нямане какво да правя, отидох да сменя маслото на двигателя,ама се оказа, че съм се заблудил за изминатите километри /14000х.км./,а мислех, че съм минал 18000х.км. и се отказах!
              Ама нали трябваше да направя все пак нещо, та смених спирачната течност на съединителя!
              И да ви кажа съм доволен, защото това леко почукване, което усещах на педала, като го натисна и обера празния ход / луфта до зацепването/ изчезна!
              А и намерих едно магазинче за аксесоари, та си намерих в него, едни от щипките /направо оргинални/ които ми трябваха ,е верно по 2.90лв. за бройка ама не е 4.80лв. в Бултрако! Взех си едни щипки заместители, на тези за лайсните на вратите които ми трябваха, е не са същите но мисля че ще станат и бяха само по 1.30лв. за бр.!
              Магазинчето е добре заредено и ако на някой му трябват щипки ,да свирка, да му кажа къде се намира!
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар


              • #67
                От: Какво направих по Хондата днес

                Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                Писна ми да чета кой какво направил ,а само аз нищо да не правя !
                !
                Е,не викай дявола де,пък и това дето си направил малко ли е,цяла седмица щипки редиш,пък и намери къде са,дай-рекламата му на лични,може да харесам нещо и за мойта убавица,па и за Тиотата също!
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • #68
                  От: Какво направих по Хондата днес

                  Това със ламинатът отдавна и аз си го мисля, но с наличния ми паркет не ми стигат 7см :Д А не съм гледал за промоции да си взема нов от някъде.
                  Моята идея беше обаче вместо с панти, отгоре да му залепя едно голямо парче сив мокет с цвета на мокета в багажника. Хем ще уплътни допълнително отстрани, хем при неравен терен няма да тропа толкова.
                  А колкото до мушамата по пода - http://www.avto.bim.bg/Stelka-za-bag...33904m215.html - това мисля, че е по-удачен вариант. Може да не е евтино, но е по-здраво и с тия бордове отстрани пази при различване на нежелани течности.

                  Коментар


                  • #69
                    Lowatoto си е пълен инжекцион, а що се отнася до масалцето ми хартиса това бутилче, защото когато и правих обслужването и сменях течностите в упътванията пише 1.1л, в Буплтрако ми казаха, че слагали дори 1.3л като развъртали дифа, но в моя се събра точно 1л.
                    Иначе съм сменил ангренаж, водна помпа, външни ремъци - купени от Бултрако
                    Маслото на двигателя и антифриза (червен) съм ги вземал от Мотор оил-Разград
                    Остана ми само масло в скоростната кутия, което възнамерявам да долея или сменя директно в сервиза в София когато имам път натам.
                    За ламината възможно е да има и по къси модели но моя ми пасна точно дълъг 134см колкото е и най широката част на кпето. Скосява се по 1.5см на дъска, все пак всеки да си го премери.

                    Моята идея беше обаче вместо с панти, отгоре да му залепя едно голямо парче сив мокет с цвета на мокета в багажника.
                    А колкото до мушамата по пода - http://www.avto.bim.bg/Stelka-za-bag...33904m215.html - това мисля, че е по-удачен вариант. Може да не е евтино, но е по-здраво и с тия бордове отстрани пази при различване на нежелани течности.[/QUOTE]
                    Задължително е да се сгъва на хармоника, иначе не става пробвал съм.Двета дъски като се сгънат една върху друга създават дистанция или мокета трябва да е разтегателен, ако има такъв.
                    За другото си прав много удобно.
                    Последно редактирано от CarTest™; 07-06-12, 13:20.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какво направих по Хондата днес

                      Първоначално публикуван от Stambo_ Преглед на мнение
                      Lowatoto си е пълен инжекцион,
                      Еми,тогава ,настройки,настройки си требе за да гори по малко!
                      имах и Toyota Rav 4 2006g.
                      Mitsubishi Lancer 2008g.
                      Honda CR-V 1998г.
                      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какво направих по Хондата днес

                        Да не ви отчаивам момци, ама съвсем скоро тея дъски на паркета ще увиснат като въжен мост. В моята кора има една единствена дъска паркет сложена заради монтираните на нея колони, а колонките са малки не са елипси и са лекички, но дъската бързо бързо провисна, та ще трябва да измислите начин за укрепване от долу, моята е с алуминиеви профилчета от долу и сега седи изпъната като струна
                        А какво направих по колата ли, ми оня ден и направих една свирка, тъи де, тя оригинално е с некви супер смешни бибитки кат на лада мнооо гадно. Та скоро един познат ми подари две тромби, абе аз си мислех че в тая кола има много място, верваите ми половин ден си играх и се чудих и едва намерих място само за едната тромба, сега ще ми трябва още половин ден да намеря място и за другата, ама дори и с една тромба вече не бибитка като геи ми свири далеч по мъжки
                        Аааа миналта седмица смених течноста на казанчето на спирачките по сами Ентилигентни начин без да обезвъздушавам С една спинцовка изсмуках от горе кото може, налях новата, и със същтта спринцовка 50 кубика и маркучле закачих на пробката на долната помпа, опинам спринцовката и развивам пробката и така изсмуквах до де излезе чиста течност и готова, педала даже не разбра кво му се случи Ся обаче някои ден кат стане време з амсло ша тряя сменя и гарнитур акартер, след като я попритегнах преди 2 год сега гелдам пак се е просълзила кат на киорав кон окото. та тоя път вече ще тряя да я сменя.
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какво направих по Хондата днес

                          А колкото до мушамата по пода - http://www.avto.bim.bg/Stelka-za-bag...33904m215.html - това мисля, че е по-удачен вариант.Много ми допадна идеята но от търговския представител ми отговориха, че е за модел след 2001г. - т.е. за втора серия на Хондата и имало малки разлики.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какво направих по Хондата днес

                            Първоначално публикуван от Stambo_ Преглед на мнение
                            А колкото до мушамата по пода - http://www.avto.bim.bg/Stelka-za-bag...33904m215.html - това мисля, че е по-удачен вариант.
                            Много ми допадна идеята но от търговския представител ми отговориха, че е за модел след 2001г. - т.е. за втора серия на Хондата и имало малки разлики.
                            Еееее, така се бях наточил...
                            В сайта обаче са го сложили в графа първа генерация.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какво направих по Хондата днес

                              Монтирах ГИ Ловато с тороидна бутилка. Компютър,изпарител,рейки и дюзи, всичко е на Ловато. Бутилката е 43 литра, събра 38 литра газ. Хвана се на мястото на лигена, но освем стойката за крика, се реже и част от ламарината над него. Но масичката не може да се хване и ще трябва да мисля друг вариант да я ползвам. Единия вариант е да сложа фибран изрязан по формата на багажника, и във него да се изреже място да легне масичката.Другия е да покрия мястото над бутилката ,със талашит и масата да си я возя отгоре. Водата за подгряване на изпарителя я хванаха със тройници от маркучите за парното.Входящата от мястото преди крана за спиране/пускане на парното ,а изходящата на маркуча излизащ от парното. На първо засичане извънградско,разстояние 50 кил. ми даде разход 10,5-11 литра газ.Това при скорост 90-100 кил. и на няколко пъти рязко ускоряване за изпробване на работата на газ. Засега не намирам разлика между движение на газ и бензин.
                              CR-V 2.0i RVSi 147PS

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какво направих по Хондата днес

                                Първоначално публикуван от gecata1059 Преглед на мнение
                                Но масичката не може да се хване и ще трябва да мисля друг вариант да я ползвам.
                                Честито и безаварийно да ти служи,ама защо я укапази с тази голяма бутилка.Газостанции из България дал господ-ако и бе сложил 34 литрова нямаше да мислиш сега за фибрани и талашити!
                                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                                Mitsubishi Lancer 2008g.
                                Honda CR-V 1998г.
                                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X