Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    След 32 000 мои километри и смених и свещичките, милата ми! От NGK ZFR5f минах на ZFR6f. Оригинално хлабината беше 1мм, направих я 0,9. Не усещам разлика във вървенето. Явно старите са имали още хляб. Все пак бяха Japan. Тези са France и дано не ме издънят.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Бях поръчал и дойде , а днес го смених - тампона на десния макферсон!
      Тампон - 96лв. ,труд -48лв. = 144лв.
      Мисля, нещо се уляха с цената на труда този път в Юбико - или така ми се струва?
      За левия като му дойде времето, майче ще се ходи /при Краси и Цецо/,срещу 20лв.!
      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Маншони на двете предни вътрешни карета.
        Маншон на кормилната рейка.
        Една задна биалетка.
        Кръпки на двата прага отзад.

        Приготвил съм й 12 литра АTF-Z1, и ще го сменявам ... тия дни, около Нова Година
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          В този ред на мисли - вътрешни маншони на задните поплулоски и комплект нови гуми "Michelin latitude tour" 205/70/15

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
            Маншони на двете предни вътрешни карета.
            Маншон на кормилната рейка.
            Една задна биалетка.
            Кръпки на двата прага отзад.

            Приготвил съм й 12 литра АTF-Z1, и ще го сменявам ... тия дни, около Нова Година
            Пък аз само 6 литра ATF-Z1 ?
            [I]Honda CR-V B20B RD-1 JDM Auto 1998г.[/I]
            [I]Toyota Corolla 1,4 D-4D 2009г.[/I]

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Опраих часовника Ама едната метална пластинка падна вътре в таблото - дано не направи беля. Докато я търсихме - извадих една немска касетка за касетофон с коледни песни немеца как я е заврял вътре незнам хихи

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Колега и моята щипка падна някъде при свалянето на часовника, почти всичко свалих но и аз не можах да я намеря.

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Аз пък днес смених селенови втулки на предни носачи в домашни условия и ще кача снимки по-късно. Цени от 18 лв за бр. и 0 за труд.
                  Honda CR-V I 2000 г.
                  0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:61.8 КБ
ID:5428072Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:209.7 КБ
ID:5428073Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:178.4 КБ
ID:5428074 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:178.1 КБ
ID:5428075Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:184.9 КБ
ID:5428076Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:172.2 КБ
ID:5428077ето и снимките в хронологичен вид. Със стрелките съм отбелязъл къде се развива , а останалото се вижда на снимка 4 само се разхлабва
                    Прикачени файлове
                    Honda CR-V I 2000 г.
                    0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Смених маслото и филтрите в Бултрако - Пловдив и ми резнаха главата - 330 лв (без горивния филтър). Задните накладки са за смяна може ли някой да ми препоръча марка добри такива?

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Вече с кора на багажника Натиснете снимката за да я уголемите

Име:26112012249.jpg
Прегледи:2
Размер:91.0 КБ
ID:5428902
                        Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                        Citroen C4, 1.4 vti

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Само да отбележа - часовника ми работи около 7 часа - при спирането на една бензиностанция - след заплаване на хондака - отново мъртвец - ще се сваля отново и набляга на повечко калай

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Закарах я, да и сменят маслото,маслен,въздушен филтър и гарнитура на капака на клапаните.Така и така отвориха капака на клапаните ги помолих за проверка на хлабините им и се оказа,че изпускателните са се натегнали наполовина от нормално допустимото/моята я карам на газ/,та и регулираха само изпускателните клапани,а смениха й и една крушка на номера задния.Това вичкото удоволствие заедно с полусинтетичното масло излезе под 200 лв.
                            имах и Toyota Rav 4 2006g.
                            Mitsubishi Lancer 2008g.
                            Honda CR-V 1998г.
                            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              След втори ремонт на часовника, включващ сваляне на дисплейчето, за да може да се припои съпротивлението и от вътрешната страна, профилактична смяна на единствения кондензатор - работи безотказно цели 5 дни Та при втория ремонт - набутване в таблото и на едната видия, с която се държи часовника - какво ли ще набутам вътре още, ако го свалям за трети път - никой не знае
                              Последно редактирано от hristo102; 05-12-12, 13:11.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Здравейте колеги..,както вече споменах..,не се доверих на наливното масло за скорости.. и си купих 2-литра бутилирано MTF-3, и днес го смених... Направи ми впечатление,че старото масло беше доста потъмняло(почти кафяво-черно),което говори..,че явно маслото в скоростите, досега не е сменяно. Също така,установих,че старото масло беше около 1,9литра, а от новото.. докато протече от пробката за наливане..,събра точно 1,7литра(явно в завода на Хонда са го препълнили..,но защо..?!) М/у другото ,за изминатите вече 20км., не усещам никаква разлика в превключването на скоростите(същото мазно и безпроблемно включване като със старото масло).
                                SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X