Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какво направих по Хондата днес

    Днес ремонтирах часовника. Беше отлепен резистора R510 , от вътрешната страна , под дисплея. Един приятел с поялник се притече на помощ. Запоихме наново всички резистори и часовника светна. Само не ми харесва ,че е включен ,само когато е на контакт.
    CR-V 2.0i RVSi 147PS

    Коментар


    • #47
      От: Какво направих по Хондата днес

      Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
      Момци имам въпрос към вас. Някой разменял ли е рамената на чистачките, че при мен тази на шофьора нещо не притиска добре перото към стъклото и точно на нивото на очите оставя мокра следа и пречи на "мирогледа" . Смених перата като мислех, че е от тях ама не би. Като се загледах точно по средата на перото, там където е монтирано към рамото стои надигнато от стъклото.
      Не се занимавай с глупости да сменяш само перото. В момента има много евтини чистачки по 3-4лв. и вършат почти същата работа като тези от 20 и+ лв. Една две години, ще ти изкарат без проблем!
      / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

      Коментар


      • #48
        От: Какво направих по Хондата днес

        Точно така направих, сложих нови чистачки тип "банан" или поне така им казват тук при нас(даже са по 2 лв парчето), но проблема остана. За това и питам, но като се загледах тия дни ми се стори, че са с различна дължина рамената. Днес ако имам време мисля да експериментирам и ще пиша какво е станало.
        Последно редактирано от madmaximus; 04-05-12, 23:33. Причина: добавка цена
        -------Honda CR-V 128к.с.--------
        "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

        Коментар


        • #49
          От: Какво направих по Хондата днес

          Няма смисъл да експериментираш, рамената са различни, и дължината, и формата (на основата, дето е под капака).
          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

          Коментар


          • #50
            От: Какво направих по Хондата днес

            Днес си направих лек тунинг по осветлението в купето - сложих крушки с лед-ове (по 12 на крушка) Сега дърпа 10 пъти по-малко ток и свети в бяла светлина. В добавка с това си направих и една схемичка за забавяне и плавно гаснене на крушките . Получи се доста ефектно осветяване

            Коментар


            • #51
              От: Какво направих по Хондата днес

              Първоначално публикуван от ebattipi4a Преглед на мнение
              Днес си направих лек тунинг по осветлението в купето - сложих крушки с лед-ове (по 12 на крушка) Сега дърпа 10 пъти по-малко ток и свети в бяла светлина. В добавка с това си направих и една схемичка за забавяне и плавно гаснене на крушките . Получи се доста ефектно осветяване
              Ще направиш ли снимки? И да споделиш схема на схемата :ДДД и къде и как точно си я вързал?
              В сми малко повече детайли - как си ги навързал, как ги сменяш като изгорят - запоени ли са, или са в някакви гнезда?

              Коментар


              • #52
                От: Какво направих по Хондата днес

                Аз пък смених течноста на съединителя че си беше бая чернилка, ся ако не ми текне некоя помпа няма кога Смених я по много мързелив и тарикатски начин. От аптеката купих спринцовка 50 кубика, изсмуках от казанчето кото можах и налях новата, след тва закачих маркуч на пробката на долната помпа а на другия му краи закачих спринцовката, опънах я да направи вакум и развих пробката, така изсмуках на два пъти докато се появи новата течност и готово, не се наложи обезвъздушаване с педала, тои въобще не се усети кво стана. Бива и с спирачките да направя така ама там течноста е бистра и нещо не ми се пипа.
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • #53
                  От: Какво направих по Хондата днес

                  Абе и аз напрравих същия пиниз на моята ама пак много бързо почерня пустата му течност. Те това е от старите гумички разбира се. Рещих проблема кардинално смених колата...!!! взех си ЦРВ II
                  Въображението е по важно от знанието!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какво направих по Хондата днес

                    Първоначално публикуван от big bag Преглед на мнение
                    Абе и аз напрравих същия пиниз на моята ама пак много бързо почерня пустата му течност. Те това е от старите гумички разбира се. Рещих проблема кардинално смених колата...!!! взех си ЦРВ II
                    Което не значи, че и на него би му се отразило зле, ако му смениш течността. Иначе решението ти по въпроса е добро. Честито.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какво направих по Хондата днес

                      Първоначално публикуван от big bag Преглед на мнение
                      Абе и аз напрравих същия пиниз на моята ама пак много бързо почерня пустата му течност. Те това е от старите гумички разбира се. Рещих проблема кардинално смених колата...!!! взех си ЦРВ II
                      Кво си направил?????? и си траикаш само дет си игра да слагаш газ на тая я се похвали с новата не си натискаи парцалите
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какво направих по Хондата днес

                        Смених маслото с ОМВ 10-40 и сега ме е срам да я погледна в очите.
                        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какво направих по Хондата днес

                          И мене ме е срам да те погледна къ тъ не беше срам дано ти прости тая гавра
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какво направих по Хондата днес

                            Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                            И мене ме е срам да те погледна къ тъ не беше срам дано ти прости тая гавра
                            Мани, мани тя взе вече да свиква- китайски радиатор, китайско фолио за стъкла, подложки от резервна гума на тампоните на щангата....Последното "хубаво" нещо дето свърших за нея беше газовия инжекцион.Ма тъй де трябва да се компенсират нещата. Пуста криза!
                            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какво направих по Хондата днес

                              Вчера и аз смених маслото.След справка по телефона със сервиза на Омбре ми беше препоръчано Репсол 10w40.Старото масло беше 5w30 марката не се сещам и за 17000км.пробег колата не го бараше.Сега сложих Репсол 5w40 като компромисен вариянт от старото и препоръчаното от Омбре.Смених и филтрите.Като цена ми излезе общо 121лв. Масло 4л. -80лв.горивен филтър11.50лв.маслен7.40лв.въздушен8.50лв.и за купето 14.50лв.Филтрите са на Филтрон.За сравнение в сервиза на Хонда Апостолов Бургас цените са следните маслен 10лв.и за труд 10лв.със смяната на маслото въздушен 16лв.и 5лв. труд горивен 22лв.и 15лв. труд филтър на купе 28лв.и 15лв.туда.Маслото при тях е Мобил 10-40 на цена 72лв.В Сервиза на Хонда ще сменя само ангренажния ремък ролка и евентуално водна помпа.Поръчах оригинален ремък на цена 120лв.понеже за него дават гаранция 100000км.Другите ремъци бяха с 50000км.гаранция и на цена от 41 до 71лв.Понеже за 1 година навъртам около 20000км. може би и повече това означава след 2г. отново в бокса затова се спрях на оригиналния ремък.Цената на труда за смяна на ремък ролка и водна помпа в сервиза на Хонда е 70лв.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какво направих по Хондата днес

                                Първоначално публикуван от voda4a71 Преглед на мнение
                                Вчера и аз смених маслото.След справка по телефона със сервиза на Омбре ми беше препоръчано Репсол 10w40.Старото масло беше 5w30 марката не се сещам и за 17000км.пробег колата не го бараше.Сега сложих Репсол 5w40 като компромисен вариянт от старото и препоръчаното от Омбре.Смених и филтрите.Като цена ми излезе общо 121лв. Масло 4л. -80лв.горивен филтър11.50лв.маслен7.40лв.въздушен8.50лв.и за купето 14.50лв.Филтрите са на Филтрон.За сравнение в сервиза на Хонда Апостолов Бургас цените са следните маслен 10лв.и за труд 10лв.със смяната на маслото въздушен 16лв.и 5лв. труд горивен 22лв.и 15лв. труд филтър на купе 28лв.и 15лв.туда.Маслото при тях е Мобил 10-40 на цена 72лв.В Сервиза на Хонда ще сменя само ангренажния ремък ролка и евентуално водна помпа.Поръчах оригинален ремък на цена 120лв.понеже за него дават гаранция 100000км.Другите ремъци бяха с 50000км.гаранция и на цена от 41 до 71лв.Понеже за 1 година навъртам около 20000км. може би и повече това означава след 2г. отново в бокса затова се спрях на оригиналния ремък.Цената на труда за смяна на ремък ролка и водна помпа в сервиза на Хонда е 70лв.
                                Абе тъничко ми се вижда това масло,не зная на колко хил.ти е автомобила,за пълна синтетика,но щом не го бара карай,и сподели впечатления за новото масло,виж след 2-3 хил. как ще е!
                                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                                Mitsubishi Lancer 2008g.
                                Honda CR-V 1998г.
                                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X