Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
    кажи след някои друг км цапат ли джантата и как спират.
    след около 500-600 км мога да кажа, че спират доста добре и не цапат
    Honda HR-V 4WD D16W1

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
      Вчера смених маслото /естествено оригинално-Хонда/ и масления филтър /за да е готова, за пътуването през отпуската - от утре/, срещу сумата от 240лв., в тази сума е и труда.
      Установих, че са вдигнали цената на маслото от 32лв. на 34лв. за 1 литър, в сравнение с предишната смяна.
      Емича, предвид, че Хонда не са производители на моторни масла, а на автомобили, какво и от къде е "оригиналното масло за Хонда"? Предполагам, че имат договор с някоя от фирмите производителки на моторни масла и те го произвеждат и пакетират под тяхното име? Та коя е тази петролна фирма и с какво се различава "Хонда" маслото спрямо стандартно такова от Шел, Кастрол, Мобил или кой да е др. петролен производител. На времето така се бях запалил и си купувах мерцедеско масло за Мерцедеса. А то се оказа нищо повече от стандартното масло, в кутии и опаковки за Мерцедес.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Беше се появило странно дрънчене като резонанс, което се явяваше само на около 2000-2100 оборота. С течение на времето се усили и започна да “припръцква“. Поставиха мека връзка между тръбата и задното гърне и всичко изчезна.
        Honda CR-V, 2001 147 h.p.
        Citroen C4, 1.4 vti

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
          Емича, предвид, че Хонда не са производители на моторни масла, а на автомобили, какво и от къде е "оригиналното масло за Хонда"?.......
          Като казвам "оригинално масло за Хонда", имам в предвид масло произведено за Хонда и на бутилката си пише Хонда.
          Естествено, че производителя на автомобили Хонда не произвежда масла, а има сключен договор с такава и в случая доколкото си спомням това е Тотал.
          Естествено може да използваш всяко масло, на различните производители, но то трябва да отговаря на определените параметри по спецификация за твоя модел автомобил.
          В случая, аз предпочитам да си сменявам маслото в Юбико, където го имат това масло, а не да взимам масло на някоя друга марка от разни магазинчета /дори да е няколко лева по-евтино/, но където качеството и това което пише на опаковката, няма нищо общо с истината.
          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            В Англия маслата Хонда идват от Белгия, и мисля (но не съм сигурен), че са Мобил.
            Нямам представа, каква е, и дали има разлика при двигателните масла. Виж за маслото в автоматика ...
            Купувам първото CR-V. Автоматикът рита, ще ми изкара бъбреците. Сменявам му маслото, ама цялото, щото не знам с какво е каран. Работата заспа.
            Купувам второто CR-V. Автоматикът рита ... Викам си - еееей, тва анличанина е много &#$%45&* народ (щото в autodata пише Dexron, а не Honda ATF-Z1). Значи и тук тряа сменявам цялото масло. Ама тва са бая паунди, що не зема некой заместител. И зех - 2 пъти по-евтин, на етикета пише, че спецификациите покриват И тези на Honda ATF-Z1. И работата заспа ... ама временно, точно 2 пъти по-малко км от "оригиналното", и пакнсе разрита автомата. И, тетака, айде пак едни паунди за "цяло""оригинално" Хонда масло
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Краси като каза рита се сетих, оня ден оглеждах една ланча тезис за един познат от софия, автоматика риташе по следния начин, от N включваш Д държиш си спирачката и след няколко секунди автомата така ритва че имам чувство ще счупи нещо, ако не местиш лоста и потегли спреш и пак тръгнеш няма никъв дерт през цялото време на шофиране, но изместиш ли лоста в няква позиция и после го върнеш на Д след секунда две ритва, на задна не рита, няква идея, съмняваме да е от масло, щото колата е на чорбаджия с транспортна фирма едва ли не е пробвал варианта да го смени.
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                упс сори
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Слави, точно това имам предвид под "рита".
                  При мен беше при всяко местене на лоста, без значение дали ще е от P на R, или от N на R(D).
                  Даже и между предавките, при превключване нагоре.
                  Нямам представа, от какво се получава това, но след ПЪЛНА смяна на маслото (и на двете коли) с "оригинално" ритането намаля до почти незабележимо.

                  Докато карах CR-V-тата имах и Ровър 400 автоматик, който беше с Хонда двг и ск.кутия. При него не съм имал такива проблеми, превключваше си прекалено плавно. Не знам, сигурно защото единственото нещо, пипано от английски "механик" беше смяна на масло в двг. Скрапирах го на около 130000 МИЛИ със заводския ангренаж, и перфектни двг и ск.кутия.

                  Иначе от известно време, като карам назад ми се появи едно метално чукане в автоматика. Значи, слагам на задна, тръгвам, и след 3-4 сек се чува и усеща нещо ... как да гообясня ... ае все едно метален език влиза в предназначения за него отвор. Малко ме притеснява, ама колата съм я обявил за скрапиране до края на годината, така че ... докога изкара
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    А след нея какво ? ти бая издържа на тая генерация
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Каквото Бог дал, Слави ...
                      Предполагам ще е пак нещо, задвижвано от "Силата на мечтите"
                      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Направих 5-ти реглаж на клапаните, като чукнах 50000км на газ. Реглаж е силно казано тъй като само отворих капака и смених гарнитурата. За последните 12000км не бяха мръднали изобщо. От около 25000км карам с една идея по-богата смес за да не свети чека и точно в тези километри почти не се е наложило да регулирам клапани. Та си мисля че малко по-високия разход ще ми спести главоболията с клапаните в следващите 50000км. Открих нещо което ме притесни малко- вътрешните пластмаси( откъм двигателя) на кожуха на агренажния ремък откъм двигателя се бяха огънали навътре към зъбните колела на разпределителните валове като ъгълчетата им се опират в периферията на колелата странично се бяха поостъргали. Не знам дали от топлина или от неправилен монтаж когато сами сменяли ангренажа са се огънали така. Опитах да ги изправя но не стана и така си затворих, да си се остържат, не мисля че може да ги завлече зъбното и да стане бела.
                        Другата седмица смятам да сменям свещи че последното френско NGK е вече на 30000км. Мисля да пробвам TT технологията на DENSO.
                        Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 17-08-14, 11:23.
                        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Аз съм с ТТ и са проверени за газ...
                          Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
                          Disco 1 бекъп
                          Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Да и другаде срещнах добри отзиви. С каква хлабина идват оригинално?
                            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Първоначално публикуван от Markony_RS Преглед на мнение
                              Аз съм с ТТ и са проверени за газ...
                              Я дайте малко повече инфо за тия свещи - разлики преди/след като палене, разход и т.н. че дойде време да за смяня ...
                              Honda CR-V 1-st Generation

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                                Слави, точно това имам предвид под "рита".
                                При мен беше при всяко местене на лоста, без значение дали ще е от P на R, или от N на R(D).
                                Даже и между предавките, при превключване нагоре.
                                Нямам представа, от какво се получава това, но след ПЪЛНА смяна на маслото (и на двете коли) с "оригинално" ритането намаля до почти незабележимо.

                                Докато карах CR-V-тата имах и Ровър 400 автоматик, който беше с Хонда двг и ск.кутия. При него не съм имал такива проблеми, превключваше си прекалено плавно. Не знам, сигурно защото единственото нещо, пипано от английски "механик" беше смяна на масло в двг. Скрапирах го на около 130000 МИЛИ със заводския ангренаж, и перфектни двг и ск.кутия.

                                Иначе от известно време, като карам назад ми се появи едно метално чукане в автоматика. Значи, слагам на задна, тръгвам, и след 3-4 сек се чува и усеща нещо ... как да гообясня ... ае все едно метален език влиза в предназначения за него отвор. Малко ме притеснява, ама колата съм я обявил за скрапиране до края на годината, така че ... докога изкара
                                Абе не ми изкарва бъбреци или друго но се усеща превключването особено от D към R,загрее ли обаче няма такова нещо,а уж оригинално ми наляха в автомата.......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X