Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Е!Що не турна втората светлина за задна от другата страна!Чудно ми е!
    имах и Toyota Rav 4 2006g.
    Mitsubishi Lancer 2008g.
    Honda CR-V 1998г.
    Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
      Е!Що не турна втората светлина за задна от другата страна!Чудно ми е!
      Е Павле,как не са сети бря! Нали знаеш че там е червено а не бяло. Трябва да се смени цялото тяло с таквоз от англичанка
      -------Honda CR-V 128к.с.--------
      "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Аз съм с два фара за задната - кара се доста по лесно назад нощем. Наложи се само да присадя фасунката с крушката от стопа за мъглата зад червеното стъкло на фара от англичанката.

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Смених маслото, сложих Ravenol 5w50, сменени филтри и свещи, заложих на Денсо ТТ.
          Honda CR-V, 2001 147 h.p.
          Citroen C4, 1.4 vti

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Днес отидох и смених маслото на хидравликата, че от както я карам не го бях сменявал, пък беше доста потъмняло.
            Смених го с оригинално на Хонда PSF-S , като цената за 1 л. е 36 лв. Кристално прозрачно е, с цвят на олио.

            Прегледах основно окачването и ходовата час и установих , че е за смяна шарнирния болт отпред от дясно.
            Тези дни ще го сменя, но понеже оригинален шарнирен болт отделно не се предлага, а само със самия шарнир / за около 500 лв./ ще слагам някакъв заместител.
            Заместителя най-вероятно ще е някой китайски /въпреки ,че ги предлагат за японски,корейски,германски..../ та ВЪПРОСА е: на коя марка да се доверя, някоя по-качествена ?
            Дайте малко акъл.
            / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Здравейте,
              Запоих си отново часовника. Сутрин когато е студено неработеше.
              Honda CR-V B20Z 2001

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                Заместителя най-вероятно ще е някой китайски /въпреки ,че ги предлагат за японски,корейски,германски..../ та ВЪПРОСА е: на коя марка да се доверя, някоя по-качествена ?
                Дайте малко акъл.
                Цъ!Вече и оригиналите са китайски,турски,тайвански и 700 лв. да дадеш няма гаранция!Вервай ми.Лови някакъв на по разумна цена и слагай.При успех около 20 000 км.и после пак.От тук нататък ще е все така!У България сме.Ее-е-е може някои познат от някъде да има скатана някой партида от преди 2009г.кризата-тогава все още имаше пари и хората правеха качествени неща,а не залагаха на евтиното.Знае ли човек!
                имах и Toyota Rav 4 2006g.
                Mitsubishi Lancer 2008g.
                Honda CR-V 1998г.
                Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Павле, знам и не се заблуждавам, че почти всичко е китаец.
                  Но понеже има китайско и китайско /имат над 30 стандарта за качество/ та питах за нещо по-така, или изпробвано?
                  Иначе на други коли, съм слагал турски на "АС метал" и до 50 х. не е имало проблем, обаче въпреки това, не мога да си пречупя предубеждението за тях- еба ли го защо съм такъв.
                  / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                    Павле, знам и не се заблуждавам, че почти всичко е китаец.
                    Но понеже има китайско и китайско /имат над 30 стандарта за качество/ та питах за нещо по-така, или изпробвано?
                    Иначе на други коли, съм слагал турски на "АС метал" и до 50 х. не е имало проблем, обаче въпреки това, не мога да си пречупя предубеждението за тях- еба ли го защо съм такъв.
                    Емич, предполагам щото харчиш честно и трудно спечелени пари ...

                    Аз тия изпълнения съм ги кръстил: Китайско-Анадолски - "изцепки" ... неотдавна по този повод и аз зададох същия въпрос!

                    Колкото и да си давам сметка, че съм станал консервативен ... при качествени части и добро обслужване нашите колици ще изкарат повече от новите генерации!
                    Honda CR-V 1-st Generation

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Смених маслото в скоростната кутия и диференциала.Не че имаше проблем, ама не знам италианеца кога го е правил.100 лв. с труда.Сложих и нови зимни гуми Semperit Van-Grip 2 195/70 R15 97T RF - 450 лв., дано са читави.




                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Нови дискове и накладките, ново масълцето отзад и зимни ботушки
                        'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Вместо какво направих какво искам да направя.
                          Искам да си сложа парктроник. 4 датчика за задната броня и малко дисплейче някъде по таблото. Засега ми е ясно, че +ще взема от фарчето за заден ход. Как да прекарам окабеляване до арматурното табло - от къде трябва да мине.
                          Монтирал ли е някой и може ли да даде бърз съвт.

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Първоначално публикуван от Stambo_ Преглед на мнение
                            ...Монтирал ли е някой и може ли да даде бърз съвт.
                            Мога да ти кажа как е при мен - дисплея е на тавана в задния край на купето и ако искаш го гледаш в огледалото, ако искаш си го гледаш директно а с течение на времето спираш да го гледаш и се ориентираш само по зумера.
                            Смених антифриза с червен G12, проверих и свещите като засега ги върнах обратно. За сравнение алтернативната свещ на DENSO - К20ТТ. Направи ми впечатление, че е в участъка с резбата е с около 1mm. по-къса в сравнение с NGK ZFR6F.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ZFR6F-11 vs K20TT.jpg
Прегледи:1
Размер:148.4 КБ
ID:5626692
                            Honda CR-V 1-st Generation

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              И аз се "обзаведох" с такива свещи само, че с К16ТТ. Изминал съм само около 2000 км и е рано да се дават отзиви, на за момента впечатленията ми са добри

                              п.с. понеже моята кола е "японка" и е '97 набор се ръководих от тази таблица


                              CR-V 2000 RD1/2 B20B 95.10 98.12 KJ16CR-L11 98079-5515G K16TT IK16 VK16 4
                              CR-V 2000 RD1/2 B20B 98.12 01.6 KJ20CR-L11 98079-5615G K20TT IK20 VK20 4
                              CR-V 2000 RD4・RD5 K20A(i-VTEC) 01.7 04.9 KJ20DR-M11 9807B-5615P K20TT IK20 VK20 4
                              CR-V 2000 RM1 R20A 11.12   - - - - - 4
                              CR-V 2400 RD6・RD7 K24A(DOHC・i-VTEC) 04.9   KJ20DR-M11 9807B-5615P K20TT IK20 VK20 4
                              CR-V 2400 RE3・RE4 K24A(DOHC・i-VTEC) 06.10 11.12 KJ20DR-M11 9807B-5615P K20TT IK20 VK20 4
                              CR-V 2400 RM4 K24A 11.12   SXU22HCR11S 12290-R40-A02 - - - 4
                              HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                              Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Първоначално публикуван от Stambo_ Преглед на мнение
                                Вместо какво направих какво искам да направя.
                                Искам да си сложа парктроник. 4 датчика за задната броня и малко дисплейче някъде по таблото. Засега ми е ясно, че +ще взема от фарчето за заден ход. Как да прекарам окабеляване до арматурното табло - от къде трябва да мине.
                                Монтирал ли е някой и може ли да даде бърз съвт.
                                Аз вместо парктроник монтирах камера с дисплей в огледалото за обратно виждане. Кабелите ги вкарах в купето през дупката за газовата уредба и от там под страничните горе до тавана ги прекарах отпред до огледалото.
                                Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                                Citroen C4, 1.4 vti

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X