Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    Как 9,7 средно бре че си карал и с 130-150 на магистрала нещо си погрешил сметките. Според статисткиката имаш 70 км градско по 12+ на 100, имаш 100км магистрала с 130-150 х поне 12-13 на 100, и имаш 300 извън града 90-120, тури ги по 10, как ги изкара 9,7 сигурен ли си че не си карал на бензин
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      Аз всъщност карах с включен OBD Car Doctor на телефона и си следя разхода и всъщност според тази програмка разхода ми в града е ~11 ако карам по околомръсното стига до 8,9 но то околомръсното е по хубаво от магистралата. Между другото OBD Car Doctor дава малко по малък разход от калкулатура но не мога да съм сигурен защото всяка гъзостанция пълно различно бутилката.

      И пропуснах едно уточнение, докато карам изключвам от скорост от време на време когато съм по баир надолу ... (все пак съм от габрово) същото правя и прди легнали полицаи светофари общо взето така си карам.
      Ако някои каже, че е опасно и може да ти угасне колата и бла..бла......, този някои да си купи Фият дето ще му гасне и докато е на скорост даже и ще се научи кво се прави като ти угасва колата във всякакви ситуации(Fiat rules) (Бих казал,че съм щастлив, стажантството ми като шофьор беше на Фият, какво ли не научих и какво ли не ми се случи....)

      П.П. Когото возя малкия не изкючвам от скорост
      Последно редактирано от NEKTAR; 15-06-14, 16:42.
      Honda CR-V B20Z 2001

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Какво общо има малкия с изключването от скорост и що някои го правят на такъв проблем, аз много уважавам инерцията и си я ползвам подобаващо, и по преднзначение. Като си направя сметката за предстоящото, инерцията ми е наи добрия приятел.
        А ти засечи така: караш до де ти свърши газта, сипваш 20 лева нулираш километража и чак другия път като ти свърши смяташ разхода, инак ще докараш инфаркт с тоя ОБД доктор на някои дет ти дава разход по малък от на фиат ти
        п.п. я кажи друго кво показва тоя ОБД доктор как се връзваш с него към колата и кво приложение ползваш на къв телефон и с андроид ли ламбда сонда показва ли ?
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          Първоначално публикуван от NEKTAR Преглед на мнение
          ...И пропуснах едно уточнение, докато карам изключвам от скорост от време на време когато съм по баир надолу ... (все пак съм от габрово)
          Малко off-topic .. Да използваш инерцията е в общото правило да караш "предвиждайки" (по спомен цитирам колегата Пенчо от нашия форум) е основен фактор да се постигне добър разход.
          Аз също го правя макар и да не съм от Габрово.
          Да се изчисли точния разход обаче с такива програмки е неточно! Правилото е да пълниш до горе и на следващо зареждане (по възможност на същата колонка) да засечеш разликата. И този процес за да има представителност го правиш поне 10-на пъти и чак тогава може да кажеш какъв ти е разхода.
          Моя така го следя вече близо година но става все по-трудно постижим, ... и защо ли?
          При налягане на газ-колонката над 10 bar. и при вместимост на резервоара от 31.5l ... да ми наливат 35l!
          За подобни ситуации напоследък ми споделят и други колеги, които карат на газ и са стриктни относно засичането на разхода му!
          И тогава ко' праим? Аз поне опитах да пусна жалби, обратна информация нямам ... как да накараш Държавата да си върши работата!
          Та да не оспамвам темата повече, искам да кажа, че докато си правиш настройките на ГИ основно гледай да ти върви като на бензин при по-големи натоварвания пък за разхода ... колкото дойде.
          Honda CR-V 1-st Generation

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Тоочно така Чочи!Сори че,не се видяхме в петъка,ама ме юрнаха в една.... за оня "кой предложи..."Вче съм с добавен фреон благодарение на добрата ти консултация..
            Та какво направих по Хондата ли,???Ами допълних и фреона в климатика-збра 600 гр. по 0,08ст на грам.
            имах и Toyota Rav 4 2006g.
            Mitsubishi Lancer 2008g.
            Honda CR-V 1998г.
            Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Сложих камера за движение назад Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140614_135620.jpg
Прегледи:1
Размер:72.6 КБ
ID:5593726, дисплея е в огледалото за обратно виждане Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140615_201727.jpg
Прегледи:1
Размер:82.0 КБ
ID:5593727 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140615_201745.jpg
Прегледи:1
Размер:84.3 КБ
ID:5593728 изненада ме качеството на образа, като за китайски компоненти. Заедно с това си поръчах и термометър за външна и вътрешна температура Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140614_135447.jpg
Прегледи:1
Размер:79.8 КБ
ID:5593729, на който обаче кабелчето със сондата е късичко и стигна до вътрешността на предния ляв калник. В запалката забодох един китайски волтметър Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140614_135540.jpg
Прегледи:1
Размер:86.0 КБ
ID:5593733 и така уплътних уикенда
              Honda CR-V, 2001 147 h.p.
              Citroen C4, 1.4 vti

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Смених си филтъра на климатика - някое пакостливо японче доста се е посмяло някъде и доста са му пламтяли ушите.. Да живее японският технически гений

                MIMO74 - как го върза термометъра за външната температура - къде сложи датчика и как прокара кабелчетата ?
                'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  MIMO74 я дай линк от където взе тая камера, какви пари ти излезе?

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    Коко имаш ЛС.
                    Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                    Citroen C4, 1.4 vti

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Първоначално публикуван от ntashev Преглед на мнение
                      Смених си филтъра на климатика - някое пакостливо японче доста се е посмяло някъде и доста са му пламтяли ушите.. Да живее японският технически гений

                      MIMO74 - как го върза термометъра за външната температура - къде сложи датчика и как прокара кабелчетата ?
                      Извадих го под таблото и покрай гофрата на лявата врата, но понеже е късо кабелчето го пуснах свободно в предния ляв калник.
                      Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                      Citroen C4, 1.4 vti

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        Първоначално публикуван от MIMO74 Преглед на мнение
                        Извадих го под таблото и покрай гофрата на лявата врата, но понеже е късо кабелчето го пуснах свободно в предния ляв калник.
                        моето и то беше там, но поема много от температурата на ламарината на калника и те отчита коректно. Удължих кабела и го закарах над предната лява гума в подкалника
                        Honda HR-V 4WD D16W1

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Какво напавих по хондата смениха ми изпарителя на ГИ-то, че на 3-та като карм с 1500 оборота и колата придърпваше и гаснеше.
                          Каквото сте ме питали по нагоре съм писал в под-форума Общи Приказки.
                          Honda CR-V B20Z 2001

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            Газов инжекцион Landi Renzo 1150 лв. + омаслител Flashlube 150 лв.

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Кво ще омасляваш бре 150 лева баси златния омаслител, та тва ти е половината цена на главата да не говорим за консуматива. Ама имал си бол пари дал си.
                              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                              Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Аз пък си направих сам реглаж на клапаните Сега остава да не изпадат по пътя докато се прибера
                                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X