Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво направих по Хондата днес

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какво направих по Хондата днес

    давай фотото
    -------Honda CR-V 128к.с.--------
    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

    Коментар


    • От: Какво направих по Хондата днес

      привет отново!
      извинявам се за закъснението.ето как изглежда творението ми Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00455.JPG
Прегледи:1
Размер:28.4 КБ
ID:5469909 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00454.JPG
Прегледи:1
Размер:26.6 КБ
ID:5469910 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00449.JPG
Прегледи:1
Размер:26.9 КБ
ID:5469911
      както споменах ,използвах 2 елемента от LED -лента, свързани помежду, благодарение на залепващата част на лентата, са залепени в нишата на жабата,не пречат на отварянето.за свързване използвах кабелите на едни стари слушалки,че са тънки.и нищо не е пробивано. кабелът върви по нишата и минава през по-близкия край навътре . захранването го взех от осветлението на пепелника..а там достигам много лесно,тъй като преди време оставих централния панел само на щипките и сега не ми се налага да разглобявам половината табло .и така щрак габарити-хоп светло за жабата.разбира се може да се сложи и прекъсвач да светва само като се отвори, но не можах да си харесам, пък и така ми харесва повече-има нещо да свети пред пасажера до шофьора ,а и е съвсем дискретно.
      ами това е.нали ви казах-не е нищо особено.
      доскоро.
      C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

      Коментар


      • От: Какво направих по Хондата днес

        Първоначално публикуван от 78aleks Преглед на мнение
        привет отново!
        извинявам се за закъснението.ето как изглежда творението ми [ATTACH=CONFIG]568436[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]568437[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]568438[/ATTACH]
        както споменах ,така ми харесва повече-има нещо да свети пред пасажера до шофьора ,а и е съвсем дискретно.
        ами това е.нали ви казах-не е нищо особено.
        доскоро.
        Добре се е получило,но сега внимавай кой ще возиш до пасажера,че при това дискретно светене,се правят и дискретни неща
        имах и Toyota Rav 4 2006g.
        Mitsubishi Lancer 2008g.
        Honda CR-V 1998г.
        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

        Коментар


        • От: Какво направих по Хондата днес

          ами а дано! ама къде го тоя късмет! инак в този тон-фолираните стъкла на задните врати вършат чудесна работа
          доскоро
          C-RV= CHROM -VANADIUM BY HONDA

          Коментар


          • От: Какво направих по Хондата днес

            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
            От къде да си купя шпилка и колко се разглобява за смяната ?
            сменихме я, даже 2 сменихме, че едната резба малко.......шпилките са по 3 лева в Мкомлект, но трябва да имате старата, че са много видове.......не е трудна смяната, но си трябва чук, а в определени ситуации и телоподаващо


            като казвам сменихме, разбирайте Андро ги смени, аз трупах практически опит емпирично
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • От: Какво направих по Хондата днес

              Сложих и старите летни галоши, които имаха 4мм. грайфер и бяха предвидени за изхвърляне, но реших да ги измъча и това лято.
              Днес докато ги сменяваха , видях че задните наклатки са на финала / като чели съм знаел/, добре че вчера, едно приятелче ми донесе на едрова цена от 24лв. комплект "Локхед-Делфи" и тези дни ще ги сменявам.Гледам феродото ми се вижда добро, но за тази цена немога да имам претенций и още повече че са задни.
              Някой да има впечатления от тези накладки за да сподели?
              / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

              Коментар


              • От: Какво направих по Хондата днес

                Аз пък (не днес) си оправих най-сетне задната врата на колата. Нещо от началото на зимата започна да заяжда, като стиснеш бравата и тя остава в тази позиция и няма връщане. Изкарах си зимата с достъп до багажника само през стъклото :Д
                Та разглобих задната врата и се оказа, че колата е подпирана там някъде и уплътнението не ляга плътно, пластмасата на бравата е спукана и влиза вода и гняз и оста на пантата е ръждясала. С малко бяла грес с тефлон раздвижихме положението, изправихме ламарината с една точилка и чук, залепих уплътнението с малко момент лепило и горе-долу го оправих. Тия дни ще сложа и малко прозрачен силикон за да съм сигурен, че съм го затапил добре.

                Другото, което направих (още в началото на зимата всъщност, но все не ми остава кога да го снимам) е рак за основните ми необходимости като ходя на излети - палатки, риба. А именно трион, брадва и лопата. И понеже ми писна да ми се подмятат из багажника и да ми се пречкат, реших да ги подредя.
                От един проект ми бяха останали малко дървени летви, с малко въображение и едни куки и крепежи за инструменти от мосю Б*иколаж си измайсторих ракче.
                http://i.imgur.com/D3TuiuM.jpg
                Още не е съвсем завършено, искам малко по-сериозно да го закрепя към седалките, и освен това долу в дясно се планира да се направят стойки за ръчна лебедка или малък джак, ако ме хванат лудите и имам свободен лев.

                Коментар


                • От: Какво направих по Хондата днес

                  Тая операция със задната врата и мен ме чака. Би ли описал накратко процедурата, откъде започва. А за това отзад в багажника дето си го направил може да ти завиди всеки дърводелец. Само на другата снимка искам и сгъваемото рибарско столче и прът да видя закачени.
                  "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                  Коментар


                  • От: Какво направих по Хондата днес

                    и аз се замислям за процедурата по почистване на задната ключалка на ХРВ-то. И при мен като го дръпна да отворя и дръжката остава в задно положение и не се връща, понякога трябва отново да заключа и пак да отключа за да мога да отворя вратата. Относно изпълнението на рака, много професионално е станало, мераклийска работа, браво.
                    Honda HR-V 4WD D16W1

                    Коментар


                    • От: Какво направих по Хондата днес

                      Философията не е е голяма:
                      Сваля се капачето над куката за багаж на вратата, от там се развиват 2 винтчета. После в нишата за триъгълник също има 2 винтчета, които се развинтват. После всичко се държи е на такива пластмасови дюбелчета, които се вадят като дърпаш кората. Започни да дърпаш от долната страна, защото горе на пластмасовата кора са едни куки дето влизат зад уплътнението на джама. Вероятно част от дюбелите ще си останат в дупките на вратата, а ще се откачат от пластмасата - там вече става тегаво - или с клещи бъркаш и ги стискаш или ги мажеш със смазка и опъваш докато излязат.
                      След това имаш 4 болта от голямата пластмасова планка на която е бравата, като 2 от тях са скрити под ламарините и е малко тегаво развинтването им. След това пластмасата излиза и имаш достъп до самата брава на задната врата.
                      На слагане обратно на пластмасовата кора слагаш нитовете на гнездата на пластмасата и ги намажи с някаква смазка за да влязат и ако разглабяш скоро, да излизат лесно от гнездата си. За смазване аз използвах бяла грес с тефлон, и въпреки, че не е проникващ спрей доста добре раздвижи. Напръсках и пантата и пружината обилно, да пази страх :Д Освен това напръсках всички достъпни механизми на ключалката, че никакво мазно не беше останало по тях.
                      В сервизния менюал това го има описано с картинки, аз от там гледах.
                      Ако нещо е неясно в обясненията ми, питай.
                      А за ракчето - далеч е от прецизна изработка, но върши работа (:

                      Коментар


                      • От: Какво направих по Хондата днес

                        от днес съм с нови свещи, оригинални за хонда, благодарение на колега от форума на хонда
                        Прикачени файлове
                        Honda HR-V 4WD D16W1

                        Коментар


                        • От: Какво направих по Хондата днес

                          Не днес, а вчера след обед я обух най накрая, Yokohama Geolandar A/T-S
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:yo_geo_at_s_bw_ci2_l.jpg
Прегледи:3
Размер:15.8 КБ
ID:5480895
                          на едно място пишат че са "всесезонни", ама май са си летни, но грайфера ми хареса.Седнаха ми по 150лв парчето. Сякаш колата друго стои на пътя, ама и старите бяха като от бакелит, та ще видим
                          Последно редактирано от madmaximus; 10-05-13, 11:59. Причина: 1000 сгрешени букви на малката клавиатура
                          -------Honda CR-V 128к.с.--------
                          "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                          Коментар


                          • От: Какво направих по Хондата днес

                            От събота с нови предни накладки FBL, засега нямам впечатления, излязоха ми 52 лв.
                            Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                            Citroen C4, 1.4 vti

                            Коментар


                            • От: Какво направих по Хондата днес

                              Живо се интересувам дали свирят твърде много, че на моето CRV предните накладки са с ужасно напукано феродо и това доста ме притеснява - та сондирам за мнения за читави накладки които нямат "музикални" възможности
                              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                              Коментар


                              • От: Какво направих по Хондата днес

                                Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                                Живо се интересувам дали свирят твърде много, че на моето CRV предните накладки са с ужасно напукано феродо и това доста ме притеснява - та сондирам за мнения за читави накладки които нямат "музикални" възможности
                                виж колегата nikip какво ще ти предложи, той си е ТП, магазина му е зареден добре и дава добри цени
                                за съжаление, не помня каква марка бяха накладките, които взех за Харвито преди 2 месеца, но определено не са музикални и си спира парфе
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X