Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Митът за лошия ФОРД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Митът за лошия ФОРД

    Прaвил съм достa европейски фордове,кaрaл съм aнглийски и мaлко aмерикaнски,всичките сa рaзлични.Бях дългогодишен собственик нa Форд Грaнaдa с редкия мотор 2.1Д,всички ревяхa от тоя мотор и от 2.3Д при мене беше ръждясaл и с прерaботки по свещите пaлеше без проблеми и при минус 15,кaто возия и здрaвинa нa купето,сaмо който се е возил знaе зa кaкво стaвa въпрос.Форд си е Форд ,кaто мaхнеме високите цени нa чaстите нa новите модели ,си е добър aвтомобил.Незнaм сaмо кой изврaтен конструктор вкaрa aмбриaжните помпи в кожухa нa мaховикa.Относно общите плaтформи,Кромa и Темa нямaт общо,прaвил съм основни ремонти и нa двaтa видa aвтомобили,все едно дa кaжеш ,че воден и въздушен боксер нa Фолксвaген нa едно купе сa еднaкви и кaто плaтформa мотор.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Митът за лошия ФОРД

      Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
      Какво значи,че Голф 4 не е най-здравия автомобил,според мен е един от най-нездравите и изобщо не може да се сравнява по-надеждност с Фиестата!
      Естествено че не може да се сравнява. Погледнете форума на VW, само рев от колите, след това отворете някой от двата форума на Форд, скука. И не е като да няма Фордове по пътищата ни. Не знам, който иска да си купи VW, аз не искам повече.

      Коментар


      • От: Митът за лошия ФОРД

        За мен най здравия Форд е Транзита във всичките му модификазии.
        Николай Георгиев 0+
        тел.0887357722

        Коментар


        • От: Митът за лошия ФОРД

          Първоначално публикуван от Nikolai Georgiev (turbo d) Преглед на мнение
          За мен най здравия Форд е Транзита във всичките му модификазии.
          Канекта се води транзит канект,наистина здрав.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Митът за лошия ФОРД

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Канекта се води транзит канект,наистина здрав.
            От 6.3.2008 до днес 1,8 TDCI,над 190 000 км.Сменена дясна полуоска и предни биалетки.Полуоската по моя вина...цяла зима съм карал със скъсан маншон на вътрешно каре.Това което не ми харесва е безумно раздутите цени на гаранционното обслужване.

            Коментар


            • От: Митът за лошия ФОРД

              Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
              ...безумно раздутите цени на гаранционното обслужване...
              То да са само Ford, с мед да ги намажеш. За съжаление автомобилните фирми печелят повече от сервизна дейност, а не от продажбата на нови коли!
              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

              Коментар


              • От: Митът за лошия ФОРД

                Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                От 6.3.2008 до днес 1,8 TDCI,над 190 000 км.Сменена дясна полуоска и предни биалетки.Полуоската по моя вина...цяла зима съм карал със скъсан маншон на вътрешно каре.Това което не ми харесва е безумно раздутите цени на гаранционното обслужване.
                Да се махаш от тук с тая гаранционка...
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • От: Митът за лошия ФОРД

                  Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                  Да се махаш от тук с тая гаранционка...
                  Махнах се преди пет години,ама с новия модел 2014 ми предлагат да го осъзная след още пет...Пък некакси ми харесва деева и кънекта..

                  Коментар


                  • От: Митът за лошия ФОРД

                    Пък некакси ми харесва деева и кънекта..
                    Усещането е като в бус, но стабилността е почти като лека кола. Приятна за каране баничарка, но и скъпа, струваше колкото две френски. Мото Пфое са си скъпчии, но след гаранцията не сме се вясвали там. Повечето такива сервизи на вносители са така, работят с модерна техника, обучават си кадрите, не крият ДДС и накрая плаща клиента.

                    Коментар


                    • От: Митът за лошия ФОРД

                      Аз пък, ако някога си купя нова кола-в гаранция-гаранцията и ще важи до първото посещение във фирмения им сервиз. Т.е. до първото ми непосещение.
                      Не мога да търпя да ме изнудват с цени няколко пъти по-високи от нормалната в магазините.

                      И за да не е спам-имах стар ескорт. Много ме кефеше, и като го смених с астрата-в нея се чувствах по-некомфортно. Според мен форда беше по-добре направен, и по-добре измислен. Два кусура имаше-ръждата и като паднеше температурата под нула-не искаше да пали на газ. Ама живея нависоко, та баира е дълъг, а веднъж като запали-после цял ден няма проблеми.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Митът за лошия ФОРД

                        От 2008 карам Рейнджър модел 2007 ,купих го на една година на 17500 км .Посетих само един път сервиз фото мое заради гаранцията .От тогава само сменям масла и филтри на всеки 20000 км .Друго което ми се е налагало за смяна за 100000 км е последното каре на кардана . Преди карах мондео ,ескорти няколко и дори в гаража в БГ имам един дето е резерв като се прибираме . Сега ще купуваме още една кола и тя отново ще бъде ФОРД .
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • От: Митът за лошия ФОРД

                          Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                          От 6.3.2008 до днес 1,8 TDCI,над 190 000 км.Сменена дясна полуоска и предни биалетки.Полуоската по моя вина...цяла зима съм карал със скъсан маншон на вътрешно каре.Това което не ми харесва е безумно раздутите цени на гаранционното обслужване.
                          От 2004 година до преди месец 260 000 км. За това време ремонтен комплект на хидравликата на рейката,предни амове,два термостата,една помпа на съединителя,вътрешно каре....не се сещам за друго,това със зверска експлоатация и винаги с минимум 500 кила товар в багажника стигащ до близо тон и половина ,наистина здрава кола отвсякъде,нестава за оффроуд,три пъти му пуках картера за две седмици.

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Ама живея нависоко, та баира е дълъг, а веднъж като запали-после цял ден няма проблеми.
                          Да бе....заради тоя форд да си спиш само в къщи,мани...
                          Последно редактирано от Roninn; 12-01-15, 20:53.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Митът за лошия ФОРД

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            ...,нестава за оффроуд,три пъти му пуках картера за две седмици.
                            Определено не става.Сега се сещам,две влизания в гората- два пъти чупя тампон на скоростите.Иначе носи кат магаре...
                            И друго не ми харесва.200 инчовото челно стъкло с подгрев.Докат се кефиш на подгрева,куките те снимат без каиш...

                            Коментар


                            • От: Митът за лошия ФОРД

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              От 2004 година до преди месец 260 000 км....
                              От 2004 година карам такъв,преди седмица го

                              сдадох(напуснах,фирмата в която работих фалира)...

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:317cj2w.jpg
Прегледи:1
Размер:86.0 КБ
ID:5645556

                              Брутално здрав автомобил,точните километри на които го върнах 525 000...Скорости,турбо и двигател БЕЗ НИКАКЪВ РЕМОНТ и забележете фабричният съединител!Масло обикновено минерално от варел 15w40 сменя се на 20000.Карал съм го винаги като мой,пазил съм го за разлика от повечето колеги дето карат с газ до ламарината.Предни дискове сменях на 150-170 хил км.накладки на 80хил.Окачване-2бр предни амортисьори,ел педал за газта,торба биалетки и някой и друг лагер,нищо особено.Като изключим гадните ключалки не съм имал никави дертове с тая кола,един единствен път ме остави на пътя-скъсан щифт на редача на скоростите.Ремонта е жълти стотинки но останах без скорости.Карал съм какво ли не лекотоварни сутиени,пежа дачии тая баничарка ги отвява всички с право мерене.

                              Коментар


                              • От: Митът за лошия ФОРД

                                Сещам се за един " бъг" редовно си заключвах ключовете вътре,после един в джоба и един в левия рог отзад в бронята
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X