Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Митът за лошия ФОРД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Митът за лошия ФОРД

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    И тая тема, като всяка подобна си отива към коша ... Във форума има нагледни примери как коли от пословично здрави модели се трошат без проблем. Има и достатъчно такива, които са от "калпави" марки, ама пак си бръмчат без проблем. Та всичко е относително. Който не го кефи Форд, да си купи Майбах и да го направи баничарка. Може пък да е по-здрав. После да сподели кое, как и колко. Аз смятам, че щом дадена марка е на пазара и то в челните редици по продажби, надали ще е от най-калпавите. Пък мнението на квартални специалисти, кой колко коли е счупил ще го подмина, щото има хора, които и мек х.. могат да счупят ...
    +1 Те това е истината по темата , с две думи точно и ясно . Всичко останало е безмислен спор . Всеки си има негово си виждане за нещата от живота едва ли ще съвпаднат на всички .
    Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
    ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

    Коментар


    • #62
      От: Митът за лошия ФОРД

      Ето още малко лоши Фордове http://www.google.bg/search?q=ford+c...w=1280&bih=621
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #63
        От: Митът за лошия ФОРД

        Тези приказки за Форд съм ги чувал доста често. Но това не ми пречи да си търкалям вече 6-та година Фиеста 1,25 Zetec с газов инжекцион. Имам от 6 години и Нисан Примера П11 и имам представа от обслужването и ремонтите и на двата автомобила. Ами нека продължават да си говорят лошо за Форд. За мен обаче това си е доста добра марка на автомобилния пазар и за толкова години нито един път не ми е дала основание да съжалявам, че съм я купил. А иначе моето мнение е, че няма лоша кола, има неподдържана.
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • #64
          От: Митът за лошия ФОРД

          Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
          Нямам идея защо се излагате и се нападате тук, във форум за офроуд, еле пък на тема Форд, тази марка няма нищо общо с офроуда. За мразещите и ненадвиждащите форд ще им препоръчам да ми напишат името в гугъл, фамилията е видна, Любомир се казвам и после да сядат пак да покоментираме това-онова

          Чак пьк да се излагаме не ми се вярва - просто споделям какво аз сьм преживял с Фордове за които става вьпрос в темата и дадения линк,за оффроуд не се и споменава нищо,а темата е вьв Форд щото я преместиха от общия / май за да не се дразните от коментари на други участници /.
          Ако разгранчиш какво е бил Форд и за кои модели става вьпрос и може да стигнем до нещо общо.Ни за Сиера се говори или пьк за нещо дизелово.Статията е за 3 годишни Фордове на Американския пазар и АЗ си давам мнението което може да е кофти,но поне е от пьрва рька,карани и тормозени коли за по 5-10-15 часа и сравнени с други от сьщия клас.

          Кажи какво да коментираме за Маркиз и почвам веднага

          Не е правилно да наплякат една таблица с марки коли само.Колко и какви модели сравняват?Ако са питали 280 притежателя на Форд 150 пикап които карат само Форд и баща им кара само Форд и дядо им е карал само Форд..............е ще бият Лексус като стой та гледай,от Форд по-добро няма.

          Това ми е мисьлта,а не че Форд Ескорт дизел е много по-лош от Голф 2 с големия преден прозорец и 4 фара с червена лайсна.
          Последно редактирано от BENZBOSS; 09-03-12, 18:21.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #65
            От: Митът за лошия ФОРД

            Да разбираме ли че легендарния Форд Мустанг през дългите години е било само маркетинг и реклама?Язък за господин Шелби живее в заблуда че е създал супер автомобил.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #66
              От: Митът за лошия ФОРД

              Ако говорим за Таунус, Гранада или Капри- това наистина са истински автомобили, Сиерата също е за уважение- с изключение на това, че ръждясва. По въпроса кой какъв Форд е карал- имах Сиера 2.3 дизел- изключително здрав и идиотоустойчив автомобил. Дизеловия мотор 2.3 е един от най-здравите дизели, създавани някога, но все пак е взаимстван от Пежо.
              Имах Ескорт 1.6 дизел- отвратителен, непалещ, постоянноскърцащ, бързогниещ, грозен и какво ли още не!
              Карах служебен Фокус от първите. Наистина скърцаше и то доста- като самара. Карах го една година и изобщо не съм впечатлен. Не знам на какво отгоре, ама мисля че и ''Автомобил на годината'' го направиха. Аз лично не ги харесвам. Виж американските фордове са друга бира, но за тях нищо не мога да кажа.
              На сърбела майката му е чесането.
              Борислав Борисов Русе О885 О37815

              Коментар


              • #67
                От: Митът за лошия ФОРД

                Така вече съм по-съгласен, да има някакъв аргумент, да казвате за кой модел и какво. За Фокус 1 нямам идея как така е станало, но имам такива три - Фокус РС турбо, фокус 2000 16, фокус 1.8 TDDI .... Нищо никога по никаква причина не е скърцало в никой от тия трите, първият е с ужасно твърдо окачване, вторият го ползвах за тренировъчен, демек направо го разчеквах - пак нищо не скърца. Третия го кара съпругата ми, наистина, пази го, но децата ни вътре ходят по тавана, всичко е наопаки вътре и пак нищо не скърца, хлопа, тропа и тн... И трите форда са на много ниски гуми. А не е като да няма с какво да ги сравня, просто другите автомобили са ми от магазина и не са форд, а са много по-смотани във всяко едно отношение, макар и от много по-висок клас.
                ТКЗС за цял живот

                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                Коментар


                • #68
                  От: Митът за лошия ФОРД

                  Карам 4.5год. мондео- 2.0, 136к. с газ. Три години ходех на работа Сопот--София с него. ИЗНЕРВЕЩО здрава кола.
                  0877 877 297

                  Коментар


                  • #69
                    От: Митът за лошия ФОРД

                    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                    Да разбираме ли че легендарния Форд Мустанг през дългите години е било само маркетинг и реклама?Язък за господин Шелби живее в заблуда че е създал супер автомобил.

                    С какво сравняваме и кои години?65та 'станг с гьрбава ZZZZZZАZка или чисто Шелби с Москвич 12так?

                    Пак да го кажа,че явно един за едно си мисли,а аз за друго - масовия Мустанг от 2010 ако се сравнява с колите от неговата категория тия дни............да,разбрахме се.
                    Ако ще вадим легенди от близкото минало когато е нямало Корейци,Японците за били 4 цилиндрови,а в Европа е имало 5 модела на крьст с по-големи от 6 цилиндрови мотори / образно казано / тогава аз ще си мьлча и то с право.Темата обаче е друга.

                    Шелби срещу какво,Ягуар?Щото тия дни Ягуара май е Форд с по-кофти поведение на пьтя от него.Това прави ли Викторията или Фокуса по-добри коли в класа си или спокойно могат да се борят с по-напудрени от тях модели?

                    Не говорим за супер автомобили освен ако не приемем,че Шелби е конфекция,а за нещо което отиваш,хвьрлят ти ключовете и се чудиш как да го вкараш в пьтя след като/ако стигне 150 км/ч.
                    Последно редактирано от BENZBOSS; 09-03-12, 23:50.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #70
                      От: Митът за лошия ФОРД

                      при мен

                      1.Ескорт 1.3 85г е нема такова животно първо при мен , после при баща ми, никога не му беше сменяно маслото и филтъра, само доливане, бяха изтървали амовете и доста ръжда. 8г. яко юркане истинско работно добиче . накрая го изоставихме под един навес 2г, та пазача го купи накрая , запали от раз след подаване на ток. Оттогава 4г и още си го кара всеки ден.ГОЛЯМА КОЛА ГОЛЯМО СЪРЦЕ
                      2.Сиера 2.3 дизел много запазен, перфектен 25000км никакви проблеми на вид беше като нов, никога не спал навъл
                      3.Сегашни времена , купих транзит бус от върнатите от бтк, беше на 45000км, стана на 110000км , само консумативи, друга фактура не съм плащал, за мен добър бус, много място

                      Да не пропусна, всички фордове от на-дъртите до новите са с най-скапаните ключалки и ключове
                      Grand Vitara 2005g- за работа
                      Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
                      Lexus RX200t -2016г.-евридейката

                      Коментар


                      • #71
                        От: Митът за лошия ФОРД

                        Гледам добра дискусия се е заформила ама както и при жените така и при колите за един крокодил за друг Снежанка . Така че пуснете парата в правилната посока .Руснаци са го каза ли "на вкус и цвет товарища нет " . Който каквато кола иска да кара аз ще си карам ФОРД и никого не задължавам да ме следва .УСПЕХ
                        Последно редактирано от alexalex69; 14-03-12, 21:52.
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Митът за лошия ФОРД

                          На фордчетата лошата слава започва с моделите на които масово се слагат 16 клапана двигатели. Накупиха си хората щот "бъбрека"хващаше окото, но идва времето за поддръжка. Скочили от лада, жигула, москвич, голф2 ,заз...хората НЕ са свикнали да поддържат мотор на които агренаж - ролки, ремък- ролки, масло,филтри са 6-700 лв. (а цената преди 10 години е било поне двойна сигурно). Иначе си е кола като кола. Поддържаш я работи, ако не...
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • #73
                            От: Митът за лошия ФОРД

                            И аз да се включа. Имам доста широко наблюдение върху марката: сумати служебни карани от доста хора издържащи на доста тормоз (купувани чисто нови, моделите от 1990 до 2004)! Но ще говоря за тези които лично съм карал и тормозил зверски!

                            1. Форд Сиера 1992г. 2.0GLX бензин 120 коня 2 броя: още карам едната, преди 1 седмица и смених маслото и филтрите, относно окачване от може би повече 7 години над 300 000км не е пипано нищо. Супер возия. Преди това имаше удар и беше сменено магаре, носач и радиатор ако не се лъжа, но от чисто нова до оня ден ако не се лъжа последно я изкарвах, една рейка е рециклирана и всичко останало е масло и гориво!!! Другата стои и чака да бъде запалена...
                            2. Форд Фокус 2003г. 1.6i бензин 109 коня ли беше... купена нова 2003г. Ежедневен автомобил градско/ извънградско. Карана в 4- 5000об/мин 70% от всяко излизане с нея, завои, простотии. Проблеми- биалетки и куплунга на датчика за перките на радиатора. Окачване перфектно, супер возия, супер ускорение за възможностите му, никакви странични проблеми. Отново само консумативи и гориво!
                            3. Форд Мондео 1998г 1.8и 16v 116 коня. Ежедневен автомобил градско/ извънградско, отново купен нов през 1998г. Карана над 4000об/мин в 70% от карането й. Двигателя перфектен на 220000км, не може да го чуеш как работи като загрее, даже от тоците цъкането трудно се чува. Сменил съм миналата година амортисьори и тампони по предницата, което означава, че 12 години е била с орогиналните такива! Скоци, висока скорост, завои, няма толкова корава машина. Нито прегрява, държи се стабилно при над 200км/ч. В момента е за смяна на задни накладки, защото саморегулиращите планки в задния ляв барабан се счупиха след един стабилен скок на Витоша...

                            Карал съм от служебните и Форд Ескорт, Фиеста все бензинови, качваш се, палиш и караш! Една от служебните фиести беше карана над 50 000км без да е сменяно маслото и чак тогава започна да причукват биелните лагери, смени се и не се наложи основен ремонт...
                            Естествено за гниенето на задните калници не мога да отрека, че се случва, както и разхлабените табла и потракващи елементи в купето, също и некачествени биалетки повече от 5000км не карат. Но като знам какво им причинявам на тия коли и все още движат в едно невъобразимо добро състояние, смятам, че Форд са супер коли, с евтина поддръжка и ще продължавам да ги защитавам!!!
                            Последно редактирано от baha; 18-03-12, 00:39.
                            R 727cc BB KIT
                            ZJ V8
                            WK2 V6

                            Коментар


                            • #74
                              От: Митът за лошия ФОРД

                              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                              Чак пьк да се излагаме не ми се вярва - просто споделям какво аз сьм преживял с Фордове за които става вьпрос в темата и дадения линк,за оффроуд не се и споменава нищо,а темата е вьв Форд щото я преместиха от общия / май за да не се дразните от коментари на други участници /.
                              Ако разгранчиш какво е бил Форд и за кои модели става вьпрос и може да стигнем до нещо общо.Ни за Сиера се говори или пьк за нещо дизелово.Статията е за 3 годишни Фордове на Американския пазар и АЗ си давам мнението което може да е кофти,но поне е от пьрва рька,карани и тормозени коли за по 5-10-15 часа и сравнени с други от сьщия клас.

                              Кажи какво да коментираме за Маркиз и почвам веднага

                              Не е правилно да наплякат една таблица с марки коли само.Колко и какви модели сравняват?Ако са питали 280 притежателя на Форд 150 пикап които карат само Форд и баща им кара само Форд и дядо им е карал само Форд..............е ще бият Лексус като стой та гледай,от Форд по-добро няма.

                              Това ми е мисьлта,а не че Форд Ескорт дизел е много по-лош от Голф 2 с големия преден прозорец и 4 фара с червена лайсна.
                              О , не човек, това с тая таблица и за мен е малко как да кажа.... манипулирано. Нямах предвид теб и американските фордове, защото нямам никакво, ама никакво наблюдение, просто споделих мнението си относно европейските такива, нещо, отклоняващо се от тази таблица, но подето от други. За американския пазар съм толкова бос, че просто нямам никакво право дори и предположение да дам, въпреки това тези таблици никога не са били реални. Доста често не манипулират дори и данни от немското ADAC, като излизат купени статии и манипулирани статистики от различни производители, всичко е бизнес
                              ТКЗС за цял живот

                              http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                              Коментар


                              • #75
                                От: Митът за лошия ФОРД

                                Сравнявате модели от 80-те с модели от 2010 г. Сравнявате Форд с ЕС-класи. Сравнявате автомобили струващи 3000 лева с такива струващи 130 000 лева. Изобщо темата е меко казано странна.

                                Моите 5 стотинки са:

                                Нищо вече не е същото. Автомобилите са еднодневки. Аз имам две фабрично нови Хонди строшени за 30 000 километра. Едната двигател, другата скорости. Една Ц класа на която 2 пъти сменяме мотор за 50 000 километра. Едно БМВ 2007г, на което модулите му влизат в изчерпване на ресурс. Т.е. Ресурса заложен от производителя на дадения модул свършва и трябва да се похарчат едни 3000 лева за да могат "пичовете" от БМВ да ни правят на идиоти и да ни извият ръцете да си купим новия модел. Това последното още ми държи влага. Направо ми е мокро още от пошлите начини на печалбарство от страна на най-чики''ийската марка за мен на пазара. Не че Мерцедес не са същите...

                                Една шкодичка се завъртя около мен. Фелиция 1.2. работна. Била с най-гадния мотор и нямало да издържи 100 000 километра без да изтропа мотора. В момента е на 400 000 км, като от 3 години не и работи километража. Целия си живот е била на газ. Още се движи.

                                Форд? Марка като всички останали. Не виждам разлика между Форд, Фолксваген, Дачия или каквото и да е друго животинче от този клас. Всъщност отдавна няма разлика между марките, само едните струват повече пари. А други много повече. Качествените са ясни. Мерцедес Ес-класа (само ес и Г -класа), Бентли, Майбах, Лексус 600... ами това е. Всички останало е въпрос на маркетинг. И на предпочитания. На мен са ми удобни тези които караш легнал. Ама на малък брой от приятелите ми това прави впечатление.

                                Та да заключа. Форд е разкошна марка. Едни от пионерите в автомобилопроизводството са именно те. Разбира се, следват пазарния ритъм. А ритъмът определено е сбъркан, в частта си качество, внимание към детайла, удоволствие, отношение към клиента...

                                Специално ще вметна, че Х5 скърца. Ц280 също. И двете са произведени с най-долнокачествената пластмаса влагана в производството на автомобили. А струват много пари.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X