Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Митът за лошия ФОРД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Мита за лошия ФОРД

    Последно редактирано от ccceco; 02-05-12, 13:18.

    Коментар


    • #77
      От: Митът за лошия ФОРД

      има една неоспорима истина - колкото по-малко екстри има колата, по-малко се чупи... кола с един милион функции няма как да е по-надеждна от друга с волан, 3 педала и лост за скоростите.

      За форда имам преки впечатления от Орион 1.6и 1986г - няма такава ракета за тия пари
      сега имам баничарка Ескорт 1.8Д 1998г... Между другото днес не можа да запали, но явно акумулатора беше слаб щото на кабели й отне само 2-3 секунди...

      Не знам защо никой не споменава за прословутите пластмасови зъбчатки на педала на съединителя - ето такива простотии раждат вицовете за форд!
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #78
        От: Митът за лошия ФОРД

        А износващите се ключове, които са непроменени тридесетина години, биелетки още не могат да правят...
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #79
          От: Митът за лошия ФОРД

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          ....Не знам защо никой не споменава за прословутите пластмасови зъбчатки на педала на съединителя - ето такива простотии раждат вицовете за форд!
          Ами само по себе си изпълнението не е проблемно, при добре работещ съединител. Имах Ескорт който беше с твърд съединител и ми се троши два пъти, докато не го тунинговах. Прибирал съм се от Бургас до Сливен без съединител - беше много лесно, виж Сливен до Плевен през боаза на сняг и без съединител си беше тръпка
          Biagini Passo Powered By VW Syncro

          Коментар


          • #80
            От: Митът за лошия ФОРД

            Казвали, че умират от раз, подобно на коза и циганин... ... Всеки с това ме плаши... Дано не са прави!

            Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
            Тези приказки за Форд съм ги чувал доста често. Но това не ми пречи да си търкалям вече 6-та година Фиеста 1,25 Zetec с газов инжекцион. Имам от 6 години и Нисан Примера П11 и имам представа от обслужването и ремонтите и на двата автомобила. Ами нека продължават да си говорят лошо за Форд. За мен обаче това си е доста добра марка на автомобилния пазар и за толкова години нито един път не ми е дала основание да съжалявам, че съм я купил. А иначе моето мнение е, че няма лоша кола, има неподдържана.
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #81
              От: Митът за лошия ФОРД

              още една "прясна" забележка... Момчето, което го пратих днес до Ботевград се обади оттам, че свети лампата на имобилайзера (кой идиот сложи фабричен имобилайзер на таз... тоалетна)... Обадих се на специалист и казаха, че при слаб акумулатор било нормално да се *бава имобилайзера... Слава Богу, излъгал го някак си и запалил с бутане да тръгне наобратно... Тъкмо се виждах как закачам платформата и отивам да го прибирам
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #82
                От: Митът за лошия ФОРД

                вчера смених акумулатора... познайте... сега пали от раз, без замисляне...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #83
                  От: Мита за лошия ФОРД

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  На такива класации .... да им имам класацията ! Що гледате у канчето на белите държави , н е ми е ясно

                  Когато в България почнем да си купуваме от магазина Лексуси , Поршета , Линкълни ... и т.н. и и когато на третата година почне да ми отказва радиото или да ми се изкриви мигача , тогава и ше му мислим .

                  За нас е по-важна класация за коли на по 15+ години . И критерии от типа : кой колянов вал изкарва 1 милион км. без смяна или кои скорости и диф издържат 400 000 км. със сълзящи семеринги и само с доливане на масло .

                  ПС. ...Ама айде и мойте 5 стотинки към Форд-а , да съм в крак с темата : В момента във фирмата имам три микробуса Форд - един дизел `94 , един бензинов с АГУ , моноинжекция`93 и още един бензинов DOHC , 2 литра инжекция . Карат се от който му падне и естествено като как се кара ...чужда жена .
                  За няколкостотин хил. км . сумарно - смяна на един висящ лагер на дизела и едно разбито каре на кардана на моноинжекцията . Останалото е смяна на масла и филтри . Ама редовно , щото съм предупредил , че в противен случай режа пръсти .
                  Буса не е лека кола !
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #84
                    От: Митът за лошия ФОРД

                    Първоначално публикуван от Л. Мечков Преглед на мнение
                    препоръчам да ми напишат името в гугъл, фамилията е видна, Любомир се казвам и после да сядат пак да покоментираме това-онова
                    Аз пък се казвам Анатолий ,името ми е видно,напишете в гугъла НИКОГА ПОВЕЧЕ ФОРД и аз съм там ,нека после си говорим пак !
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #85
                      От: Митът за лошия ФОРД

                      Имал съм няколко Форда над 15 годишни основния им проблем е ръждата. За Форд мога да кажа едно няма такова здраво животно като Транзит модела от 88-99г. така наречената акула.
                      Николай Георгиев 0+
                      тел.0887357722

                      Коментар


                      • #86
                        От: Митът за лошия ФОРД

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        ...Не знам защо никой не споменава за прословутите пластмасови зъбчатки на педала на съединителя - ето такива простотии раждат вицовете за форд!
                        Това е масов проблем... когато сложиш менте притискател или ти заминат шлиците на вала на съединителя. Скапана кола, ей..
                        Карал съм сиера 2.0, 1,6, 1,8 и 2,5 дизели. 1,6 гореше под 4,5 със 110 - 120 извън града. Много приятно реагира на педала на газта. 1,8 обаче имаше много смотана ГНП зарегулиране, няма стенд за нея.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Митът за лошия ФОРД

                          Айде малко ъп.....Имаме в семейството фокус комби1.8 дтти /на жената естествено/,както и 7 години по-стара Хонда Акорд купе.Естествено поддръжката е изцяло моя отговорност,както и повечето от навъртяния километраж!Да ви кажа честно,общо взето съм доволен от фокус-бокуса,харчи 6-7 на сто,има огромен багажник за класа си,и кой-знае какви проблеми не е правил!Е похлопва ,поскърцва,ама аз друго не съм и очаквал!Обаче като се кача от Форда на Хондата,имам чувството,че съм се качил от багер на совалка!Скоростния лост влиза леко и точно,управлението е прецизно,а колата е като залепена на пътя!За около 200 000км в мои ръце съм сменил карета/взех я със скъсани маншони/,вътрешна помпа на съединителя и биелетки.Вярно е ,че фордовете вече не са толкова лоши,ама като почнат да правят такива коли като Хонда,да дойдат да ми се обадят. П.П.Сега ще се намери някой да каже-да ама акорда е по-висок клас!Имам близки наблюдения върху няколко Сивика-и те са така!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Митът за лошия ФОРД

                            Ти ако беше крив тука щяха да карат Форд, не Хонда.Това в кой да е клас кола БЕЗ пикапите и 3 реда седалки СУВ.

                            Нещо новите се напъват в средния клас ма пак ако ги засечеш с един Нисан да ремем или една средна хубост Хонда и колко да е ново пак пада и на вървене и на разход,за подръжка не знам,аз само си ги наемам такива...........да не обидя някой.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #89
                              От: Митът за лошия ФОРД

                              Една година и 10 000км по-късно мога да кажа, че съм много доволен от баничарката... Парно има след един километър каране. Вчера закарах един извънбордов мотор до Пловдив - 120-130кмч (само на баирите пада на 100) и разхода е малко под 6/100... Като за кола купена за 200 евро с бонус резервоар нафта за 60-ина евро, бих казал "доста добре"! До момента единствен проблем пролетта протече нафтовата помпа Лукас - 250лв ремонт...Наскоро чистих дюзи на стенд, но това е последствие от експериментите с горяло масло за гориво...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар


                              • #90
                                От: Митът за лошия ФОРД

                                Карам баничарка служебна,2003 г. 1.8 tdci, тая я карам от нова от магазина,има ремонти,помпа на съединителя няколко горе и долу,рейка, амове,тампони,втулки на вентилатора,термостати,загрява парно в момента на 10 км. А мотора наистина загрява само на извън градско.Няма оправия с това,инъче загрее ли,парното е здраво,конзолата в средата те пари през панталона
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X