Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Митът за лошия ФОРД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мита за лошия ФОРД

    Първоначално публикуван от ccceco Преглед на мнение
    Обоснови се колега!Колко Форда си притежавал,какво по тях се счупи и скъп ли беше ремонта,както и с коя от новите ти джипки или коли които притежаваш го сравняваш???
    Ако искаш мога да ти кажа колко Форда съм депанирал?
    Няма такъв боклук!!!
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • #47
      От: Мита за лошия ФОРД

      Преди време имах Форд Орион 1,6Д 1985г-автомобил за който е написана книга!
      Нищо лошо не мога да кажа.
      Плюенето е бгспорт,да не ви пука фордаджии!
      Дизелов Jeep, не е Jeep.

      Коментар


      • #48
        От: Митът за лошия ФОРД

        Имах ескорт 1.6 дизел. Чувах го как гние пред дома. Не гниеха само стъклата. Нощно време ставах да гледам термометъра. Сутрин се почваше едно дърпане, подаване на ток, факли, спрейове... абе- не искам да го видя!
        Карах фокус на 3 дни- скърца като 10 годишна самара.
        Карах Транзит от новите- 2005 година. Служебен, пътнически. 10 000 км- задни лагери, 30 000 км- предни. 40 000 км- карета.
        Не благодаря- който иска да си ги кара- аз приключих с тази марка.
        На сърбела майката му е чесането.
        Борислав Борисов Русе О885 О37815

        Коментар


        • #49
          От: Митът за лошия ФОРД

          Като става въпрос за 15-20 годишни коли среден клас-
          Поне на 15 орион/ескорт съм кърпил греди отзад- пружините влизат в тях и дупето им увисва като на немска овчарка. Нито един голф, пасат, ауди, дори и френски нужник на същата възраст не гние така.
          На сърбела майката му е чесането.
          Борислав Борисов Русе О885 О37815

          Коментар


          • #50
            От: Митът за лошия ФОРД

            Дообреее! И аз да споделя опит! Тъй де, нали споделяме?
            Форд Сиера 2.0 бензин, карбуратор 1984 г. - е нема такава кола за такива пари!
            Такъв тормоз, толкова каране навсякъде! И в момента е в движение, ама си отива от ръжда!
            Форд Транзит 2.5 чист дизел, 1999 г. - работно добиче, няма почти никакви проблеми, ръждясва!
            Форд транзит 2.4 турбо дизел, 2002 г. - много проблеми за не много километри, не бих си купил такова повече!
            Форд Фиеста 2005 г. , 1.4 дизел (двигател Пежо-рено) - 120 хил. км без проблеми, после продаден! Хубава кола!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #51
              От: Митът за лошия ФОРД

              Аз пак да кажа: Форд не купувайте - не става! Нека да му е ниска цената!

              Тук малко не се сдържам за коментарите относно паленето (1.8 ТД интеркулър): на по-студено от -10, 4 дена непален, на първото бутало срещало ГМТ почва да ръмжи ... така ръмжи, че стоя в пряспата до него и му се радвам.

              А за чудещите се защо му е ниска цената ... контра-въпрос: Защо е ниска цената на Митсубиши в САЩ?
              (Митсубиши Паджеро Спорт там струва 4 пъти по-малко от тук)
              Biagini Passo Powered By VW Syncro

              Коментар


              • #52
                От: Мита за лошия ФОРД

                Щото не струва та за това така.Струва ако се сравнява с нещо друго,като го наредиш до тукашните модели на други марки и не си заслужава парите ма никак.

                И ето как започва статията цитирана в самото начало на темата.

                Американската агенция J.D. Power публикува нов рейтинг относно надеждността на автомобилите. Експертите са направили статистиката на база брой повреди от всякакъв характер на 100 автомобила. По-конкретно става дума за тригодишни превозни средства...................

                Така,говорим за 3 годишни американски модели на които им тьрсят повреда.Форд Фокус с радио срещу Лексус с 5 електромотора под едната седалка и система за паркиране и 2-3-5 зонов климатик и еееееееееее ма ФордЯ слуша МП3ки.
                Нека правим разлика от това какво хората са ровили с това което вие сте карали.Щото Форд Сиера е от кои години?В ония години кое Порше да хванем или Ауди или Бенц или Баварец па ако щете и евтина двойка на Голф и да видим колко се троши?
                Аз Форд нямам,пари за глупости нямам,наемам редовно такива обаче.Това е една от най-лошите коли които човек може да наеме и то без да отсявам модел,ако трябва това да го направя ОК така да бьде.
                Мустанг - даваш му газ и нищо,даже и звук не вади.Вьтре тясно,скьрца,напасвано с чука и прилича на недодялана Корейска кола от преди 30 години.За спорт или каква да е рьчка дума да няма,то ще се разкове или поне такова е чуството и то само по нанадолнище.
                Маркиз на Меркюри или луксозното на Форд Краун Виктория или полицейските модели.Е така не са ми се потили краката и с Голф единица,това ни на пьтя седи,ни спира,ни трьгва,ни дьржи завой,но пьк как хваща из пьтя на всяка неравност не си е работа.Багажник има,уж В8 под капака,пьк вьрви колкото 20 годишен шестак - пробвано.
                Фокус - ако това е кола за сравнение може да се опитам да я сравня с Хюндай примерно или мальк Нисан или даже малко Шеви за да има някаква интрига.Вьпреки това пада и то с много и от кьм комфорт и от кьм логика в самата кола.

                Говоря за коли на по 10-20 000 километра,на по около година или 3.Не сьм им плащал ремонтите и не ги знам какви цени са,знам,че трябва ли да броя пари за кола няма да е Форд - ни средния му модел като хората,ни вьрховния става за нещо,ни фьстька му като фьстьк.Е по проблеми може да се сравнява някой осмукан с нещо наточено от друга марка,но да се твьрди,че това е кола или добра марка ми е странно поне на мен и то на базата на някакьв ограничен опит с тия.
                Като кола конфекция може и да става и толкоз,като цяло чеп за каца.

                Преди да скочи някой - сравнявам с други коли под наем,а не с 20 годишни модели.Най-доброто за парите си при наемане в Щатите - Додж Чарджьр,вьрви спокойно с над 160,завива,спира,багажник,удобно,харчи малко,стабиляга.От пикапите Додж Рам биг хорн,Джипа е Гранд Черок,а като кола средна хубост НИСАН.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #53
                  От: Мита за лошия ФОРД

                  Е немога да се съглася за Мустанг.Имах щастието да имам допир с модел GT+ със спортна генерация 2010г почти нов.Неможеш да ме обедиш че скърца не вади звук и е тромав.Може би когато разглеждате някой Форд трябва да се абстрахирате от това че мразите марката.А това че повечето са попадали на уморени автомобили да не говорим.
                  За протокола първата западна кола ми беше Форд Таунус Европа голямо щастие беше.С Ескорт 1.6д построих къща.Сега от няколко години вярно ми служи Транзит2000г последните от старото купе и двг.Миналия месец в големите студове рано сутринта си пътувам Карлово-Пловдив доста Спринтери бяха отбили да се размръзяват а всички останали бусове се движеха.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #54
                    От: Митът за лошия ФОРД

                    Ми скьрца като на стар кенеф вратата,има фуги вьтре да си вкарам прьста спокойно,вади звук ма като на пералня,а за вьрвежа го бие всяка Импала която пьк диша праха на всеки Нисан.
                    Че не обичам марката няма как да го крия,то какво да и обича човек.Не го знам колко беше изморен тоя Форд,някакви 15 000 мили имаше и година и нещо,карахме го от Сан Франс до Сан Диего или около 6-7 часа.Мька с 2 думи.
                    Тьп Нисан дето на нищо не прилича и няма никакви претенции го удря това в земята по всеки показател - вьрви,стои на пьтя,на трета при изключени истеми си изправя завоя с 60 и не ме е страх да му затворя вратата по-силничко,че на всичкото отгоре и харчи по-малко.Говоря за кола под наем,не и знам генерацията каква е,бензина гаранция е най-скапания,но това важи и за Нисана да речем или за Доджа.

                    Зависи и с какво сравнявме.Ако на пьтечката е Ситроен с 4 цилиндров бензин сьм сьгласен,но да му застане една Алтима или Максима и да го видим кьдеи кой пада.И това на старт или половин миля,ако е на 7 часово каране пьк сьвсем,Нисанчо не ти клати главата и не те рита в бьбреците като Форда.По-кофти от него е само Малибуто на Шеви,но поне Малито е удобно и............как да е.

                    Пак казвам - аз такова нямам,може шарнира да му е и 2 лева,но си е мька да го кара човек.

                    Лично мнение без да искам да засегна който и да е.
                    Последно редактирано от BENZBOSS; 09-03-12, 07:59.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #55
                      От: Митът за лошия ФОРД

                      Майтап страшен е тук, всеки пише какво е прочел, как го прочел, даже някой заговори и за лош фокус. Ако ще си говорим за фокус, по-добре въобще не се обаждайте, защото е смешно ! Някой беше споменал, че във фокус скърцало всичко - пълни, ама пълни глупости. Сигурен съм, че дори не се е и качвал на фокус, независимо дали е фокус 1 , фокус 2 и тн... Искам сега тука да попитам кой, от ненавиждащите форд какъв модел и година такъв е карал ? Ако е карал ескорт 89-та дизел на 3000000 - добре, ако е карал някой нов маниашки модел на форд с безумен двигател, бензинов с малка кубатура примерно. Защото ние обичаме да си купуваме много лъскави коли с гадни двигатели, за да ни е по-евтино, но пък на визия да сме супер. За всяка една марка сме способни да бълваме един тон пумия, само някой трябва да ни даде знак. Няма марка, за която, ако се напъна, няма да мога да напиша поне по един километър слаби места- НЯМА !

                      Нямам идея защо се излагате и се нападате тук, във форум за офроуд, еле пък на тема Форд, тази марка няма нищо общо с офроуда. За мразещите и ненадвиждащите форд ще им препоръчам да ми напишат името в гугъл, фамилията е видна, Любомир се казвам и после да сядат пак да покоментираме това-онова
                      ТКЗС за цял живот

                      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82_%D0%BD%D0%B0_%D0%94%D1%8A%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%9A%D1%80%D1%8E%D0%B3%D0%B5%D1%80

                      Коментар


                      • #56
                        От: Митът за лошия ФОРД

                        Форд е хубав ама да е служебен.Ще допринася за увеличаване на разходите на фирмата.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Митът за лошия ФОРД

                          Аз съм имал 2 форда лични и 2 служебни, транзит, сиера, мондео. Към всичките съм се оотнасял унизително зле, общо взето винаги са били колата за която на никой не му пука, честно казано никакви ядове не са създавали, просто работеха и понасяха всичко, сиерата мислех да я върна на вторични и се чудех как да я счупя, какво ли не и правех и така и не се счупи, накрая дойде някакво момче и вика дай да ти дам 1000лв и я взе, дълги години след това го виждах да я кара. Транзита е на 20г. върви гадта не се предава. Че Форд е скапана кола може да го каже човек който не е имал форд.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Митът за лошия ФОРД

                            Meчков, защо не им покажеш "маниите" и да спира спора )) Аз отдавна съм се зарекал да не влизам в такива дискусии, че само си хабя нервите.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Митът за лошия ФОРД

                              Първоначално публикуван от madeinbg Преглед на мнение
                              Meчков, защо не им покажеш "маниите" и да спира спора )) Аз отдавна съм се зарекал да не влизам в такива дискусии, че само си хабя нервите.
                              И какво? Ще сравниш бегачка, която само името й е Форд с едно семейно комби ли? Много несериозно.

                              По темата: аз имам два любими модела на форд и двата са ретро:

                              таунус v6 2000 комби



                              и гранада мк1

                              Последно редактирано от Тихомир; 09-03-12, 14:43.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Митът за лошия ФОРД

                                Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                                .. аз има два любими модела на форд и двата са ретро:

                                таунус v6 2000 комби

                                и гранада мк1
                                Как "ретро", бре?
                                В началото на 80-те с такава Гранада сваляхме гаджетата - направо им падаха сами гащичките...
                                Май много съм одъртял..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X