Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sorento 2.5 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

    Мисля че няма.Миризмата идва от прашните отлагания в трабопроводите на парното и легенчето под радиаторчето в купето кадето се отича водата от конденза извън копето.Когато духа климатика навлажнява прахта и когато спреш климатика а работи само вентилатора започва да мирише на плесен.След като исъхне спира да мирише до следващото му пущане.Забелижи че когато не е пущан климатика отдавна не мериши.Пръскал съм с какво ли не ,но всичко е временно.Спасението е почистване на всички тръбопроводи което си е голяма кушия.Ако филтара се сменя редовно не биха се получели тези мизерии.

    Коментар


    • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

      Здравейте на всички! С интерес следя всички теми за Киа Соренто 2.5 crdi - особено тази- и твърдо съм решил да си купя точно такъв (годин 2003-2006). През последните два месеца обикаляне къде ли не из България, да гледам въпросния автомобил. Направи ми много лошо впечатление следното, което се наблудаваше при всички автомобили, които видях. А именно - при работещ двигател от всички мотори се изхвърляше масло през щеката за преглед нивото на масло (при някои и през капачката за наливане на масло). Лично за мен това си е подкартерно налягане, което не би трябвало да съществува, иначе или двигателя е износен, или е запушен отдушника на картерните газове. Втория вариант е лесно поправим, но при закупуване на автомобил не бих искал да гадая за причината на подобно явления. Започвам да си мисля дали не е някой слабост при всички двигатели crdi на Киа. Моля за съвет дали е нормално това което описах горе или просто автомобилите които съм гледал (над 12 броя) са били с "издухани" двигатели. Благодаря Ви предварително!

      Коментар


      • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

        Здравейте колеги! Вчера си оставих колата /Киа Соренто 2.5 CRDI ръчка/ пред службата и вечерта след работа беше затрупана със сняг.Опитах да изляза но не успях.Реших да включа 4HI и...греда.Не се включва.А на таблото индикатора ми свети.Включих 4LOW - същата работа.Ако някой има идея какъв може да е проблема моля да сподели.И как трябва да се вклъчва 4HI и 4LOW - когато колата е в покой или може и в движение.Благодаря предварително
        Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

        Коментар


        • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

          Здравей,
          От 4HI na 4Lo само и единствено в покой. От 2H към 4H може и в движение до 50км/ч ако не се лъжа. Някакви звуци чуват ли се?
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

            А бе то снощи беше страшен вятър ама нищо не се чуваше като превключвах
            Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

            Коментар


            • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

              Забелязал съм че понякога включва с закъснение,не зная на какво се дължи това,понякога зацепва веднага.Чел съм че се отварят хъбове ли кво е и се почистват ,че набирало мръсотия и затова не включва или трудно включва.Ще помоля ако някой знае принципа на работа на тези хъбове ли са кво е,и как се почистват да пише,но специално за СОРЕНТОТО.

              Коментар


              • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                Забелязал съм че понякога включва с закъснение,не зная на какво се дължи това,понякога зацепва веднага.Чел съм че се отварят хъбове ли кво е и се почистват ,че набирало мръсотия и затова не включва или трудно включва.Ще помоля ако някой знае принципа на работа на тези хъбове ли са кво е,и как се почистват да пише,но специално за СОРЕНТОТО.
                Последно редактирано от VINKELA; 22-12-12, 22:42. Причина: изтриване

                Коментар


                • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                  Днес ходих при един приятел майстор.Той легна отдолу и като завъртях копчето на 4HI се чува щракане.Значи включва.Майстора каза че кардана е зацепен но...предните гуми не зацепват.Нито на 4HI нито на 4LOW.И двамата се чесахме по главите и нищо не измислихме.Някой има ли идея какъв може да е проблема и евентуалното решение
                  Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                  Коментар


                  • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                    Вижте вакуумите на дисконектора на предния мост. Като легнето отдолу на десния ръкав има едно устройство което дели полуоската. Сорентото няма хъбове.
                    Land Rover Defender 110SW 300tdi

                    Коментар


                    • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                      Поверете и вакум помпичката.Намира се между десния фар и бушоните в ниското,като включиш 4/4 трябва да работи няколко секунди.Мен пък ми се скъса маншона на карето.Някои да има схема за разглобяването.

                      Коментар


                      • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                        Здравейте колеги. Днес проверихме вакуум помпичката - работи но...предния мост пак не се включва.Давайте идеи защото аз вече се изчерпах
                        Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                        Коментар


                        • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                          Тая кола с хъбове ли е, или с муфа която зацепва полуоската? Примерно Jeep cherokee XJ e с вакуумна муфа която зацепва едната полуоска. Ако е на този принцип- то отвори тая муфа и виж вътре всичко здраво ли е, да няма изронени шлици на полуоската, или пък на самата муфа, ако е с хъбове обаче не знам... с такова животно не съм се сблъсквал.
                          I'm not Lost, I'm Discovering !

                          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                          Коментар


                          • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                            Колеги, Киека ми се пълни с вода откъм страната на пасажерското място, в краката, и не мога да разбера откъде. Там е компютъра и още една камара снадки и сглобки на кабели. Някой имал ли е подобен проблем и как го е отстранил? Братушките в руския и тези от беларуския форуми споделят подобни проблеми, но никой не дава решение. Огледах навсякъде по колата, където се сетих и... нищо. Ако някой е патил да споделя. После черпенето е от мен!

                            Коментар


                            • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                              Прочети предната тема на К 7. Той е имал този проблем.

                              Коментар


                              • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                                Благодаря, VINKELA. Четох темата, но при мен теча е някъде по-ниско и не мога да определя откъде точно. Надявах се някой да е отстранил подобен проблем, защото изглежда че е често срещано явление. Ще го намеря, няма да ми избяга, но сигурно, като се постопли времето ще е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X