Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sorento 2.5 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: KIA Sorento 2.5 CRDI

    Първоначално публикуван от 1115 Преглед на мнение
    След проста проверка се оказа, че вероятно две дюзи не работят като хората.
    ...
    Всички тия явно имат психически отклонения и им пожелавам да се прегледат при специалист.
    Вчера ми доставиха два оригинални Бош разпръсквача на цена под 100лв/бр.
    Смяната отне 80мин и сега мотора бачка като "нов".
    ...

    П.П. Какви хора има В БГ.... откраднали са ми преди малко две от капачките на джантите.
    къде ти дадоха такава цена на мен някакъв дистрибутор ми каза че струва 126,50лв / Бр. - ако някой тука ползва отстъпка в Bosch ще бъда благодарен за съдействие

    Коментар


    • #47
      От: KIA Sorento 2.5 CRDI

      здравейте колеги.имам следния въпрос някой знае ли с какъв кабел се прави диагностика на компютъра на соренто 2003 и с каква програма ,4е пробвах няколко и не става.предварително благодаря за отговорите и се извинявам ако съм объркал нещо, но съм нов във форума.

      Коментар


      • #48
        От: KIA Sorento 2.5 CRDI

        Здравейте, от няколко дни съм собственик на добичето, обаче като го вземах ....не ми се коментира, но беше изгорял предпазителя на подгрева, запалихме я със старт газ, работи перфектно, няма тресене при ниските обороти, ускорява прилично. Като я вкарах в гаража се оказа , че една /първата/ от подгревните свещи е скъсана, другата е изгоряла, пробвах с две работещи подгревни свещи, не иска да запали. Поръчах една за да сменя онази която се развива, но дали ще запали....без 4 работещи..???? Като се стопли двигателя с изгорял предпазител т.е. без подгрев пали. Въпроса ми е дали някой има изгоряла свещ /1 или 2/ и дали има наблюдения относно паленето на студен мотор, преди да съм разбутал дюзи или да свалям главата за да вадя свеща. Ще съм благодарен на всеки които има мнение по въпроса а ако на някого му се занимава да тества...като развие гайката на една или две от свещите и отстрани пластината ....ще ми е интересен резултата.
        0897/833 689 - Николай Божков

        Коментар


        • #49
          От: KIA Sorento 2.5 CRDI

          Какво още се констатира: Запалвам го с парфюма /старт газ/ и работи /при -8градуса/ без прекъсвания, равномерно и гладко, пуши повечко, но след около 7-8 мин. пушека изчезва. Интересното е, че дори и след 10 секунди работа,като изгася и завъртя веднага - пали. Ако го оставя повече от минута не иска. Като позагрее, 10-15 мин. на място, гася, завъртам и пали....и така 10-15 пъти безотказно, но престои ли повече от минута върти и не чува дори за палене. Изтърва налягането някъде, чакам човека с компа за диагностика преди да съм разровил регулатори, дюзи и прочие. Идей ???
          0897/833 689 - Николай Божков

          Коментар


          • #50
            От: KIA Sorento 2.5 CRDI

            аз съм с Kia Sportage 2.0 CRDI със сигурност имам поне една умряла подгревна свещ, но пак си пали, е вярно че 5-10 сек след като запали притриса мотора и мирише малко на сурова нафта от към ауспуха, но си пали, дори и на -20 вчера пак запалих о от третия път, но запалих.
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #51
              От: KIA Sorento 2.5 CRDI

              Дааа, днес се закачихме на тестера, лошо, няма налягане - 90 бара, липсват само 100-150 , две дюзи изпускат налягането, ще се ремонтираме. Някой да е препатил, в смисъл да не откривам топлата вода - един от вариантите е севиз Бош в Пловдив, но не искам /не, че не искам де/ да сменят всичко и да я докарат до цената на новата .
              Последно редактирано от nikiib; 03-02-12, 17:27.
              0897/833 689 - Николай Божков

              Коментар


              • #52
                От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                От днес вече Сорентото е с две нови дюзи, запали от четвърт без две подгревни свещи, извода е, че подгревните свещи при този тип мотори за разлика от ТДИ /преди имах Паджеро 2,8/ не оказват такова влияние, когато мотора е Ок.
                0897/833 689 - Николай Божков

                Коментар


                • #53
                  От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                  Първоначално публикуван от nikiib Преглед на мнение
                  От днес вече Сорентото е с две нови дюзи, запали от четвърт без две подгревни свещи, извода е, че подгревните свещи при този тип мотори за разлика от ТДИ /преди имах Паджеро 2,8/ не оказват такова влияние, когато мотора е Ок.
                  Колега а чие производство е този мотор?

                  Коментар


                  • #54
                    От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                    Здравейте и аз следя темата с интерес, тъй като оглеждам за такава машина.
                    Спрях се един, екземпляр 2,5 CRDI, ЕХ с ръчни скорости. Но на врътката с режимите е посочено следното:
                    2HI, 4HI и 4LO. Та въпроса ми възможно ли е ЕХ модел да е с парт-тайм т.е. /само задно 2HI/, 4HI i 4 LO, тъй като бях останал с убеждение че това задвижване е на моделите LX. Принципно Сорентото ще го ползвам предимно по асфалт и на дълги разстояния, поради което ме устройва ръчния режим т.е. /само задно 2HI/, но пък ме узадачи, че е модела е EX??? Може ли да споделите впечатления при 140 км по магистрала, на какви обороти работи двигателя, в купето чуват ли се в повече шумове от двигател, гуми и др. Бихте ли препоръчали сервиз в София където са наясно с тези машини, както и за поставяне на пауър бокс.
                    Предварително благодаря.



                    Коментар


                    • #55
                      От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                      Първоначално публикуван от jonchev2 Преглед на мнение
                      Здравейте и аз следя темата с интерес, тъй като оглеждам за такава машина.
                      Спрях се един, екземпляр 2,5 CRDI, ЕХ с ръчни скорости. Но на врътката с режимите е посочено следното:
                      2HI, 4HI и 4LO. Та въпроса ми възможно ли е ЕХ модел да е с парт-тайм т.е. /само задно 2HI/, 4HI i 4 LO, тъй като бях останал с убеждение че това задвижване е на моделите LX. Принципно Сорентото ще го ползвам предимно по асфалт и на дълги разстояния, поради което ме устройва ръчния режим т.е. /само задно 2HI/, но пък ме узадачи, че е модела е EX??? Може ли да споделите впечатления при 140 км по магистрала, на какви обороти работи двигателя, в купето чуват ли се в повече шумове от двигател, гуми и др. Бихте ли препоръчали сервиз в София където са наясно с тези машини, както и за поставяне на пауър бокс.
                      Предварително благодаря.



                      Да, и моята е ЕХ и е парттайм, т.е. точно както си го описал 2Н,4Н, 4LOW. А за паур бокса....защо ми се струва, че намерих но цените бяха около 1500 +лв....при тази цена мисля, че ще си го карам със стандартните 140к.с.
                      0897/833 689 - Николай Божков

                      Коментар


                      • #56
                        От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                        Първоначално публикуван от laary Преглед на мнение
                        Колега а чие производство е този мотор?
                        На КИА.
                        0897/833 689 - Николай Божков

                        Коментар


                        • #57
                          От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                          И мойта е парттайм 4*4 бързи,4*4 бавни и само заден мост само че е автоматик.ЕХ и LX се отнася за интериора.Иначе има различни модификации Много си ми харесва колицата и се държи добре в снега ,а съм с летни гуми.Само че имам малък проблем ,като загрее и губи мощност,трудно набира и почва да пуши.Мисля че е егр-а и ще го разглабям само да се оправи времето.За тунинг и аз се бях навил и намерих този сайт www.pstuning.net цената е добра, а и слагат поуър бокс на автоматик .От киа слагат само на ръчка и зимат цифра пари.На 4-та(толко ми е автомата) съм със 130км на 2500 оборота.Шума в купето не се променя много ,но чат пат поскърцва по некоя пластмаса ако има дупки,но това си е нормално за тоя модел.

                          Коментар


                          • #58
                            От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                            Въпрос -Дистанционното не работи - не отключва и не заключва, сменена е батерията, светодиода свети но не се случва нищо. Пробвах с контакт положение "ON", да го активирам, не става, някой да знае нещо по въпроса? Благодаря предварително.
                            0897/833 689 - Николай Божков

                            Коментар


                            • #59
                              От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                              Първоначално публикуван от nikiib Преглед на мнение
                              Да, и моята е ЕХ и е парттайм, т.е. точно както си го описал 2Н,4Н, 4LOW. А за паур бокса....защо ми се струва, че намерих но цените бяха около 1500 +лв....при тази цена мисля, че ще си го карам със стандартните 140к.с.
                              Колега,пауърбокса е голяма работа,да знаеш.30 коня са страшно много за нашите 140,казвам го от личен опит.Моят е слаган в Киа,Щейнбауер,струвал е 2500 лв.,сега май е с хиляда надолу.Ускорението е съвсем друго колега.

                              Коментар


                              • #60
                                От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                                Първоначално публикуван от 1115 Преглед на мнение
                                Вече оправих някой дреболии.
                                Ако не ви работят ел. огледалата, то най-вероятно проблема е в копчето.
                                Нещата се оправят с малко труд, 4бр. мини копчета от 0,34лв., 4бр. релета от 1,5лв., платка от 1лв. и кутийка от 2лв. = 11...12лв.
                                По моргите ми искаха от 100лв. нагоре, но не се намери читаво + да става при мен.
                                Другият проблем, който отстраних е в копчетата на ел. стъклата. Явно е чест, защото има процедура по подмяната им, но аз така и не си намерих нови и се наложи да разглобя мойте. Единствено бяха нагоряли контактните пъпки и една шкурка реши проблема.
                                Последното което борих днес е, че перката на климатика не въртеше. Просто нямаше ток до нея и след доста пулене се оказа, че има не един предпазител, а два.
                                В таблото с предпазителите е 30А, но под самата перка има кутийка с 20А, който беше изгорял.
                                Предполагам, че проблема е чест, защото гледах преди време още 2 кии с неработещи фанове.
                                Предпазители си купих за 4лв/бр. по спешност, но току що си поръчах от Ибей по левче.
                                Ако някой закъса да знае, че имам. Оказаха се много странни на вид.
                                Ако след време мога и се сетя ще кача снимки на нещата.

                                Сега да питам:
                                Някой имал ли е проблем с чистачките?
                                При мен си спират където и когато си поискат - направо е мъка.
                                Къде да търся този 20А предпазител, това е алогично, на лесното за достъп място да сложиш 30А а да завреш някъде си 20А.Днес при запалване на -22 градуса, ми падна доста напрежението и предполагам, че при вдигането на тока изгоря предпазител - климатроника изгасна. Бушоните в двигателния отсек са здрави 30A Fanhead.
                                0897/833 689 - Николай Божков

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X