Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sorento 2.5 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: KIA Sorento 2.5 CRDI

    Колеги как разбирате, че някоя дюза (или разпръсквач) на Сорентото е за смяна? На стенд ли ги закачате? Моля споделете!
    LR Disco II 99 - TD5
    www.lre-bulgaria.org

    Коментар


    • #77
      От: KIA Sorento 2.5 CRDI

      мисля че стенда е най доброто решение
      Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

      Коментар


      • #78
        От: KIA Sorento 2.5 CRDI

        Ами често тази която работи лошо има отклонения в количеството обратна нафта.
        Дори и да "пикае" пак се засича с обратната нафта.
        Сорентото има проблеми с дюзите.
        Явно е фабричен недостатък.

        Коментар


        • #79
          От: KIA Sorento 2.5 CRDI

          Здравейте колеги,
          От месец съм собственик на Соренто 2007 г., 2,5 CRDI - 170 к.с, ръчни скорости - 5 бр. Около 1500 км съм минал и мога да споделя някои наблюдения. Като визия, динамика, екстри - нямам забележки. При изминати 1000 км. извънградско София - Силистра и обратно, като рядко карах под 130 км/ч. - разхода беше 8,5 - 9, което според мен е нормално. При 2500 оборота на 5-та скоростта е 120 км/ч, при 3000 оборота - 140 км/ч.Мисля че за този двигател са къси или малко тези скорости но - факт. При изпреварваянита дърпа добре, при 130 км/ч, в купето е сравнително тихо. И на предните и на задните седалки е много удобно, както за шофьора, така и за пътниците.
          Единственото което отчитам като недостатък и то серизоен е возията, която намирам за ужасна. Още при покупката смених предните амортисьори с нови - Монро. От зад нищо не съм сменял. Всяка неравност обаче се усеща в купето, за дупки да не говорим. Към друсането се прибавя и дразнещо дрънчене на разните му кори от към багажника. Гумите са напомпени на 2,5.
          Та сега, ще съм благодарен да споделяте опит, как да "омекотя" возията на семейната кола, която за оффроуд няма да се ползва

          Коментар


          • #80
            От: KIA Sorento 2.5 CRDI

            Здравейте колеги,
            От месец съм собственик на Соренто 2007 г., 2,5 CRDI - 170 к.с, ръчни скорости - 5 бр. Около 1500 км съм минал и мога да споделя някои наблюдения. Като визия, динамика, екстри - нямам забележки. При изминати 1000 км. извънградско София - Силистра и обратно, като рядко карах под 130 км/ч. - разхода беше 8,5 - 9, което според мен е нормално. При 2500 оборота на 5-та скоростта е 120 км/ч, при 3000 оборота - 140 км/ч.Мисля че за този двигател са къси или малко тези скорости но - факт. При изпреварваянита дърпа добре, при 130 км/ч, в купето е сравнително тихо. И на предните и на задните седалки е много удобно, както за шофьора, така и за пътниците.
            Единственото което отчитам като недостатък и то серизоен е возията, която намирам за ужасна. Още при покупката смених предните амортисьори с нови - Монро. От зад нищо не съм сменял. Всяка неравност обаче се усеща в купето, за дупки да не говорим. Към друсането се прибавя и дразнещо дрънчене на разните му кори от към багажника. Гумите са напомпени на 2,5.
            Та сега, ще съм благодарен да споделяте опит, как да "омекотя" возията на семейната кола

            Коментар


            • #81
              От: KIA Sorento 2.5 CRDI

              Първо за колегата дето пита как се хващат дюзите.Ами на компютър се закача и всичко се вижда.
              Сега и за последното мнение.Ами колега няма как да се омекоти возията.Невъзможно е!Не забравяй,че отзад си на цял мост,а и Сорентото е на рама.Т.е. си е кажи-речи джип,а не паркетник.Вярно,един МЛ примерно ще вози значително по-меко,но всичко е за сметка на здравината и поддръжката.Аз лично се бях запътил към един такъм МЛ,фейслифта,2004 година.Майсторите от добър сервиз ме отказаха.Скъпо и лесно трошливо окачване,особено задното.Та колега,като си си купил джипка,не очаквай возия на S класа.

              Коментар


              • #82
                От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                Здравейте,колеги.Използвам темата на колегата /дано не се обиди/ за да попитам от къде се включват реотаните на задното стъкло.Става въпрос за Киа Соренто 2.5 CRDI ръчни скорости.Има 2 копчета от двете страни на копчето за аварийни.На това от дясната страна има зелено диодче и след като го включа,светва-а на това от лявата страна няма нищо но когато го натисна то не "зацепва".И не трябва ли да има някакъв светлинен индикатор на таблото.Днес проверих бушоните-здрави са
                Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                Коментар


                • #83
                  От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                  Колега точно това е копчето дето казваш че не зацепва.Така и трябва да бъде.Един път за включено ,втори път за изключено като се връща на същото положение.Има индикатор на таблото който светва,най вероятно ти е изгоряла лапичката на индикатора.

                  Коментар


                  • #84
                    От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                    Ами май не само лампичката е изгоряла защото реотаните не работят.Изобщо не отива ток до там.Дали проблема не е в самото копче.Бушоните са здрави.Някой сменял ли е такова копче.Лесно ли се сменя.
                    Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                    Коментар


                    • #85
                      От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                      Това от ляво при мен е за нагревателя на предното стъкло под чистачките.Уникална екстра,която рядко се среща дори при елитните марки.

                      Коментар


                      • #86
                        От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                        Първоначално публикуван от ivanmp Преглед на мнение
                        Ами май не само лампичката е изгоряла защото реотаните не работят.Изобщо не отива ток до там.Дали проблема не е в самото копче.Бушоните са здрави.Някой сменял ли е такова копче.Лесно ли се сменя.
                        И при мен не стигаше ток до реотаните. Пуснах нова жица с отделен ключ и реле.

                        Коментар


                        • #87
                          От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                          Колега можеш ли да обясниш по-точно как го направи това
                          Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                          Коментар


                          • #88
                            От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                            Лошо.Днес пак проверихме бушоните-здрави са.Лампичката на таблото-също.Майстора ми каза че проблема е може би в компютъра който не подавал сигнал или в бутона.А сега помагайте колеги да намеря такъв бутон.
                            Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                            Коментар


                            • #89
                              От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                              Първоначално публикуван от ivanmp Преглед на мнение
                              Колега можеш ли да обясниш по-точно как го направи това
                              Ами от акумулатора, през нов предпазител, реле и отделен ключ от лада. Просто нова инсталация.

                              Коментар


                              • #90
                                От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                                Колега не се занимавай с глупости.Търси морга и си намери ново копче.Във форума на киа има един дето има няколко ударени сорентота и дава части за тях.Иначе ново копче в киа пробвай да звъннеш да видиш какво ще ти кажат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X