Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA Sorento 2.5 CRDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

    Първоначално публикуван от Румен и КИА Преглед на мнение
    Здравейте.
    От година и половина карам соренто 2.5 crdi 140 hp, 2003. След смяна на всички повдигачи, сменени 5 клапана колата няма мощност. Закачихме нов дебитомер започна да развива повече обороти, но се получава глъхнене при форсиране при изолиран клапан на егр, а и турбокомпресора не сработва? Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем да няма мощност, да развива 2000 обичам. и да не може повече ? Съмнявам се за прескочил зъб на веригата, дали е възможно?
    И други неща ще поизлезнат...къде е тая кола?
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
      И други неща ще поизлезнат...къде е тая кола?
      Етрополе. Имаш ли нещо в предвид? Дай жокей, защото вече се изчерпаха идеите!
      Последно редактирано от Румен и КИА; 24-03-16, 20:47.

      Коментар


      • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

        Първоначално публикуван от Румен и КИА Преглед на мнение
        ... След смяна на всички повдигачи, сменени 5 клапана колата няма мощност .....
        Как да се разбира това!? В смисъл, това е ремонт свързан със сваляне на глава, ремонт, синхронизация на ДВГ и т.н. Много неща могат да се объркат!
        Дай подробности защо е този ремонт и от кога се случват тия работи!?

        Коментар


        • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Как да се разбира това!? В смисъл, това е ремонт свързан със сваляне на глава, ремонт, синхронизация на ДВГ и т.н. Много неща могат да се объркат!
          Дай подробности защо е този ремонт и от кога се случват тия работи!?
          Както си карах се чу силен шум от двигателя, след сваляне на капака на клапаните се видя, че две от кобилиците бяла паднали. При проверка се оказа, че има криви клапани и се свали главата. При качване на стенд за проверка на клапани се оказаха 5 криви. Повдигачите бяла много износени, липсваше половина сферичност на върха им. Когато се случи това с двигателя колата загуби мощност и я карах още 100 км. докато я закарам на ремонт, и след ремонта остана на същото положение, само че с по-тиха работа на двигателя.

          Коментар


          • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

            Благодаря на всички.
            Добре че майстора е печен и не се отказа. Прескочил зъб на ангренажната верига, а и не е работил датчика за синхронизация на валовете не може да го хванеш на диагностиката. Сега работи двигателя без проблеми.

            Коментар


            • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

              Първоначално публикуван от Румен и КИА Преглед на мнение
              Както си карах се чу силен шум от двигателя, след сваляне на капака на клапаните се видя, че две от кобилиците бяла паднали. При проверка се оказа, че има криви клапани и се свали главата. При качване на стенд за проверка на клапани се оказаха 5 криви. Повдигачите бяла много износени, липсваше половина сферичност на върха им. Когато се случи това с двигателя колата загуби мощност и я карах още 100 км. докато я закарам на ремонт, и след ремонта остана на същото положение, само че с по-тиха работа на двигателя.
              На мен това ми звучо като да се отвори и провери всичко пипано.Този двигател е високотехнологичен и доста "пипкав" за ремонт...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар


              • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                Първоначално публикуван от ArturDent Преглед на мнение
                Вчера след работа, качих един майстор от съседния сервиз и той се произнесе за същото - турбо.
                Малко късно, но да попитам - какво се оказа?
                При мен имаше подобен шум миналата година и след смяна на ролките - 4бр. ако не се лъжа, всичко си дойде на място.

                Коментар


                • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                  Искам да попитам, как мога да разбера, дали кията ми е чипосана, значи, купих я преди два месеца, карал съм преди това кия соренто същия мотор, 2,5 / 2006 година е , обаче тази върви много по добре, много по бързо набира, яде всичко наред , просто на 5 та предавка със 100 км/ч примерно , ако реша да изпреваря, натискам газта и се изстрелва , а тази която съм карал набираше доста по мудно, то бива бива разлика, ама чак такава. Въпроса ми е, как да разбера дали е чипосана и как да разбера точния модел на кията, понеже гледам има два вида ако се не лъжа с тази кубатура. Мисля, че разликата бе във въртящия момент , но може и да греша. И ако не е чипосана, има ли някъде в Пловдив да извършват тази дейност.

                  Коментар


                  • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                    Първоначално публикуван от exoticplants Преглед на мнение
                    Искам да попитам, как мога да разбера, дали кията ми е чипосана, значи, купих я преди два месеца, карал съм преди това кия соренто същия мотор, 2,5 / 2006 година е , обаче тази върви много по добре, много по бързо набира, яде всичко наред , просто на 5 та предавка със 100 км/ч примерно , ако реша да изпреваря, натискам газта и се изстрелва , а тази която съм карал набираше доста по мудно, то бива бива разлика, ама чак такава. Въпроса ми е, как да разбера дали е чипосана и как да разбера точния модел на кията, понеже гледам има два вида ако се не лъжа с тази кубатура. Мисля, че разликата бе във въртящия момент , но може и да греша. И ако не е чипосана, има ли някъде в Пловдив да извършват тази дейност.
                    по номер на рама в някое от представителствата на киа ще ти кажат точния модел и мощност, а дали е чипосвана някога от някого... божа работа
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                      Ми...дизелите в периода 2002-2007 са 140,150,163 и 170кс...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                        Здравйте колеги,
                        от една седмица съм собственик на въпросният звяр и оставам само с добри впечатления страхотен автомобил и ми изникват няколко върпоса. Дисплеят на климатроника от време на време решава да полудее и започва да мига изписва всички цифри сменя ги, но настройките не се променят което ме навежда на мисалта, че има проблем само с диплейчето. Някакви идеи какво може да бъде, дали си е от дисплея или някъде няма добър контакт? Другото ми питане е свързано с дисплея горе между двата сенника при лампите. Тъй като не измерва разхода и не показва колко км могат да се минат с определено количество гориво, може ли да се сложи такъв, който да показва всичко и съответно колко би ми струвало това удоволствие?
                        Благодаря Ви предварително!

                        Коментар


                        • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                          ..................................колко би ми струвало това удоволствие? -Това само би те разочаровало.
                          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                          Коментар


                          • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                            Ще ме разочарова това, което ще ми показва или цената за монтирането на тази "екстра". Или и двете

                            Коментар


                            • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                              Първоначално публикуван от iiPetrov Преглед на мнение
                              Ще ме разочарова това, което ще ми показва или цената за монтирането на тази "екстра". Или и двете
                              Предполагам и трите. Първото ти разочарование предполагам ще е цената. Второто, че не показва среден разход, а третото, че показваните километри, които ти остават да изминеш с това гориво е мнооого приблизително и неточно. Честито за придобивката и те съветвам парите да ги дадеш за нещо по-полезно, а не за тази "екстра". Сигурен съм, че колата ще те изненада приятно, ако не е много изпусната.

                              Коментар


                              • От: KIA Sorento 2.5 CRDI

                                Здравейте колеги, Сорентото ми е от 2002 г , с ръчните скорости. От десетина дни започна да пали трудно, в смисъл преди това си палеше на четвърт , а сега започна да пали след като върти стартера 5-6-7 секунди. Това се получава при всяко палене, без значение дали е топло, студено- топъл или студен двигател. След палене обаче колата си работи нормално без никъкъв проблем. Вчера вече даже и не запали... Та, в какъв ред да търся проблема? Да допълня че съм от Бургас и ще съм благодарен ако някой ме насочи към правилното място за диагностика/ремонт

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X