Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет KIA Sportage 2.0 128

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

    Аз мога да дам предложение за гума "Cordiant"-235/75-15.
    Като цена е значително по-приемлива гума, по-проходима от "Дуратрак"-а,не шуми на асфалта и въпреки,че е Руска гума няма нищо общо с тежката и труднобалансиращата се Руска гума!!!
    Та,ако ще е за 235/75-15 за мен това е идеален вариант за комбинирано ползване.
    П.П.Имам лични наблюдения от тези гуми,монтирани на къса КИА,128 коня.
    Никак не е зле...-мина на 90 процента от местата,където минах аз със значително по-агресивното и високо ""Сафари"-510.

    Коментар


    • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

      Колеги, купих 5 броя Goodyear Wrangler Duratrac 235/75R15. В Понеделник възнамерявам да ги монтирам на джипа.
      Въпросът ми е дали да ги мотирам на джанти от Самурай, защото разполагам с такива или да си ги сложа на стоковите лети джанти, с които съм в момента?
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:001.jpg
Прегледи:1
Размер:347.5 КБ
ID:5785024Натиснете снимката за да я уголемите

Име:002.jpg
Прегледи:1
Размер:265.8 КБ
ID:5785025Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180328_212444.jpg
Прегледи:1
Размер:333.8 КБ
ID:5785026Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180211_203515.jpg
Прегледи:1
Размер:371.3 КБ
ID:5785027

      Коментар


      • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

        Надявам се довечера да сте по - активни, защото ще се радвам на мнението на всеки съфорумец.
        Днес ми излетя калъфката на резервната гума, естествено не съм разбрал. Дайте препоръка от къде да купя приличен калъф. Не държа да има вълци и мечки, а да е здраво, сигурно, надеждно и ценово обосновано.

        Коментар


        • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

          Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
          Колеги, купих 5 броя Goodyear Wrangler Duratrac 235/75R15. В Понеделник възнамерявам да ги монтирам на джипа.
          Въпросът ми е дали да ги мотирам на джанти от Самурай, защото разполагам с такива или да си ги сложа на стоковите лети джанти, с които съм в момента?
          Слагай ги на тези джанти които теб те кефят повече. Все пак важно е на теб да си ти харесва визията. Аз съм ги сложил на стоковите джанти защото нямам други, но бих ги сменил може би ако се намери кой да ми подари джанти с ЕТ около 0 (+10; 0; -10)
          KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
          08868пет4три18

          Коментар


          • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

            Гумите са супер. На мен лично, самураслящките джанти ми грознеят. Бих ги сложил на оригиналните.
            Калъф потърси из магазините за автоаксесоари. Моят го купих от такъв. Не си спомням за колко, но не беше скъп. Пишеше Паджеро, турбо, незнам какво си, но го пръснах с черен матов спрей.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

              Те за грознеене грознеят, но като повдигна кията няма ли да стане нестабилна със стоковите? Все пак самурайските са минусови или поне 0, не знам точно, но се води, че е добре вдигнатите джипки да са с такива, за повече стабилност или поне така съм чувал от колеги от форума. Иначе самурайските ще ги боядисвам сребрист цвят и ще станат като нови.

              Коментар


              • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                Наистина би било по-добре да минеш на леко по-широки и като инчове също. Примерно 7 инча (7J), но това с повдигането и нестабилността е леко преекспонирано. Не си спомням ти с колко си я повдигнал, но едва ли толкова, че да се влоши стабилността фрапантно. Сиромашките лифтове за нашите Кии, не са огромни, а дори за бодилифт не става дума. Както прецениш. На мен лично тия джанти ми грознеят, защото са една цяла равнина. Все едно фланец. Колкото и да им е офсета. На ферозата карам витарови тип Мангелс, пак са ЕТ 0, но поне си имат форма. ферозовите са +19 и спрямо оригиналните киеви +44 или 45, ще изнесат достатъчно, а и са красиви.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                  На снимките:
                  Оригиналните ферозови с кални регенерати 235-ци и никакъв лифт

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image064.jpg
Прегледи:1
Размер:338.6 КБ
ID:5785073

                  И тип Мангелс (Витарови) J7 с офсет 0. Бодилифт 3,5 см и лек лифт на окачването. Разбирай леко натягане на торсионите отпред и нови хеви дюти ресьори отзад.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image067.jpg
Прегледи:1
Размер:365.0 КБ
ID:5785074
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                    Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
                    Имате ли идея кой може да направи диагностика на КИА-та? Трети майстор обикалям, нямат дори букса с която да закачат софтуера. Ако не се лъжа, буксата е 20 pin ODB1, а повечето диагностики са с ODB2 и трябва преходник или специализиран майстор по КИА. За или около София става въпрос.
                    Само за инфо, във Варна на няколко места диагностиката стига донякъде, но не изцяло. Отидох в сервиза на Киа, и там прочетоха всичко. Относно ABS, излезе ремонт на кабела до задния диф.
                    Поздрави
                    Николай
                    VITARA 1.6, 93 къса кабр
                    КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                    Коментар


                    • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                      Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
                      Надявам се довечера да сте по - активни, защото ще се радвам на мнението на всеки съфорумец.
                      Днес ми излетя калъфката на резервната гума, естествено не съм разбрал. Дайте препоръка от къде да купя приличен калъф. Не държа да има вълци и мечки, а да е здраво, сигурно, надеждно и ценово обосновано.
                      Аз си купих такъв калъф за Ферозата преди време от OLX за някакви смешни пари(12лв) и с него я продадох!!!За две години не беше мръднал!!Така че не ти пречи да си потърсиш там,със сигурност ще намериш!!!Успех!

                      Коментар


                      • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                        Оня ден меря със шублера, централният отвор на самурайските бая по - голям от киевия. На самурайките пише размер 5 1/4, което пък май е хептен тясно. Или да търся други или да търся бартер или да слагам на стоковите. Дайте някакво предложение, че дуратрака трета седмица стои в гаража.

                        Коментар


                        • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                          Централният отвор, не те бърка че е по-голям. На Кията е както на Ферозата. Затова джанти от Кия и Фероза не стават на Самурай или Витара.
                          И на Ферозата ми джантите са с по-голям централен отвор. Какво от това. Няколко години вече ги търкалям.
                          За ширината, малко са теснички за 235-ци.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                            Здравейте съвсем скоро и аз си купих Кия спортидж 2.0 128Мисля,че има някъв проблем с хъбовете и смятам да сложа ръчни такива...чува се някво скърцане в ляво откъм полуоската.Въпроса ми е имали значение кви ръчни хъбове ще сложа AVM гледам и някви др.марки има?Може ли да ме насочите за някой читав майстор в Пловдив и региона...при който да я закарам да смени хъбовете,да видим тва скърцане,да се повдигне и тн.тБлагодаря предварително!

                            Коментар


                            • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Наистина би било по-добре да минеш на леко по-широки и като инчове също. Примерно 7 инча (7J), но това с повдигането и нестабилността е леко преекспонирано. Не си спомням ти с колко си я повдигнал, но едва ли толкова, че да се влоши стабилността фрапантно. Сиромашките лифтове за нашите Кии, не са огромни, а дори за бодилифт не става дума. Както прецениш. На мен лично тия джанти ми грознеят, защото са една цяла равнина. Все едно фланец. Колкото и да им е офсета. На ферозата карам витарови тип Мангелс, пак са ЕТ 0, но поне си имат форма. ферозовите са +19 и спрямо оригиналните киеви +44 или 45, ще изнесат достатъчно, а и са красиви.
                              Ферозовите джанти са удачен вариант за повдигната КИА.
                              Колата става с 5см.по-широка,което е напълно достатъчно без да е прекалено.

                              Коментар


                              • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                                Първоначално публикуван от kolovoz1-(Янко Желязков) Преглед на мнение
                                Ферозовите джанти са удачен вариант за повдигната КИА.
                                Колата става с 5см.по-широка,което е напълно достатъчно без да е прекалено.
                                Така си и стоят в гаража,но и тяхното време ще дойде.
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X