Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет KIA Sportage 2.0 128

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

    Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
    Колеги, главата на КИА- та се оказа без пукнатини. Ще се ремонтират 8 клапана и 8 водача. Нови гумички и шлайф легла. Ще слагам гарнитура на Виктор Рейнц. Другите неща се чудя корейски или сбиротък.
    Това е важно,че главата е здрава,другото се оправя по лесно!

    Коментар


    • #62
      От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

      Колеги, понеже имам скъсана пружина отзад вдясно, възнамерявам да я ремонтирам преди да изкарам джипа от гаража. Възнамерявам и да я повдигна малко тази колица. Чудя се какви пружини да взема, от какъв модел, нови или стари? Ще окъсеят ли амортесьорите и ще трябва ли и тях да сменям? А пък повдигна ли отзад вероятно ще се наложи и да слагам подложки отпред. Мисля да се снабдя с прилични гуми 235/75/15 всесезонни. Има едни GOODYEAR WRANGLER DURATRAC дали са правилен избор за 70% асфалт и 30% извън пътя? Имам джанти от Витара/Самурай, мислите ли, че тези джанти ще паснат на гумите и на джипката, след повдигането?
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Duratrak.jpg
Прегледи:1
Размер:118.8 КБ
ID:5780813Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LJa.jpg
Прегледи:1
Размер:133.0 КБ
ID:5780814

      Коментар


      • #63
        От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

        Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
        Колеги, понеже имам скъсана пружина отзад вдясно, възнамерявам да я ремонтирам преди да изкарам джипа от гаража. Възнамерявам и да я повдигна малко тази колица. Чудя се какви пружини да взема, от какъв модел, нови или стари? Ще окъсеят ли амортесьорите и ще трябва ли и тях да сменям? А пък повдигна ли отзад вероятно ще се наложи и да слагам подложки отпред. Мисля да се снабдя с прилични гуми 235/75/15 всесезонни. Има едни GOODYEAR WRANGLER DURATRAC дали са правилен избор за 70% асфалт и 30% извън пътя? Имам джанти от Витара/Самурай, мислите ли, че тези джанти ще паснат на гумите и на джипката, след повдигането?
        [ATTACH=CONFIG]947447[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]947448[/ATTACH]
        Гумите са идеални за твоето ползване. Втора зима карам с тях, не са сваляни от джипа от ноември 2016 г. За зимата са много добри. Аз ги карам предимно градско и полянкаджийски разходки. Последният месец ходя на работа с джипа, 55 км. на ден извънградско. Доволен съм. Малко са шумни около 80 км./ч., но аз почти не чувам от мощния тракторен двигател .
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #64
          От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

          Гумите са правилни. За джантите не съм сигурен. Провери им ширината (колко J) и виж дали могат да хванат гума с ширина 235. Виж им и офсета. На кията оригигиналните са с ЕТ +45 . Горе-долу понася до към ЕТ 0. Точно тези джанти могат да се монтират и от двете им страни - стават и изнесени и прибрани. Пружини - от Опел. Аз бях с такива от Астра Ф Комби и дадоха +3см. Бях с оригиналните амортисьори. Пружините от Вектра и Омега повдигат повече, но трябва и амортисьорите да се сменят. Отпред имай в предвид, че 1см подложка повдига с 1.5-2 см на гумата

          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #65
            От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

            От астра г комби също около 3 см при мен. Гумите, които си харесал са много добър вариант.

            Гецата май ще те ориентира добре за чружини и амове, че скоро прави манипулацията.
            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

            Коментар


            • #66
              От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

              Колко е широка джантата?
              J,означава колко е широка.
              На 6J няма проблеми,но офсета е друга работа.
              Питай GECATA.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #67
                От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                От 5,5 до 7J,няма пролем за 235-иците. Това, що се отнася до ширината на джантата.
                Офсет по-надолу от нула, аз не бих. И няма и смисъл.
                ПП: Точно този модел самурайски джанти, на мен са ми откровено грозни. Дори по-грозни от оригиналните, които приличат на жукови.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #68
                  От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                  Колега и аз карам Киа Спортидж дизеловата и на моята задна дясна пружина се скапа, взех си втора употреба временно до като купя нови. Вземи си нови пружини, от опел омега седан, може и от астра ф комби, от омегата видимо са по дебели иначе вдигат еднакво около 6 см, не е нужно да се сменят амовете. Пружини втора употреба няма смисал да слагаш. Отпред задължително трябва да сложиш подложки 3 см, иначе гумите ще закачат в предната броня, след като сложиш подложките се прави реглаж на предницата. Бензиновия мотор 128 коня 235/75/15 ги върти без никакви проблеми, само разхода ще се вдигне малко, гумите са хубави стават за асфалт не са като руските гуми да бучат и като вдигнеш 100км да откъртят волана стават и за гората справят се отлично, правилен избор са. Джантите от витара/самурай ще станат но по добре да караш с щатните на кия имат 2 вида железни и 2 алуминиеви.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                    235/75-15 са малки гуми...

                    Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • #70
                      От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                      Тези джанти от самурая наистина са грозни, но си мислех, че техният офсет е по - подходящ за вирната джипка. Щом стоковите вършат работа, ясно е, че ще си карам със стоковите. Мой приятел ми предлага следната китайска гума. Леките коли ги карам с китайци и съм адски доволен. Знам, че няма да ме излъже. Цената е под 150 лева. Може ли да изкажете мнение или да си сбирам пари за дуратрака.
                      Поздрави
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-77a99ccba238705db702b63c81eace23-V.jpg
Прегледи:1
Размер:88.6 КБ
ID:5780886
                      Последно редактирано от Time2Burn; 12-02-18, 20:06.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                        Ако случайно не си видял темата?
                        Няма писано точно за тези гуми,но има какво да се прочете.
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...=224023&page=3
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #72
                          От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                          С тоя китаец от снимката на мокър и хлъзгав асфалт ще си като преяла крава на замръзнало езеро, имай това предвид.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • #73
                            От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                            Колега, по-горе си споменал, че търсиш АТ гуми. Тоест, всесезонни.
                            Тези които си показал, са откровени МТ-та и то не от най-блестящо представящите се.
                            Аз също не съм предубеден към китайските и мисля да сложа HIFLY AT 601.
                            Изглеждат ми доста обещаващо за една идейка по-агресивни АТ и имат ламели за зимни условия. Отзивите по чуждестранни форуми, не са лоши.
                            Нивото на шум е 91 децибела, което е по-малко от зимните на леката ми кола (93 децибела).
                            Протекторът е доста сходен с този на Hankook Dynapro AT-m, които са ми едни от любимите, но са от 162 лв нагоре в моя размер.
                            В размера който аз търся (215/75/15), струват 98 лв и стотинки.
                            235/75/15 струват 112 лв и стотинки. Няма по-евтина алтернатива за АТ гуми.
                            Дуратрака е хубава гума, но цената е по две.
                            Лично аз, карам джипката толкова малко, че не бих я обул с гумои за 800-1000 лв.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51P0gZ9lL5L._SX355_.jpg
Прегледи:1
Размер:36.7 КБ
ID:5780902
                            За тези гуми иде реч.


                            Ето как изглеждат на реална снимка:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pneu-31x105-r15-hifly-vigorous-at-601-lt-109r-6-lonas-D_NQ_NP_865158-MLB26526456449_122017-F.jpg
Прегледи:1
Размер:207.9 КБ
ID:5780903
                            Последно редактирано от TigerHunter; 13-02-18, 08:01.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                              Саше, къде го гледаш тоя китаец? Много арно изглежда. Имат ли разнообразие в размерите?
                              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                              Коментар


                              • #75
                                От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                                Аз съм с Китайки в момента,зимни за асфалт,втора зима ги карам и имат леко странично изкривяване,което забележих,когато ги монтираха есента и ги качиха за балансиране!!!На джипа не се усеща нищо,и днес със тях влизах в гората,при сняг и кал с ремарке натоварено и си издрапаха без проблеми,макар да не са за тази работа!Малко занасят на лед и в завой,ма то коя ли гума е стабилна като стъпи на лед?!Мойте са ГУТРАЙД.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X