Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет KIA Sportage 2.0 128

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

    Не знам тези Руски гуми в сравнение с китайчетата дали не са по добри,на 118лв.ги намирам!
    215/75R15 NORTEC AT 560




    Н

    Коментар


    • #77
      От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      Колега, по-горе си споменал, че търсиш АТ гуми. Тоест, всесезонни.
      Тези които си показал, са откровени МТ-та и то не от най-блестящо представящите се.
      Аз също не съм предубеден към китайските и мисля да сложа HIFLY AT 601.
      Изглеждат ми доста обещаващо за една идейка по-агресивни АТ и имат ламели за зимни условия. Отзивите по чуждестранни форуми, не са лоши.
      Нивото на шум е 91 децибела, което е по-малко от зимните на леката ми кола (93 децибела).
      Протекторът е доста сходен с този на Hankook Dynapro AT-m, които са ми едни от любимите, но са от 162 лв нагоре в моя размер.
      В размера който аз търся (215/75/15), струват 98 лв и стотинки.
      235/75/15 струват 112 лв и стотинки. Няма по-евтина алтернатива за АТ гуми.
      Дуратрака е хубава гума, но цената е по две.
      Лично аз, карам джипката толкова малко, че не бих я обул с гумои за 800-1000 лв.

      [ATTACH=CONFIG]947608[/ATTACH]
      За тези гуми иде реч.


      Ето как изглеждат на реална снимка:

      [ATTACH=CONFIG]947609[/ATTACH]
      Страшно приличат на Toyo Open Country A/T. Над 3год. и 30К км. нашата беше обута с такива и бях доволен, но е по-скоро асфалтово А/Т отколкото кално А/Т ако мога така да се изразя. Под кално А/Т разбирам по-агресивни А/Т като Гудрич и Грабер, бих добавил и Дуратрака, но той е нещо средно между А/Т и М/Т поне за мен.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #78
        Съвет KIA Sportage 2.0 128

        Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
        Не знам тези Руски гуми в сравнение с китайчетата дали не са по добри,на 118лв.ги намирам!
        215/75R15 NORTEC AT 560




        Н
        Гледах ги и аз, четох мнения по руските форуми. Основният им проблем е, че трудно се балансират. По някога дори е невъзможно. И това руснаците си го казват. Нямат и други размери
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #79
          От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

          Ванка, не знам как определяш като агресивни Грабер и Гудрич с тези дребни кръстосани шарчици с никакво разстояние между тях. Идеални са за пълнене с кал и трудно почистване. Дуратрака е съвсем друга бира. Едри грайфери и голямо разстояние между тях.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #80
            От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Ванка, не знам как определяш като агресивни Грабер и Гудрич с тези дребни кръстосани шарчици с никакво разстояние между тях. Идеални са за пълнене с кал и трудно почистване. Дуратрака е съвсем друга бира. Едри грайфери и голямо разстояние между тях.
            Това важи за всички А/Т. На мен поне ми изглеждат една идея "по-кални" от Toyo, Hankook и Hifly. Ама може и да греша, не е лошо някой с повече опит да каже, че да не живея в заблуда.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #81
              От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

              Ще си позволя и аз да се включа в дискусията. Моята джипка е обута с Goodyear Wrangler Duratrac, като показаните в горните постове, с размер 235/75/15. Разлика във вървенето на джипа няма ( 128 к.с., бензин), също така и гумите не опират, но май имам подложки на макферсона. Самите гуми стават и за извън пътя, пробвал съм ги по кал и камъни, добре се представят, осигуряват хубаво сцепление. Малко по-шумни са от шосейни гуми, но не е нещо фрапиращо.Основният им недостатък според мен е на мокър асфалт, особено когато тъкмо е заваляло и още не се е отмил прахоляка от улиците,тогава много трябва да се внимава с тях, колата става значително по-неустойчива. Някъде из форума има писано точно за този проблем с тези гуми. Но като цяло са може би най-добрия компромис между шосейни гуми и такива за извън пътя. На предишният ми спортидж бях взел китайски гуми Gripmax 215/75/15 и бях много доволен от тях, учудващо добре се представяха в кал, както и в сняг, карах ги година и половина без никакви забележки, а като цена са значително по-евтини от Goodyear-аНатиснете снимката за да я уголемите

Име:img_25418.jpg
Прегледи:2
Размер:52.2 КБ
ID:5781286
              Та ако не ти се дават 800-900 лв. за Goodyear, китайските гуми също се явяват добра алтернатива, почти на половин цена.
              Поздрави!

              Коментар


              • #82
                От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                Основният им недостатък според мен е на мокър асфалт, особено когато тъкмо е заваляло и още не се е отмил прахоляка от улиците,тогава много трябва да се внимава с тях, колата става значително по-неустойчива.
                Колега,няма гума която при описаните пътни условия да се държи адекватно!!!Всичките точно в този момент са неустойчиви и се пързалят,поднасят и т.н!!!

                Коментар


                • #83
                  От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                  Малко съм на кантар, дали да купя пет гуюи от хилфай китайците или да си купя дуратраци. За едните ще дам 550 лева, а за другите 1000. Мисля, че китаецът взема превес. Все пак колата не е евридейка, а е за уикенди, язовири и лов. Май ще е китаецът.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                    Зависи къде ще ги караш. Грипмакса хич не са цле за цената си и е нещо средно като шарка. Какво стана с ремонта на двигателя?
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #85
                      От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                      Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                      Основният им недостатък според мен е на мокър асфалт, особено когато тъкмо е заваляло и още не се е отмил прахоляка от улиците,тогава много трябва да се внимава с тях, колата става значително по-неустойчива.
                      Колега,няма гума която при описаните пътни условия да се държи адекватно!!!Всичките точно в този момент са неустойчиви и се пързалят,поднасят и т.н!!!
                      Така е, но при същите условия шосейните Cooper discoverer, монтирани на същия автомобил, се държат в пъти по-добре. Значи не е само до условията на пътната обстановка, има си значение и конкретната гума.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                        Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
                        Малко съм на кантар, дали да купя пет гуюи от хилфай китайците или да си купя дуратраци. За едните ще дам 550 лева, а за другите 1000. Мисля, че китаецът взема превес. Все пак колата не е евридейка, а е за уикенди, язовири и лов. Май ще е китаецът.
                        Грипмакса също е приятна опция и на мокро е кадърен. Борда е малко по-мек спрямо масовите АТ гуми.
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • #87
                          От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                          колеги,я вижте какво намерих,изглеждат добре и сигурно е китаец...но за цената си е супер.
                          може ли да ме просветлите нещо,щото май съм в дълбока заблуда: не е ли по добре за зимна гума да е по тясна-тоест 195/80/15 отколкото 215/75/15
                          Детайли за гумата

                          AUSTONE

                          AUSTONE SP302 100T 215/75 R15

                          Оценете гумата Сравни

                          Производител AUSTONE
                          Марка AUSTONE
                          Размер 215/75 R15
                          Модел SP302
                          Сезонност Летни гуми
                          Категория МПС Джипове
                          Теглови индекс 100
                          Скоростен индекс T


                          Купи


                          103.55 лв.
                          Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                          Краси
                          "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                          Коментар


                          • #88
                            От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                            215 не е прекалено широка за киата, особено предвид стандартното 205. Лично по-тясно от 205 не бих сложил, особено и по-висока.

                            Личните ми предпочитания са да се придържам към стандартната ширина или с един размер по-широки гуми. По-тесни от оригиналните предписани съм карал на доста от леките си коли, просто защото това съм имал възможност да купя или това ми е излизало на оферта - не е опция! Колата като е предвидена за определена ширина не мисля, че е добра опция да се слиза под нея, става някак неустойчива в завой и почва леко да позаклаща. Може да е само в главата ми това и реално да няма проблем, но аз поне така го усещам.
                            Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                            Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                            Коментар


                            • #89
                              От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                              Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                              215 не е прекалено широка за киата, особено предвид стандартното 205. Лично по-тясно от 205 не бих сложил, особено и по-висока.

                              Личните ми предпочитания са да се придържам към стандартната ширина или с един размер по-широки гуми. По-тесни от оригиналните предписани съм карал на доста от леките си коли, просто защото това съм имал възможност да купя или това ми е излизало на оферта - не е опция! Колата като е предвидена за определена ширина не мисля, че е добра опция да се слиза под нея, става някак неустойчива в завой и почва леко да позаклаща. Може да е само в главата ми това и реално да няма проблем, но аз поне така го усещам.
                              Извинявай но може ли да ми разясниш защо?/ако не ти се пише, недей/
                              Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                              Краси
                              "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                              Коментар


                              • #90
                                От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                                Всеки автомобил става по-неустойчив в завой с по-тясна гума, да не говорим, че почва и да презавива понякога. Защо това се случва е проста физика под формата на контактно петно с пътната настилка. Наистина не съм имал нито един автомобил, който да е бил по-добре с по-тесни гуми. Факт е, че зимата по-тесните гуми са по-удачни, но не бих слагал по-тясно от фабрично предписаното. Има си причина колата да излиза от завода с определен размер гуми и всичко под този размер за мен е компромис на безопасността.

                                И за да не са само голи приказки и понеже говорим за автомобили 4х4, Киата зимата с 215 се придвижва с лекота. Фронтерата ми дойде обута със зимни 215/65р15 и поведението и на всякаква настилка беше ужасяващо. Сега е със стандартния размер 235/70r16 и нещата са много по-добре.

                                П. С. Навремето си обух маздичката 323 с 155/70р14 при стандартенс185/65р14 - по опасна кола в завой не бях карал.... За справка първатапми кола ситроен ах се чувстваше като бетонирана за пътя със 155ци.1... Имам и още доста примери, тоя е най-драстичния...
                                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X