Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет KIA Sportage 2.0 128

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

    Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
    Всеки автомобил става по-неустойчив в завой с по-тясна гума, да не говорим, че почва и да презавива понякога. Защо това се случва е проста физика под формата на контактно петно с пътната настилка. Наистина не съм имал нито един автомобил, който да е бил по-добре с по-тесни гуми. Факт е, че зимата по-тесните гуми са по-удачни, но не бих слагал по-тясно от фабрично предписаното. Има си причина колата да излиза от завода с определен размер гуми и всичко под този размер за мен е компромис на безопасността.

    И за да не са само голи приказки и понеже говорим за автомобили 4х4, Киата зимата с 215 се придвижва с лекота. Фронтерата ми дойде обута със зимни 215/65р15 и поведението и на всякаква настилка беше ужасяващо. Сега е със стандартния размер 235/70r16 и нещата са много по-добре.

    П. С. Навремето си обух маздичката 323 с 155/70р14 при стандартенс185/65р14 - по опасна кола в завой не бях карал.... За справка първатапми кола ситроен ах се чувстваше като бетонирана за пътя със 155ци.1... Имам и още доста примери, тоя е най-драстичния...
    Благодаря за изчерпателния отговор.
    Убеди ме! Лека вечер.
    Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
    Краси
    "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

    Коментар


    • #92
      От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

      И така. Към момента ремонтът приключи. Сменени са всички гарнитури, главата е шлайфана + смяна на 8 изпускателни клапана, нов термостат, водна помпа, ангренажен комплект, свещи и капачка на радиатора. Имах проблеми с един датчик на термостата, заради него не искаше да работи на газ, но го хванах на време и го смених. Останаха да си светят чека, абс-а, еърбега; Прави ми впечатление, че чукат повдигачите. Майсторът каза, да покарам малко и щели да напълнят, но вече 60-70 км пробег, още чукат. Да му я връщам ли и какво точно да му кажа да си оправи?
      Иначе купих теглич от същия модел, но се оказа, че май фабрично нямам отвори за присъединяване на гредите.
      Имам аларма, към ключовете имам специален ключ за алармата, но нямам дистанционно. Дали някой ще направи дистанционно или просто да купувам нова аларма?
      Също искам DLR модул за късите светлини да сложа. На другите ми коли фаровете са автоматични, а тук не са и това е голям проблем, защото винаги ги забравям. Да не говорим, че като загася колата на светнати фарове, те остават да светят, а нямам зумер за забравени фарове.
      Към момента и капачката на резервоара не се отваря с ръчката, предполагам е заминало жилото или просто е заяло и се е счупило. Възнамерявам и това да поправя.
      Напролет ще сменям тампоните на рамата, ще слагам подложки отпред и нови пружини отзад, тогава ще взимам и гумите.

      Прилагам малко снимки от ремонта.

      https://my.pcloud.com/publink/show?c...MXTVeqBhDmoDEV
      https://my.pcloud.com/publink/show?c...Ywt5UW1zyHrNuk
      https://my.pcloud.com/publink/show?c...fqsvvAwLCwhn47
      https://my.pcloud.com/publink/show?c...CdV8dMP7KREwTX
      https://my.pcloud.com/publink/show?c...UYOJ4yYhv5rbfX
      https://my.pcloud.com/publink/show?c...nkArlm8QEf2g6y

      Още остава чуденка за гумите, дали грипмакс или хилфай или нещо друго. Размерът ще е 235/75/15

      Като монтирам теглича, ще търся багажник за теглич с възможност за 3 колелета. Нали резервната гума няма да пречи?
      Последно редактирано от Time2Burn; 04-03-18, 08:07.

      Коментар


      • #93
        От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

        Честито!
        За теглича - лесно ще направиш отвори. Преди да го сложиш обаче задължително намацай с малко боичка там където си пробивал, да не тръгне ръжда, че принципно в тоя край на шасито е болно място.

        За гумите, между двете бих си взел грипмакса. Хвърли око и на кумхо кл78, че не са май много по-скъпи, а са много повече гума и от двете китайчета събрани заедно.

        А за повдигачите, някой който е разглобявал тоя мотор да ти каже. Питай Янко, той има повече опит с бензиновия мотор.
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • #94
          От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

          Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
          И
          Имам аларма, към ключовете имам специален ключ за алармата, но нямам дистанционно. Дали някой ще направи дистанционно или просто да купувам нова аларма?
          Също искам DLR модул за късите светлини да сложа. На другите ми коли фаровете са автоматични, а тук не са и това е голям проблем, защото винаги ги забравям. Да не говорим, че като загася колата на светнати фарове, те остават да светят, а нямам зумер за забравени фарове.


          ?

          За аларми, модули и жици - Тенко 0879 58 15 70

          Коментар


          • #95
            От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

            Имате ли идея кой може да направи диагностика на КИА-та? Трети майстор обикалям, нямат дори букса с която да закачат софтуера. Ако не се лъжа, буксата е 20 pin ODB1, а повечето диагностики са с ODB2 и трябва преходник или специализиран майстор по КИА. За или около София става въпрос.

            Коментар


            • #96
              От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

              Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
              Имате ли идея кой може да направи диагностика на КИА-та? Трети майстор обикалям, нямат дори букса с която да закачат софтуера. Ако не се лъжа, буксата е 20 pin ODB1, а повечето диагностики са с ODB2 и трябва преходник или специализиран майстор по КИА. За или около София става въпрос.
              Базис М на Сребърна. Това е магазин за Корейски авточасти.
              0896 722 322 Иво. Поздрави го от мен.

              Коментар


              • #97
                От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                Колега, в Базис М купих повечето части за ремонта, но мисля, че са на бул. България. И да, магазин са, не съм питал дали правят диагностика. Ако говорим за едно и също място, да ги питам за диагностика ли или за преходник, че нещо не схванах отговора ти.

                Коментар


                • #98
                  От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                  Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
                  Имате ли идея кой може да направи диагностика на КИА-та? Трети майстор обикалям, нямат дори букса с която да закачат софтуера. Ако не се лъжа, буксата е 20 pin ODB1, а повечето диагностики са с ODB2 и трябва преходник или специализиран майстор по КИА. За или около София става въпрос.
                  И дедо ти владо.Има куфар с кабели , та ша закачи Пенчо ...
                  Костинброд , тела му е в подписа
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                    Първоначално публикуван от Time2Burn Преглед на мнение
                    Колега, в Базис М купих повечето части за ремонта, но мисля, че са на бул. България. И да, магазин са, не съм питал дали правят диагностика. Ако говорим за едно и също място, да ги питам за диагностика ли или за преходник, че нещо не схванах отговора ти.
                    На Нишава е магазин. Склада им е на Сребърна до ЕКО бензиностанцията. Има вътрешен двор и не е проблем паркирането. Иво е там, както и тестера.
                    п.с. Май са я прекръстили Сребърна на Х. Ибсен, ама все си е кривата зад Южния парк.

                    Коментар


                    • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                      ...
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        И дедо ти владо.Има куфар с кабели , та ша закачи Пенчо ...
                        Костинброд , тела му е в подписа
                        За Кия - не съм чул да се е пробвал, ама да си каже!

                        Коментар


                        • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                          То тва КИА си е космическа технология.За кабелите имам предвид.После се чете , както ти си четеше вестник "Стършел" на времето
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                            То тва КИА си е космическа технология.За кабелите имам предвид.После се чете , както ти си четеше вестник "Стършел" на времето

                            Напротив! Тъпа е и не иска да говори със всеки. Само Корейски разбира, май!
                            Дизеловата от подписа ми и в Кия България не могат да я прочетат.
                            Това, май е валидно, за всички преди 2002г. Щото тогава се появява Кия БГ.

                            Коментар


                            • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Напротив! Тъпа е и не иска да говори със всеки. Само Корейски разбира, май!
                              Дизеловата от подписа ми и в Кия България не могат да я прочетат.
                              Това, май е валидно, за всички преди 2002г. Щото тогава се появява Кия БГ.
                              Твоята и корейския е забравила станала е глухоняма.

                              Коментар


                              • От: Съвет KIA Sportage 2.0 128

                                Базис М имат и сервиз в София. Можеш да си прочетеш грешките и с кламер, като дадеш на късо два пина от диагностичната букса под капака и после броиш миганията на чека .

                                ДРЛ модул аз си поръчах от cardrl.eu и си го монтирах сам на Тераното. Преди това пак бях със същия на Кията, работеше безупречно. Свързват се 5-6 кабела, всички се хващат от ключа на фаровете. Зумер за забравени фарове поне аз имах фабрично, но освен на фарове свиреше и при подаден контакт и отворена врата.



                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X