Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обслужване, ремонти и подобрения на Ssangyong (Daewoo) Musso

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Който ти постави диагнозата, той да ти реши проблема, че може да наливаш пари, а файда никаква, щото диагностика няма да има никакъв ангажимент.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • здравейте , значи разкачих всички маркучи от турбо пътищата , забърсах с парцал и запалих двигателя .
      всъщност забравих да кажа че турбото все пак има малка хлабина , радиална .Явно в началото не съм я усетил
      та , като запалих двигателя и дадох газ от турбото тръгнаха едни "вадички " масло на горе ......
      ами ще се прави турбо .
      така , отивам в един сервиз , там ме посрещат в стил "капитан падна ли ми" , собственика ми казва за сваляне и качване на турбо 250 -300 лв ...
      и гледа как ще реагирам (като вица за магазина за очила , на въпроса колко струват - казваш 200 лв , и ако клиента не мигне , добавяш само рамката....)
      намирам още един сервиз , там ми казват цена 390 лв , качване и сваляне 60 лв с една година гаранция.
      това е проучването за сервизите за турбо в Пловдив

      Коментар


      • От Мариан в двора на мототехника съм доволен,но цената беше 2 пъти по нагоре.
        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
        0878739299

        Коментар


        • Ураааа, имам си ''джиб'' пак , значи първо ми казаха една цена , после ми дигнаха цената в движение с аргумента ''ти занаиш ли ново турбо колко струва ....'', та падна един цигански пазарлък ,накрая му пратих запис на разговора ,
          където казва за този модел турбо части + труд 390 лв , .....та така . оправиха ми колата , мислех че ще направят някоя мизерия , но не , само източиха 10 литра нафта (нафта + отработено масло -един колега вика нека им да сложат това гориво
          на някой комън реил )
          тук пък се получи друга ситуация с маслото в двигателя ,меря и наливам , пак меря и наливам , бях купил и масло , 5в40 , меря и опа , 2-3 литра над максимума , източих го и сега през 20 -30км ще меря какво е положението.
          цялата операзия дойде 390+15 куриер +60 лв сваляне и качване + 10 литра гориво .
          това е добрата час, имам един маркуч на хидравликата , който сълзи , маркуча е от помпата до рейката , на няккой ако му се намира един маркуч........не съм гледал за цена на нов , чух че ги правели .....
          губи около 100 милилитра масло на месец , благодаря предварително

          Коментар


          • оправих и хидравликата на волана , за 40 лв ми възтановиха маркуча ,вече не тече .

            Коментар


            • да питам знаещите , какъв багажник за таван и от къде , налага се да превозя 35 кв.м дюшеме , то е на 4 метра и ми трябва багажник за таван........(нямам релси)
              Благодаря предварително

              Коментар


              • Вържи го с колани през купето като смъкнеш задните джамове или потърси бус.

                ... ама питането ти е по-скоро за в темите за домашни ремонти.
                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 08-06-20, 11:27.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • На това багажника май се отваря нагоре, а не на страни...? Ако е така, то разпъваш задната седалка, буташ облегалката на тази до шофьора и намъкващ дъските до предното табло. Така дъските влизат на 3 метра някъде в купето и стърчат на метър отзад. После подлагаш парче плат върху дъските и завързваш задната врата, да не хлопа по дупките, вързваш един червен парцал и си прекарваш дъските. Ако не ги хванеш наведнъж - на 2 или три пъти ще ги прекараш. То и натаванен багажник не можеш да товариш много. Особено 4-метрови дъски.

                  Така съм карал много пъти 4-метрови дъски и греди. За съжаление на Тераното ми вратата се отваря на страни и този номер не става.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • здравейте ,нов проблем , имам една изгоряла подгревна свещ ,макар че мусото още пали .
                    трябва да я сменя до зимата , обаче старите не искат да се развият. има ли някакъв чалъм за развиване , подходящи спрейове ..........
                    или да ида на майстор ........свещите ги взех за 25 лв 5 броя.

                    Коментар


                    • Отиди при човек който знае как да се справи с проблема, щото другият вариант е да погледнеш в какво състояние са буталата.
                      ... е, поне отгоре де.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • На тази свещ и дават 45Nm точка на разрушаване, значи с до към 35 можеш да процедираш без притеснения. Горещ двигател, и напъваш с тия нютони и в двете посоки последователно, докато не се размърда. Ако не поиска, търсиш човек с опит в смяната на скъсани свещи.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • То от свещи по пет кинта стават такива поразии.
                          ходи се на майстор и се ползва ударен гайковерт правилен.

                          Иначе късаш и викаш някой да ти я извади. Няма драма, с пари всичко се оправя.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • Мда, ако новите свещи са по 5 кинта, упражнението със смяната им е безсмислено. Читавите свещи са 3-4 марки, приличните вероятно още 2-3. От видяното в 1-2 сайта, никои не са по 5 кинта бройката.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • Би ли споделил кои са читавите марки? Нали и аз вече съм на нафта, ще ми е полезна тая информация.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • sparkybg
                                sparkybg коментира
                                Редактиране на коментар
                                Denso, NGK, Beru, Valeo, Bosch.

                            • NGK. и други..

                              Коментар


                              • cecoa1
                                cecoa1 коментира
                                Редактиране на коментар
                                Другите са Bosch и Beru.

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X