Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

    Първоначално публикуван от torozoff Преглед на мнение
    Вчера заредих газ на Шел Ломско шосе - София. Нямам търпение да я издухам, колата тресе, не върви... такова чудо не се беше случвало...
    По мои наблюдения газта на Шел не е на Шел.
    С нафта от Шел не съм имал проблеми вече 25г. В България де, щото в Австрия ядох дървото преди няколко години.

    Коментар


    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Е, понякога ми сипват лятна газ или лятна нафта през зимата ама той животът не е идеален.
      Така казано изглежда много лежерно, но като закъсаш на път в студа да сменяш филтри и т.н., не е толкова весело.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

        Е да де, избягвам дизеловите автомобили.

        Коментар


        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Е, понякога ми сипват лятна газ или лятна нафта през зимата ама той животът не е идеален.
          Ха, я кажи за лятната и зимната газ?
          Аз от пролетта сефте за толкова години карам на газ, така че незнанието ми има някакво оправдание.

          Каква е зимната газ - по-рядка ли е, или?

          Коментар


          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

            Зимната газ съдържа повече пропан.

            Бутанът е по-евтината съставка, но температурата му на кипене е около 0 градуса. При отрицателни температури налягането в бутилка пълна с бутан спада под атмосферното и бутанът не е склонен да излезе от нея.

            Пропанът е добре до около -15, а смесите им - както провърви.

            Коментар


            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

              Хм, това е интересно, и логично.

              Добре, аз продължавам да питам - ако трябва, отцепи ги тия неща в друга тема, моля.

              Какво става в случай на температура под -15* С ? Колата остава без гориво, или автоматично минава на бензин?

              Като и е топло на газовата бутилка в купето, това има ли значение за тоя "феномен", за мен?

              Ако не, тогава какво се прави?

              Вероятно имам и още въпроси, за които не се сещам.

              Всъщност, какви са практиките, при каране на газ при температури под нулата?

              Коментар


              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                Да караш при -15 градуса в купето е нечовешко. Аз не бих си го причинил. Палиш на бензин и караш докато обърне на газ. През това време температурата в купето достига някакви по-поносими стойности и газта вече е склонна да излиза от бутилката, а изпрителят получава достатъчно топла вода, за да не замръзне.

                По темата: И аз за себе си съм избрал да избягвам дизеловите автомобили. До сега на кофти бензин не съм попадал - каквото съм зареждал, винаги е изгаряло без забележки. С пропан-бутана не е точно така - много напред ми е настроен аванс процесорът. От някои бензиностанции като заредя и започват детонации преди да са затворили клапаните. Та ще трябва да му настроя аванс картата леко назад, ама все ме мързи.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                  Бензиновите ми джипки бяха и трите с външно поставени бутилки, карани са при по-ниски от -15 градуса и категорично не е имало проблеми.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                    Моята е с външно поставена бутилка и при -20 съм карал нямаше никакви проблеми, стой на вън.Става въпрос за баба Нива.
                    Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                    Коментар


                    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                      Температурите често не са това което са, еле под работеща кола, а ако има останал въздух в бутилката помага много.

                      Коментар


                      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                        В Румъния веднъж късната есен ни заредиха явно лятна газ в субару форестър, чиято бутилка си беше в багажника на мястото на резервната гума. Става дума за град Хацег - който е бил там знае, че доста напомня софийската котловина. Та температурата беше около минус 15-19 и колата просто не искаше да работи на газ - палиш, на място тресе, като тръгнеш директно обръщаше на бензин сама. Колата впрочем беше загряла и в купето беше приемливо топло. Та си карахме на бензин докато прехвърлим планината и излезем от студа...
                        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                        Коментар


                        • От: До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                          Здравейте това ми е първото мнение тук, но съм автомобилист от не малко време. Не мога да повярвам, че има толкова счупени двигатели от гориво. Опитвам се да си обясня как се чупи мотор от гориво разбирам помпа дюзи и тн, но това не го вярвам за счупен двигател. Дори и да прегори клапан на бензинов мотор например, по-скоро ще е от лошо настроена смес. За дизел как може се счупи мотор- воден удар?! Аз съм доста педантичен от къде зареждам. За пропан-бутан аз зареждам на шел и от там си взимам и бутилките на ви газ битовата газ за дома ми- доволен съм. 2 коли на газ зареждам от там. Рязани са филтрите за тест и няма много графит, вървежа е ОК. Едната уредба е адаптивна другата не. Това не важи за бензин и дизела им. Газта е им обаче не по-лоша от тази на ЕКО от която също съм много доволен. Бензин и дизел само от еко или лукойл, но газ никога от лук ойл. Филтъра от там е значително по-замърсен на газ. Преди зареждах и на омв и не съм доволен от газта, нито от дизела, само бензина им е ОК. Газта от ОМВ ми вдига веднага разхода и намалява вървежа леко, но пък е сравнително чиста съдейки по филтрите. Зареждал съм и в цяла Европа и там горивата не са перфектни навсякъде.

                          Коментар


                          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                            За много години!!!
                            Аз пък по принцип зареждам от петрол. Тези дни попътувах малко и и зареждах и от лукоил и от петрол и от омв. Незнам защо като заредя от лук оил колата някак си литва а разхода пада... София - Пловдив - 120 - 140 старата Кия направо полудя
                            От омв и петрол не усещам разлика...

                            Коментар


                            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                              Доджа само с газ от ШЕЛ.Малкия филтър при смяна винаги свети,никакъв графит.Така 4 години вече.
                              Сложа ли газ от друга бензиностанция и Доджу забива муцуната.Сякаш ШЕЛ са го "праили".
                              Най-зле върви след Лукойл и ОМV.
                              Grand Cherokee WJ
                              Dodge Caliber
                              E 430 4-matic-T(S210)
                              GLK

                              Коментар


                              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                                Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                                Сложа ли газ от друга бензиностанция и Доджу забива муцуната.Сякаш ШЕЛ са го "праили".
                                Навит ли си на измерване с диностенд? Нема-нема и някой запрехвали горивата отнякъде.

                                Иначе за малкия филтър може да има по-просто обяснение - може да има филтър някъде другаде.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X