Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Навит ли си на измерване с диностенд? Нема-нема и някой запрехвали горивата отнякъде.

    Иначе за малкия филтър може да има по-просто обяснение - може да има филтър някъде другаде.


    Да,би било интересно.

    Няма филтър другаде.Неоспорим факт обаче за мен конкретно е вървежа,поведението на колата и разхода.
    Друг е въпроса дали съм запрехвалил ШЕЛ.Гранда не го е виждал
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber
    E 430 4-matic-T(S210)
    GLK

    Коментар


    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

      OMV на Симеон и Опълченска, София. Миналата зима ми замръзна "обикновена" нафта при я има я не -10, днес към 17:00 се опита да замръзне от "скъпата" при -14-15. Процедирах като миналата зима - 7 литра бензин + до горе нафта от бензиностанция на Петрол + литър двутактово масло пак от същата бензиностанция. Утре ще видя дали съм се сдобил с паметник, но май и тоя път се разминах с малко. Единствените 2 случая със замръзнала нафта откак имам книжка. Явно тотално са я подкарали през просото.

      При първите студове преди месец колега беше тотално спекъл от нафта от бензиностанцията до Метро-Люлин (май Шел). Не знам дали имаше и -5.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

        Интересно, точно вчера заредих 70 литра обикновена нафта точно там и тази сутрин си запали както обикновено. Единствено печката леко се замисля, което отдавам на тънкия и горивопровод, който минава през цялата джипка.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

          Лошо за ОМВ на Опълченска. И аз все там сипвам. Поне нямам тревоги за сега, тъй като 2 дни не мога да я изкарам от гаража. Щом товарния асансьор замръзна, какво остава за нафтата.


          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Коментар


          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

            Нафтата е сипвана преди 10-ина дни. Сипах от скъпата именно за да избегна това, дето ми се случи миналата зима с обикновена нафта пак от там. Всичното това се случва въпреки двукруговата система за обратна нафта, връщаща обратната изцяло във филтъра до достигане на 30 градуса.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

              Здравейте,
              на 3-ти заредих на Лукойл Борово обикновен дизел, в колата имаше 1/4 резервоар от "зимния", след това колата почти не е карана. В петък 06.01 са мината едни 45 километра (беше студено). В събота от Борово до Черни връх успя да запуши горивния филтър, след Симеоновско шосе аварирах в шлюза между директното трасе и локала на околовръстното. Беше около -15 градуса и като капак на всичко излезе много силен вятър. В тези условия на открито, човек без минималната екипировка от топли дрехи, обувки, шапка и ръкавици може да измръзне за броени минути. Чувството от вятъра по ръцете ми е буквално все едно те режат с 10-тина бръснарски ножчета. Такова закъсване не бих искал да ми се случи далеч от населено място, да не говорим и ако си с дете!!!
              Горе-долу благополучно прибрах колата с пътна помощ.

              Колата е LC95 2001г. - от 10г. експлоатация това е първото закъсване.

              В момента няма как да се разправям с тази работа. То е ясно, че ще трябва да се сложи някаква добавка, но дали ще трябва да свалям и горивния филтър, имайки в предвид, че очакванията са температурите да отидат към 0-та събота и неделя, когато ще имам време за колата?

              Проблема е определено е масов. Дали бензиностанцията е виновна или не, не ми се разсъждава, сигурно всички са на един хал. Съвета ми за тези, които не са го преживяли това да сипват някакви добавки, какви и аз не знам, но да не си оставят съдбата на късмета.

              Коментар


              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                ... дали ще трябва да свалям и горивния филтър
                Да.

                Коментар


                • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                  Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                  ...Проблема е определено е масов...
                  И определено е изявен от миналата зима насам. Като изключим едно далечно счупване на горивна помпа от "добавки", сложени в горивото на бензиностанция Шел-Драгичево, преди 14-15 години, от които изпищя доста народ, зареждал от същата, проблеми със замръзнало гориво не съм имал, привсе че рядко сипвам от "скъпата" нафта (Alpin и еквивалента му по други бензиностанции), други проблеми не съм имал, а карам дизел целогодишно в 10 от въпросните 15 години. Миналата и тая зима за сефте се случи да кюфка при студено и тежък крак и високи обороти.

                  Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                  Съвета ми за тези, които не са го преживяли това да сипват някакви добавки, какви и аз не знам, но да не си оставят съдбата на късмета.
                  Бензин. Сипвам 10% при първите зачатъци или съмнения за проблем, комбиниран с литър двутактово масло. До 5 минути проблема се е решавал, и двата пъти когато ми се е наложило. Вероятно и 5% биха свършили работа.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                    Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                    Моята е с външно поставена бутилка и при -20 съм карал нямаше никакви проблеми, стой на вън.Става въпрос за баба Нива.
                    Доста години и на по-студено. Сега като чета темите за неизброимите газови неволи съм убеден, че основния проблем е горивото. А там лек няма.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      OMV на Симеон и Опълченска, София. Миналата зима ми замръзна "обикновена" нафта при я има я не -10, днес към 17:00 се опита да замръзне от "скъпата" при -14-15. Процедирах като миналата зима - 7 литра бензин + до горе нафта от бензиностанция на Петрол + литър двутактово масло пак от същата бензиностанция. Утре ще видя дали съм се сдобил с паметник, но май и тоя път се разминах с малко. Единствените 2 случая със замръзнала нафта откак имам книжка. Явно тотално са я подкарали през просото.

                      При първите студове преди месец колега беше тотално спекъл от нафта от бензиностанцията до Метро-Люлин (май Шел). Не знам дали имаше и -5.
                      Аз приключих с OMV миналата зима когато замръзна точно скъпия Алпин дизел, бензиностанцията на Царигратско срещу мола. Сега преди да сипя нафта сипвам 10% бензин и съм нямал проблем все още.
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                        Преди малко ми донесоха зимна добавка, закупен и препоръчана от дилъра. Както се очакваше спасението няма да е лесно, защото изрично е написано, че добавката се слага при температура над 0 градуса, педи да се напълни резервоара и преди да е стегнал дизела. А аз съм го напълнил до горе .
                        То че ще се чака да се качат малко температурите е ясно, ама да питам и аз като жените - няма ли тази кола някаква система за подтопляне на горивото или има, но не изправна? Трудна ли е подмяната на горивния филтър на D4D мотора?

                        Коментар


                        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                          При слагане на 10% бензин в дизела,задължително ли трябва и двутактово масло?
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            При слагане на 10% бензин в дизела,задължително ли трябва и двутактово масло?
                            Не. Двутактовото масло се слага за друго.

                            Коментар


                            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                              Мен ми е интересно ако вместо нафта си нахакаш резервоара с олио дали ще замръзне?

                              Коментар


                              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                                Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                                Мен ми е интересно ако вместо нафта си нахакаш резервоара с олио дали ще замръзне?
                                Изкарай една бутилка олио навън и ще разбереш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X