Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Тия дни...
    Като допълнение към горното ми мнение...
    Докато се занимавах с глупости и ровех из глобалната мрежа за решаване на някои от проблемите, попаднах на интересен продукт, който би могъл да бъде използван за какви ли не цели в автомобилите - двукомпонентна епоксидна смола издържаща до +315°С и носеща гръмкото име "J-B WELD". Според описанието и, би трябвало да е смолата на смолите... Цената на продукта е повече от прилична. Откриваем е в нашата търговска мрежа. Няма да пиша къде, защото няма смисъл... Ето как изглежда:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:JB_weld.jpg
Прегледи:1
Размер:19.5 КБ
ID:5273389

    В страни от темата, сайтът на Фарнел е голяма клюкарка. Питах го за Алусол, а той предаде какво е пазарувала цялата чета...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Alsol.jpg
Прегледи:1
Размер:48.7 КБ
ID:5273390
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

      Кирил Тодоров как да се свържа с вас. Спешно е

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Там, където си видял името ..... има и телефона му!
        Купи си очила ....
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Колеги, много ви моля когато ми носите/пращате помпи за ремонт, преди това да източвате нафтата от тях и да ги измивате външно.Нищо не пречи да помолите механика който сваля помпата да ви я измие с бензин.Па макар и да му дадете още 5лв.
          Вчера ми донесоха една помпа, която ми отне 4 часа да я измия, с шпакла съм стъргал от нея грес и сгурия.....
          Имайте предвид, че тая чирашка работа НЯМАМ никакво намерение повече да я върша, помпа в такова състояние ще бъде изпратена обратно.И без това съм затрупан с работа, така че говоря съвсем сериозно
          Благодаря.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Обортомера ми отказа помпата ми е електрическа.Може ли някой от знаещите да каже от къде обортомерите на колите взимат информация?БЛАГОДАРЯ предварително.

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              От датчика на коляновия вал...
              Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от batsasho1 Преглед на мнение
                От датчика на коляновия вал...
                Да, от датчикът за движение на мармоти. Стига дивотии...

                Възможно е сигналът се взима от ЕКУ-то като отделен сигнал или по CAN шината.

                Не виждам да е казан моделът на мепесето, освен че е печка със счупен оборотомер и ГНП било с ток.

                Това с оборотомерите какво общо има с ГНП?
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Какъвто въпроса такъв и отговора! За мармотите ще замълча, щото на еку-то му ги говорят отгоре...
                  Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Колегата е искал да каже, че при тази повреда причината е в датчика на коляновия вал.И е точно така обикновенно...А как точно идва инфото от датчика до оборотомета, в случая май няма чак такова значение(ще има чак след като се смени датчика и пак евентуално няма обороти).Доре е преди това да се провери с осцилоскоп сигнала.
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от batsasho1 Преглед на мнение
                      Какъвто въпроса такъв и отговора! За мармотите ще замълча, щото на еку-то му ги говорят отгоре...
                      Е то по тая логика сигналът идва от Лукойл, защото техният продукт движи буталата, те не'кви валове, за да има какво да следи датчика...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                        Колеги, много ви моля когато ми носите/пращате помпи за ремонт, преди това да източвате нафтата от тях и да ги измивате външно.Нищо не пречи да помолите механика който сваля помпата да ви я измие с бензин.Па макар и да му дадете още 5лв.
                        Вчера ми донесоха една помпа, която ми отне 4 часа да я измия, с шпакла съм стъргал от нея грес и сгурия.....
                        Имайте предвид, че тая чирашка работа НЯМАМ никакво намерение повече да я върша, помпа в такова състояние ще бъде изпратена обратно.И без това съм затрупан с работа, така че говоря съвсем сериозно
                        Благодаря.

                        Колега, съжалявам, че забележката ти се отнася до мен, но не смеех да пипам нищо...

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от pakarina Преглед на мнение
                          Колега, съжалявам, че забележката ти се отнася до мен, но не смеех да пипам нищо...
                          Забележката не се отнася до теб, а по-принцип.Просто тази помпа беше най-пресния пример.И това го пиша не с някаква заядлива нотка, клиента винаги е прав.....Но наистина не мога да се занимавам и с това така че, моля да се има в предвид.
                          Благодаря.
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от pakarina Преглед на мнение
                            Колега....................
                            И понеже стана на въпрос, положението с твоята помпа не е добро.Има много износвания по механиката-вал, ролки, корпус при подкачващата помпа.Отделно стартовия импулс на електрониката стига до около 14А, а трябва да е минимум 16.
                            Обади се да видим какво ще правиме.......
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Да раздвижим темата с малко голи снимки на VP44, попаднали ми в мрежата и показващи различните начини за модификация...

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VP44_1.jpg
Прегледи:1
Размер:209.5 КБ
ID:5275536 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VP44_2.jpg
Прегледи:1
Размер:202.5 КБ
ID:5275537 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VP44_3.jpg
Прегледи:1
Размер:195.2 КБ
ID:5275538
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                                здравейте нека кажа първо че нямах никакво намерение да си правя регистрация или каквото и да е било , но това което видях е меко казано абсурдно

                                1 площа на керамичната плочка " хибрид " е изключително слаба тоест тези проводници от силиконов кабел за авто озвучаване при най малък напън биха отлепили материала на който са запоени

                                2 незнам дали е ясно но колкото е по дълаг проводника толкова по голямо смущение се получава елементарно кабела става индуктивност = изкривяване на импулса = нестабилност !!! технически доказано

                                3 тази електроника която е с един куплунг и най новата с два която е на опел се ремонтира по такъв начин по който няма следи и всеки елемент който е дефектирал се заменя с нов на мястото на което е преценил прозиводителя , тоест няма дълги проводници а само някакви 5мм , няма дълбаене на капака на електрониката , няма изкривявания и нестабилност при авансиране на горивото , както и да погледнеш здраво и красиво
                                ако кажа че над 500 са ремонтирани по подобен начин ще излъжа не си правя хронология .

                                4 не доумявам защо всеки иска да прави това което не знае , тоест има хора с доста опит които си разбират от работата и кому е нужно да се вре пръста там дето не влиза , няма лошо но да прави някой тема и то по подобен непрофесионален начин тип реклама , да дава и препоръки по особенно непрофесионален начин , и да си мисли че той е измислил топлата вода я стига моля , заради такива хора който карат другите да правят глупости с електрониката ,и само незнам кой той ли ще носи отговорност ???, до сега съм върнал безброй компютри било то абс било то компютър за двигател било то електроника на помпа и пр
                                не искам да обидя никой но това което виждам си е изпълнение на първо курсник !!! с два силиконови кабела и един IRF !!! с уважение
                                Последно редактирано от CarTest™; 17-05-11, 10:01.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X