Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
    Полезността я оценявам аз,
    Позаинтересувайте се колко струва въпросното оборудване. Какво още трябва да има около него ... и си включете калкулатора!!!
    Не става дума за десетки хиляди пари! Дори не е и за стотици хиляди.
    Дори и с електронен микроскоп маймуната може само да чупи орехи с него.
    Освен вложените парични средства за оборудването колегата замислял ли се е колко време е вложено , за да се придобият знанията и уменията за работа с това оборудване?Е , трудът положен от такива хора също не може да бъде от евтиния!
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
      Според мен да се публикува един списък с всички МПС-та с тая злополучна помпа да знаят хората какво да НЕ си купуват и това да стане основна / залепена тема и при въпрос каква джипка /кола да си купя да му се помага на питащия като се насочва към този "черен" списък . Явно тука проблемът е по-голям и от злополучния експеримент на ВАГ "помпа дюза".
      Ми те масово в един промеждутък между старите предкамерни и новите common rail автомобилите са с такава помпа. Едно че списъка ще е доста дълъг, и второ че 3/4 от хората изобщо си нямат на идея и как да проверят каква им е помпата и че изобщо трябва.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        провери пак десния под турбината. на загрял работещ и тресящ мотор ако се люлее повече от левия направи си извода сам. тампона е маслен и докато не се скъса и протече изглежда ок.

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от vasero Преглед на мнение
          темата от форума вече е толкова полезна колкото и комерсиална. на всички въпроси изискващи конкретен отговор та било то да или не се отговаря уклончиво. не виждам полза за крайния потребител в тази тема.
          Ако се проследи темата от начало , ще се види как хората се променят ЯКО .Мисля , че форума е да си помагаме , а не всичко да е пари и реклама

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
            Според мен да се публикува един списък с всички МПС-та с тая злополучна помпа да знаят хората какво да НЕ си купуват и това да стане основна / залепена тема и при въпрос каква джипка /кола да си купя да му се помага на питащия като се насочва към този "черен" списък . Явно тука проблемът е по-голям и от злополучния експеримент на ВАГ "помпа дюза".
            Ми тогава направо да не се купуват дизели след 2000 г. Щото тая помпа е не по малко надеждна от всяка една съвременна Евро4-5-6 дизелова система. И когато все пак се повреди, парите за ремонт пак са често в пъти по малко.
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Здравейте,имам Nissan Almera Tino 2,2Di.От доста време имам проблеми с него....сменях дюзи,дебитомер ,а сега се оказа,че имам проблем с ГНП.Трудно и бавно набира,пуши,трака чува се чукане при ускорение...Когато откача кабелите от дебитомера като че започва да набира мааалко по-добре.Ходих на диагностока.И от там не бяха много категорични.Казаха ми ,че проблема е или в авансаторния клапан или в електрониката и ремонта ще е между 500 и 1000 лв
              Някой може ли да ме насочи конкретно към проблема и мога ли да мина по-тънко.
              Имайте в пред вид ,че тази помпа я купих втора ръка и "майстор" направи профилактика преди да я постави.
              Какво се случи със старата ли?А ми оказа се спукан корпус.Затова трябваше да се подмени....Каръщина.

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от mihoff@gbg.bg Преглед на мнение
                Здравейте,имам Nissan Almera Tino 2,2Di.От доста време имам проблеми с него....сменях дюзи,дебитомер ,а сега се оказа,че имам проблем с ГНП.Трудно и бавно набира,пуши,трака чува се чукане при ускорение...Когато откача кабелите от дебитомера като че започва да набира мааалко по-добре.Ходих на диагностока.И от там не бяха много категорични.Казаха ми ,че проблема е или в авансаторния клапан или в електрониката и ремонта ще е между 500 и 1000 лв
                Някой може ли да ме насочи конкретно към проблема и мога ли да мина по-тънко.
                Имайте в пред вид ,че тази помпа я купих втора ръка и "майстор" направи профилактика преди да я постави.
                Какво се случи със старата ли?А ми оказа се спукан корпус.Затова трябваше да се подмени....Каръщина.
                А защо не подмени корпуса на старата ?? "Профилактиката" в какво се състоеше. И е крайно време да са научи че, "втората употреба" не е магическо спасение.Особено за накои детайли.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Здравейте имам Астра G 1.7 TD немския мотор.
                  Преди няколко дни при -13 запали и след 4-5 Мин.
                  изгасна и няма палене следва диагностика и грешка
                  p1630. Тя въпроса ми е да прегледам ли нещо друго
                  или помпата е заминала.

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    ако мотора ти е 68к.с Х17dt p1630 трябва да те насочи към ел. проблем с аванса. провери клапана.

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      P1630 Fuel-Injection Quantity Malfunction !!!! - и няма връзка с аванса !
                      Най вероятно електрониката на помпата е за ремонт.

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Ясно , втори път за 2 г.

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Имам един тъп въпрос - малко не съм много на "ти" с електрониката, но Е ли възможно да се сложи своеобразен предпазител на силовото краче на транзистора, което да гори вместо него? Така впоследствие ремонта ще е по-лесен, бърз и евтин? Ясно ми е, че като начало щом се е стигнало до изгорял транзистор, проблема е другаде.
                          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                            Имам един тъп въпрос - малко не съм много на "ти" с електрониката, но Е ли възможно да се сложи своеобразен предпазител на силовото краче на транзистора, което да гори вместо него?
                            Не е възможно. Транзистора при тия условия и без друго е на ръба. Да сложиш изгоряемо краче значи това краче постоянно да грее, ама едно е да грее зимата при -15 градуса, друго е лятото при +40 (на горивото в помпята и до към 60 и повече).

                            Отделно, стопяеми предпазители в електрониката в общия случай се слагат не за да предпазят електрониката (прекалено са бавни), а за да предпазят да не се случи някаква по-голяма беля като пожар например.

                            ...и не на последно място - происводителя на тия помпи е могъл да ги направи на няколко порядъка по-надеждни и ремонтопригодни, ама съвсем нарочно не ги е направил.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Ясно, благодаря
                              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                колеги имам едно питане,предстои ми смяна на псг16 опел сигнум намерих същия номер помпа 047....... колата дали ще запали след монтирането на новата стара помпа или ще иска някакво обучение на електрониката

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X