Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
    Не се ядосвай, добра си е колата.Като намериш правилната помпа и ще си заспи....
    Началото на впръскването( BIP), се определя от мониторинг на сигнала към управлявания соленоид.Ако да речем има заклинване на иглата на помпата, формата на сигнала се различава от дадена еталонна, която е заложена в паметта на еку.
    Демек, обратна връзка от механиката чрез електрониката.Тънкоста е, че този сигнал който се следи, може да не е с правилните параметри И от проблем в електронния блок(най-често в крайното стъпало).
    Ферщейн ??
    Ферщейн не ами факщайн е работата Набелязал съм за утре пак едни 20 телефона, да видим от там какво ще излезе. Един джамбазин след седмица заминавали за Италия...и там има някакъв шанс, а междувременно ако чуеш някъде нещо.....приемам оферти всякакви . Разликата е само, че вече май хич не бързам за никъде хахах

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от Mitko84 Преглед на мнение
      Ферщейн не ами факщайн е работата Набелязал съм за утре пак едни 20 телефона, да видим от там какво ще излезе. Един джамбазин след седмица заминавали за Италия...и там има някакъв шанс, а междувременно ако чуеш някъде нещо.....приемам оферти всякакви . Разликата е само, че вече май хич не бързам за никъде хахах
      Каква марка и модел беше колата ти ?

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
        Каква марка и модел беше колата ти ?
        Audi A6 2.5tdi 150hp automatic 2001 AKN мотор, помпата е Бош 0 470 506 010 и VAG 059 130 106 С ....... но това май вече не е за този форум, да няма смъмрени накрая

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Колеги четох темата ама не намерих моето състояние колата ми прекъсва от време на време в движение иначе върви и набира като прекъсва и си мени оборотите на празен ход закачихме я на стенд и излезе грешка 52 и майстора ми каза ел блок на помпата помогнете това ли е найстина 1200 лв ремонта

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Първоначално публикуван от esso_ Преглед на мнение
            закачихме я на стенд и излезе грешка 52
            Къде я закачихте, дай по-подробно.
            Грешка 52 не е проблема, нещо друго е
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
              Къде я закачихте, дай по-подробно.
              Грешка 52 не е проблема, нещо друго е
              Да бе не е за това при БМВ отиват на нова помпа..... като загрее и гасне поливаш с вода и си ОК до следващите 10 мин . Колега ако искаш да ти помогнем дай малко инфо... кола модел година.....

              Ремонта не е 1200лв. това е цената на Бош за нова електроника без монтаж демонтаж на помпата....иначе този проблем се оправя
              Милен Иванов
              БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
              0887771559, Пловдив

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                kолата е фокус иначе на стенд я сложиха и изкара такава грешка на разпечатката а по принцип преди това я закачих на бош ктс и показа Р1608 колата иначе като почне да предърпва не гасне върви си като и подам газ ускорява само се получава неприятно предърпване и си изменя оборотите на празен ход
                Проблема започна само с промяна на обороти и като я угася и запаля се оправя и така 2 пъти ми го направи това след това до варна без проблем и на връщане от калиакра се получи предърпването и преди варна влезе в авариен режим. Гася паля и пак потегля докато не предърпа и влезе отново в авариен режим. и във варна ми изчистиха грешките ама пишеше неразчетими и само кода на грешката сле това няма проблем като се пребирах и от време на време когато реши предърпва и си променя оборотите. Пример карам 100 км спирам гася 10 мин престой паля и почва яко да лашка
                друг път го няма това и някой път върви като спъната и като реши отпусне

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  В повечето случаи, 52 се дължи на остатъчно захранване към помпата при изключване на двигателя.То и в еси-то си го пише.
                  Не, че не може и друго да е(примерно дефектно псг), ама поне аз до сега не съм виждал.А и колата явно не е с проблема със загряването, и като я полееш със студена вода помпата, да се оправя.
                  Нещо се спомена за стенд, на какъв стенд и къде гледаха помпата ?
                  Иначе, ако проблема е в електрониката-имам такава.Може да звъннеш по телефона.
                  ПП.Сега като видях 1608, нищо чудно и псг-то да е....или пък има проблеми по кан-шината.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • диагностиката я направиха в ловеч какво ще рече псг. Кан шината на компа на помпата ли става въпрос за неговата кан шина и мога ли да карам така или ще спре някой ден гледах в ебай цяла помпа за 1400 лв

                    това остатъчно захранване на какво се дължи някакъв начин за ремонт има ли или само нов
                    Последно редактирано от CarTest™; 12-02-11, 10:29.

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от esso_ Преглед на мнение
                      диагностиката я направиха в ловеч какво ще рече псг. Кан шината на компа на помпата ли става въпрос за неговата кан шина и мога ли да карам така или ще спре някой ден гледах в ебай цяла помпа за 1400 лв

                      това остатъчно захранване на какво се дължи някакъв начин за ремонт има ли или само нов
                      Ако не е в кабелажа между помпата и еку-то на колата(двупроводна кан-шина), значи е дефектирал еллектронния блок на помпата (псг5).Имам такива блокове, ще го смениме -ако искаш разбира се
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Kомпа не прави ли диагностика като се даде на контакт и ако има неизправност по нея не стартира мотора

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от esso_ Преглед на мнение
                          Kомпа не прави ли диагностика като се даде на контакт и ако има неизправност по нея не стартира мотора
                          То че прави прави ама и при спандала гума ли да не пали колата ...... Проблема ти е дефектно PGS5 това е сменяш и караш. Само при Форд има малка подробност при смяна на помпа ама Кирил ги лекува
                          Милен Иванов
                          БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                          0887771559, Пловдив

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Колега здравей,
                            мн се радвам, Че има такива хора като теб.
                            аз имам проблем с подобна помпа на бош VP44, но ми е грамнала механиката.
                            може ли някой от вас да ме насочи към кадърен майстор или към помпа с изгоряла електроника???

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от Чавдар86 Преглед на мнение
                              Колега здравей,
                              мн се радвам, Че има такива хора като теб.
                              аз имам проблем с подобна помпа на бош VP44, но ми е грамнала механиката.
                              може ли някой от вас да ме насочи към кадърен майстор или към помпа с изгоряла електроника???
                              Да беше казал каква кола е или номер на помпата по Бош по ще ти намеря
                              Милен Иванов
                              БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                              0887771559, Пловдив

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Първоначално публикуван от Чавдар86 Преглед на мнение
                                Колега здравей,
                                мн се радвам, Че има такива хора като теб.
                                аз имам проблем с подобна помпа на бош VP44, но ми е грамнала механиката.
                                може ли някой от вас да ме насочи към кадърен майстор или към помпа с изгоряла електроника???
                                Механики имам много, каква е колата ??Пък и може да се ремонтира, не е речено да сменяш цяла помпа...
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X