Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от Mitko84 Преглед на мнение
    Аз само за по принцип питам....да знам все пак дали могат да се избегнат бирниците в Бош
    Специално това няма нужда да е в Бош.Аз например мога да ти центровам началото на впръскването без проблем.А в Бош май остана само програмирането на чисто нови модули.Само за това вече могат да дерат кожи.Ремонти, тестване, блокиране на вала за начало на впръскване и тн. не е нужно да е при тях....
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Включвам се в темата, тъй като имам проблем с моя автомобил (Форд Фокус 1.8ТДДи). ГНПто е ремонтирано от kiki.t ("изгоряла платка") и се обръщам към него . Като взех колата от сервиза си запали без проблем, но не върви както преди. Сега 2-3 месеца след това понякога има и проблем със запалването (пали след 20сек въртене) и при форсиране не може да стигне даже до 4000 оборота. Възможно ли е нещо да не е настроена както трябва въпросната Bosch ГНП.

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Първоначално публикуван от kaziy4o Преглед на мнение
        Включвам се в темата, тъй като имам проблем с моя автомобил (Форд Фокус 1.8ТДДи). ГНПто е ремонтирано от kiki.t ("изгоряла платка") и се обръщам към него . Като взех колата от сервиза си запали без проблем, но не върви както преди. Сега 2-3 месеца след това понякога има и проблем със запалването (пали след 20сек въртене) и при форсиране не може да стигне даже до 4000 оборота. Възможно ли е нещо да не е настроена както трябва въпросната Bosch ГНП.
        Ако искаш да върви както преди - отиваш в Бош и се предаваш. Нова платка + програмиране - солена сума! И пак не е сигурно , че ще бъде така , както е била преди. А това с подмяна на транзисторите е кърпена работа и колкото искара -трябва да си доволен.

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от kaziy4o Преглед на мнение
          Включвам се в темата, тъй като имам проблем с моя автомобил (Форд Фокус 1.8ТДДи). ГНПто е ремонтирано от kiki.t ("изгоряла платка") и се обръщам към него . Като взех колата от сервиза си запали без проблем, но не върви както преди. Сега 2-3 месеца след това понякога има и проблем със запалването (пали след 20сек въртене) и при форсиране не може да стигне даже до 4000 оборота. Възможно ли е нещо да не е настроена както трябва въпросната Bosch ГНП.
          Първо да ми се беше обадил, не сме за един ден.....каквото има и ако е поправимо ще ти го оправя безплатно.И това при положение, че въобще не е сигурно дали проблема е от транзистора дето съм сменял или нещо съвсем друго.Та така, телефона ми го знаеш.....
          А дето е писал колегата за ремонтите, има доза истина но не е и баш така, ако всичко е направено ОК си карат без проблеми.Просто понякога се случва да даде фира нещо друго, и вината винаги се приписва на ремонта на електрониката.А какво общо има например смяната на транзистор, ако след 3 месеца например няма комуникация по кан.Или температурния датчик почне да се е...ва.Нищо общо
          Пак повтарям на колегата с фокуса-обади се, над 90% съм сигурен, че ще ти оправя проблема.Точно преди около 3-4 месеца имах партида дефектни транзистори и брах ядове въпреки, че въобще не беше по моя вина.Нищо чудно да съм ти сложил от тях, такива са симптомите.
          Последно редактирано от kiki.t; 25-03-11, 21:40.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            ..."А какво общо има например смяната на транзистор,.."

            Ами то се подразбира - температурно не е издържал транзистора! Да в началото всичко е ОК. , но в някакъв граничен режим , и след време , когато диалектрика поостарее се получава неприятни изненади. Дали ще са 3 месеца или 5 - зависи в коя точка на графиката си.

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
              ..."А какво общо има например смяната на транзистор,.."

              Ами то се подразбира - температурно не е издържал транзистора! Да в началото всичко е ОК. , но в някакъв граничен режим , и след време , когато диалектрика поостарее се получава неприятни изненади. Дали ще са 3 месеца или 5 - зависи в коя точка на графиката си.
              Тц, в грешка си.Първо незнам за какъв диалектрик говориш, аз транзистора го запоявам с евтектика за топлоотдаване.Второ-въобще не работи транзистора в граничен режим, този който слагам превъзхожда оригиналния по ток и разсейвана мощност над два пъти.Единствените проблеми които имах, бяха когато от фарнел ми доставиха дефектни транзистори, после официално с писмо ме уведомиха че е имало дефектна партида.От тогава съм направил над 50 помпи, включително и на хора от форума, нека те кажат кога е вървяла по-добре колата-след като съм правил помпата или преди това.
              И пак не разбрах, ако след 5 месеца например сдаде процесора, какво общо има той със сменения транзистор.И пак казвам и твърдя-нищо общо.Отделен стабилизатор на захранването си има, и отделно топлоотдаване.Просто му е дошло времето.Но това става много рядко, да речем една на 30-40 помпи.
              А и не е само смяна на транзистора, преглежда се цялата механика, клапани, гарнитури и тн. После помпата я въртя на стенда 2-3 часа на пусков режим който товари електрониката максимално.Ако всичко е ОК и на колата ще е така.
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                Т......И пак казвам и твърдя-нищо общо.Отделен стабилизатор на захранването си има, и отделно топлоотдаване.....
                Би ли обяснил къде е стабилизатора?

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от hristofor Преглед на мнение
                  Би ли обяснил къде е стабилизатора?
                  Нищо повече и на никой не обяснявам.Нито съм на изпит, нито пък на някой съм длъжен....Каквото съм имал да казвам по темата съм го казал, а какво още ще добавя-това аз ще реша.На мене нито някой ми каза на времето, нито ми показа....Модели транзистори, поставяне, охлаждане, протоколи на помпите, програми за четене на грешки и емулация по кан и тн., и тн. , ВСИЧКО съм си го открил сам.Коствало ми е месеци и не малко средства....Това е, който иска да му ремонтирам помпата знае условията.Няма да допусна в тая тема заяждания и прочее идиотщини.Ако някой иска да сподели полезна информация-моля, ако не-никой не го кара да пише на сила....Ако има недоволни от ремонта-моля, нека пишат.Ако има доволни -също.Лошото е, че доволните си подкарват колите и забравят за проблемите и съответно за отзиви в темата, но един недоволен да има и ще ореве орталъка.Но такава е човешката природа......
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                    Нищо повече и на никой не обяснявам.Нито съм на изпит, нито пък на някой съм длъжен....Каквото съм имал да казвам по темата съм го казал, а какво още ще добавя-това аз ще реша.На мене нито някой ми каза на времето, нито ми показа....Модели транзистори, поставяне, охлаждане, протоколи на помпите, програми за четене на грешки и емулация по кан и тн., и тн. , ВСИЧКО съм си го открил сам.Коствало ми е месеци и не малко средства....Това е, който иска да му ремонтирам помпата знае условията.Няма да допусна в тая тема заяждания и прочее идиотщини.Ако някой иска да сподели полезна информация-моля, ако не-никой не го кара да пише на сила....Ако има недоволни от ремонта-моля, нека пишат.Ако има доволни -също.Лошото е, че доволните си подкарват колите и забравят за проблемите и съответно за отзиви в темата, но един недоволен да има и ще ореве орталъка.Но такава е човешката природа......
                    Такава е Киро..... но има и "оценители" ти за един транзистор 250лв. ли искаш? А това колко усилия ни е коствало докато стигнем до "работен вариянт" кво им пука. Нали във офроуд форума пише как се прави и като омажат помпата и ми я пращат за спасяване
                    Милен Иванов
                    БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                    0887771559, Пловдив

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                      Нищо повече и на никой не обяснявам.Нито съм на изпит, нито пък на някой съм длъжен......
                      Съжалявам, че попитах. Ако забелязваш съм използвал учтива форма на въпроса. Ни най малко съм си помислял да поставям изпитни въпроси. Очаквах форума да е място, на което се обменя информация за да не откриваме всеки път "топлата вода". Това че някой си набира клиенти е негов избор.

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от hristofor Преглед на мнение
                        Съжалявам, че попитах. Ако забелязваш съм използвал учтива форма на въпроса. Ни най малко съм си помислял да поставям изпитни въпроси. Очаквах форума да е място, на което се обменя информация за да не откриваме всеки път "топлата вода". Това че някой си набира клиенти е негов избор.
                        Колега, нищо лично не трябва да приемаш.
                        По принцип, в този форум, ако си чел достатъчно, нормално е прието с първия си пост човек да се обозначи...или поне да опише своите "търсения" и къде какъв проблем е имал, както и да се напъне с малко повече инфо по отношение на питането си.
                        Ти по същество с първият си пост "чатиш", което се допуска, но не е прието много добре.
                        Кажи ми какво повече от едно IP си поставил в известност...За да претендираш за нещо, покажи, че си в състояние да го разбереш.
                        Горната ми забележка е по принцип и не я приемай като обида за некомпетентност...Аз реално нищо не разбирам от тез неща, затова не коментирам в темата по същество.
                        Mitsubishi L200 DobbleCab

                        KTM XC 450 RW 2009
                        KTM 350 SX 2011

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Регистрирах се в този форум главно заради тази тема и за да изразя благодарност към Кирил Тодоров! От известно време колата ми (SAAB 93 2.2 TiD 115 к.с) започна да не пали като е по-студено времето (от 3-ти, 4-ти път), пушеше бяло, имаше силна вибрация докато загрее и нямаше грам тяга! След като обиколих няколко реномирани дизел сервизи, от където твърдяха, че е ел.блока и ми обявиха някакви космически цени за него, попаднах на тази тема и реших да занеса помпата на Киро.На другия ден се чухме и ми обясни, че повредата е в механичната част, но и ел.блока е пред повреда! Направи пълен ремонт (механичен и електичен) за сума доста по-малка от обявените в Бош например и то само за ел.блока.
                          От няколко дни си карам колата и ми прави впечатление, че е по-тиха и сякаш нещо се е отпушило!

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Спукана мембрана, задрало авансаторно бутало, частично окъсил клапан за количеството, слабо вътрешно налягане, паднала изолация на кабелите към авансовия клапан и в резултат окъсяваща от време на време.А в ел.блока, крачето се крепеше на "честна пионерска", само го допрях и изпадна...
                            Аз ти казах, направо се чудя как е палила все-още колата....
                            Радвам се, че си доволен.
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              kiki.t , мерси! Фокуса тръгна и сега си е същата резачка, както преди.

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Колеги, искам да направя едно важно уточнение.За момента се занимавам с ремонт, тестване и диагностика САМО на Г.Н.П Bosch vp44/30 и тестване и ремонт на всички видове комън-рейл дюзи на стенд Bosch EPS 200. Пиша това, защото почти всеки ден ми се обаждат хора искащи тестове и ремонт и на други модели Г.Н.П. , роторни, редови, по-стари модели и тн.За съжаление, първо физически нямам време за такова нещо, и второ-всички стендове, тестери, инстументи които имам са строго специфични за посоченото по-горе с което се занимавам.
                                За други модели Г.Н.П., каквито и да са, включително например и за камиони и подобни, по-стари модели, редови и роторни, разпръсквачи и всичко от сорта, мога да дам телефона на мой приятел които е помпаджия от над 20г.Много хора от форума го знаят-Иван, намира се в Гара Яна.Тел. му е 0888707773. Моля това да не се приема като реклама, просто вместо всеки път да го казвам по телефона, по-добре хората от тук да го прочетат.Гарантирам че човека ще ви свърши качествено работа.
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X