Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    2005. Казаха, че помпи с две букси не ремонтират. Заради електрониката. Но моя проблем явно е механичен. Все едно отказаха.
    Отказват защото този модел не се ремонтира и няма части за него. Нито пък след "ремонта" може да се провери и калиброва на стенд. От Бош така са решили - кво да правиш. Съветвам те с пишман майстори и специалисти по всичко да не се занимаваш. Ако можеше тази помпа да се ремонтира, аз и колегите с дизел сервизи щяхме да го правим - това ни е работата. Най безболезнения вариант за тебе - търси същата помпа втора ръка. Иначе заводски рециклирана е около 3500 лв. Не е евтино, но на година продаваме по 10-15 такива помпи. Но всеки си преценява според джоба.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
      Отказват защото този модел не се ремонтира и няма части за него. Нито пък след "ремонта" може да се провери и калиброва на стенд. От Бош така са решили - кво да правиш. Съветвам те с пишман майстори и специалисти по всичко да не се занимаваш. Ако можеше тази помпа да се ремонтира, аз и колегите с дизел сервизи щяхме да го правим - това ни е работата. Най безболезнения вариант за тебе - търси същата помпа втора ръка. Иначе заводски рециклирана е около 3500 лв. Не е евтино, но на година продаваме по 10-15 такива помпи. Но всеки си преценява според джоба.
      Ок, ясно! Благодаря.Между другото сигурно ти се е обаждал някой от моите шофьори, беше намерил вашия телефон.
      П.С. Проблема е, че точно тази е втора ръка, сменихме я миналата година. Ремонта става вече по-скъп от колата!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Здравейте колеги! Да споделя и моят проблем.Опел Зафира 2004 Y20DTH мотор. Сутринта преди пътуване - проверка масло, ОК. След 2 часа каране - рязко забиване(обороти, мощност) трясък.Прибирам се в гаража ( не на собствен ход!)и .. маслото с ниво покачено-сигурно 2,5л повече и отваряне мотор - скъсан колянов вал посредата, а при демонтаж помпа и лек наклон - изтече като из ведро останалата нафта в нея, оттам където е семеринга на вала. Колеги казват, че текло по-малко, но аз имам чувството чe e изтекло за кратко време. Прочетох, тези помпи не се ремонтират и потърсих втора ръка. Помпата е 0 470 504 222, а ми предлагат 0 470 504 227. Взаимно заменяеми ли са тези помпи и трябва ли новата да се "обучи". Благодаря на всеки предварително.
        Последно редактирано от tikotam; 15-06-15, 20:01.

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от tikotam Преглед на мнение
          Здравейте колеги! Да споделя и моят проблем.Опел Зафира 2004 Y20DTH мотор. Сутринта преди пътуване - проверка масло, ОК. След 2 часа каране - рязко забиване(обороти, мощност) трясък.Прибирам се в гаража ( не на собствен ход!)и .. маслото с ниво покачено-сигурно 2,5л повече и отваряне мотор - скъсан колянов вал посредата, а при демонтаж помпа и лек наклон - изтече като из ведро останалата нафта в нея, оттам където е семеринга на вала. Колеги казват, че текло по-малко, но аз имам чувството чe e изтекло за кратко време. Прочетох, тези помпи не се ремонтират и потърсих втора ръка. Помпата е 0 470 504 222, а ми предлагат 0 470 504 227. Взаимно заменяеми ли са тези помпи и трябва ли новата да се "обучи". Благодаря на всеки предварително.
          Не са заменяеми. Трябва да се обучи.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Здравейте приятели,
            нека споделя моята болка. Имам Нисан Алмера 2.2 ди 2001г (110кс) ,който е в Бургас.Вчера жената отбила за малко, угасила колата и после не запалила. Викнала едни приятели, и понеже нямали кабели - заменили временно акумулатора - да опитат да запали ,че пустия не го знам на колко години е, но без успех - т.е. въртяла но не пали. После са закарали нисанчето в едно малко сервизче, закачили са колата ,но нямало грешки . Понеделник е на диагностика в Нисан Бургас за да видим какво и е. Ако и там не покаже грешки - може ли да е ГНП-то ? Възможно ли е някак си самото ГНП да се диагностицира (нали и то уж си има свой компютър)? И последно - ако е ГНП - каква е процедурата ако искам да го лекувам в София ? Ако се свали и ми го изпратят по куриер , и евентуално ако се поправи - после слагането иска ли регулировки и т.н. ? Извинявам се за дългия пост , но съм малко притеснен (не за колата, а за жената ...).Благодаря предварително за вашия отговор.

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Че ГНП е почти сигурно. Следва сваляне, проверка на стенд, ремонт и качване обратно на колата. При нас по куриер може да се прати, как стоят нещата с колеги - не знам. После регулировки няма, само трябва правилно да се зацепи.
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Слава богу - разминах се само с препрограмиране на ключ.

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от hunter86_bg Преглед на мнение
                  Слава богу - разминах се само с препрограмиране на ключ.
                  Нали нямало грешки. При диагностиката ще покаже - имобилайзер, ако е от ключа.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Нямало грешки на сервиза без качествена техника.Нз, разминах се само с 60лв... Явно съм бая късметлия.

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      добре де,последно колко пари ще излезе ремонта на ГНП Zeksel(3,2DiD) като пари ? и май само и единствено при Киро в Суперскан има гаранция и качество на работата!

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Само да попитам на Volvo V 40, попа Бош VP 37 дали подлежи на ремонт?

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                          Само да попитам на Volvo V 40, попа Бош VP 37 дали подлежи на ремонт?
                          Дай пак модела и годината.
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Автомобила е Волво V40, 99г. 1.9td, 95к.с. двигателя май е на рено,само горивната система е Бош.

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Здравейте на всички имам такъв случаи с vp44 на вектра 20dth двигател.Историята е следната сутрин запали и изгасне оказа се корпуса на филтъра е спукан ,залепих го със смола докато си намеря втора ръка.Замених го и напълнах с нафта след като поставих и елемента,почна се едно въртене около 5 мин. слет това запали със страшен дим като пожар ,загасих и врътнах запали пак същото повече от 1500 оборота не набира .Слет като позагря подавах рязко газ един дим, после кат се отпуши заработи нормално.На следващата сутрин проблема се повтори,оттам на Стефанов диагностика ,не работи авансаторният механизъм ремонт от 1000 до 1300 лева.Взех си я викам им че, що за суми.Върпосът ми е ако на някой се е случвала същата повреда да сподели как са я остранили .Мисля си че ако е блокирал авансатора тя изобщо няма да заработи. НЕ им вярвам малко на Стефанов.Благодаря ви предварително.

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                След като са правили диагностика,напиши кодовете с грешките,за да може колегите да ти помогнат.
                                Mitsubishi Padjero II 2.8 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X