Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поскъпва данъкът за стари коли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Поскъпва данъкът за стари коли

    "Отговарят на Евро 3,4,5...". Кой ги проверява и как на какво отговарят- изрязания катализатор и той ли отговаря на нещо?
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • От: Поскъпва данъкът за стари коли

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      "Отговарят на Евро 3,4,5...". Кой ги проверява и как на какво отговарят- изрязания катализатор и той ли отговаря на нещо?
      Ще се разбере.

      С катализаторите имаше специални сервизи, които издават бележки за пред общината, ако колата е подозрително стара.

      Евро-то ще е по марка/модел/година, вероятно.

      Коментар


      • От: Поскъпва данъкът за стари коли

        Значи, ще се изтискат още доста парици от бедните..., които искат да докажат пред държавата, че имат право на отстъпка...
        Фирми на другарите, ще обслужат всеки...имащ нужда от бележка за Евро...3,4,5,6...

        Така ще се бръкне в джобчето на всеки, дето иска да плаща по-малко...
        Парици немааааа....и са го ударили на рекет-Пардом на законотворство...
        Ма откъде да им ги дадът тези със старите колици, тези грешни парици бре другари!!
        Освен да вземат от Вас-то от другъде май нема в Бг...
        СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

        Коментар


        • От: Поскъпва данъкът за стари коли

          Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
          Значи, ще се изтискат още доста парици от бедните..., които искат да докажат пред държавата, че имат право на отстъпка...
          Фирми на другарите, ще обслужат всеки...имащ нужда от бележка за Евро...3,4,5,6......
          И сега ще почнат едни лакърдии и чупки, като пред гишето се курдиса бат Сали от село Чуканчево и извади на служителката бележка за Евро 6 на Опел Кадет дизел от 89 година....
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • От: Поскъпва данъкът за стари коли

            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
            И сега ще почнат едни лакърдии и чупки, като пред гишето се курдиса бат Сали от село Чуканчево и извади на служителката бележка за Евро 6 на Опел Кадет дизел от 89 година....
            Забравяте другият изпитан способ - инвалидите, действителни и фалшиви, които вече доближават 1/3 от населението. Те данъци не дължат:
            Освобождават се от данък превозните средства на:.... лекият автомобил - собственост на лице с намалена работоспособност от 50 до 100 на сто, с обем на двигателя до 2000 куб.см и с мощност до 117,64 kW
            Сичкото МПС мигом ще премине в собственост на такива лица. НЕма само "Кайени" и "Бентлита" да се водят "инвалидни", я ? Андрешко тутакси ще му намери цаката
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Поскъпва данъкът за стари коли

              Освобождават се от данък превозните средства на:.... лекият автомобил - собственост на лице с намалена работоспособност от 50 до 100 на сто, с обем на двигателя до 2000 куб.см и с мощност до 117,64 kW
              Колега сигурен ли за киловатите?Аз знам,че е до 100кс.

              Коментар


              • От: Поскъпва данъкът за стари коли

                Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
                Колега сигурен ли за киловатите?Аз знам,че е до 100кс.
                В сила от 01.01.2009 г. Старата редакция е била "до 1800 куб.см и с мощност до 74 kW"
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Поскъпва данъкът за стари коли

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение



                  Факт е, че в талоните на автомобилите не е записана категорията за екология, което означава, че собствениците трябва да търсят начин да я установят. Това може да стане например от продавача или вносителя.
                  И най вероятно и за това удостоверение ще взимат пари . А може да стане лесно . Производителите и вносителите просто пращат в столична община един списък с моделния ред кой модел на какво отговаря .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Поскъпва данъкът за стари коли

                    Само аз ли си мисля, че това ще е само началото? Тоя милиард ли колко е - трябва някой да го връща, а само 2 милиона бачкат, и немалка част пак на хазната висят!

                    Коментар


                    • От: Поскъпва данъкът за стари коли

                      Вчера се разровичках да видя как се определя данък МПС. След днешните новини вече стана ясно как ще изглежда финансово цялата "схема". Примерна калкулация за определянето на данък МПС в "най-скъпата" община в България - Община Варна .


                      Действаща нормативна уредба за автомобил със 100 кс:
                      0-5 годишен - 279,72 лв
                      6-14 годишен - 149,85 лв
                      15+ годишен - 99,90 лв
                      15+ годишен (с катализатор) - 49,95 лв

                      Предвиждано от 1 януари 2014 г. за автомобил със 100 кс:
                      0-5 годишен - 279,72 лв (този случай едва ли ще важи за автомобил)
                      0-5 годишен (Евро 5 и 6, 50% отстъпка) - 139,86 лв
                      0-5 годишен (Евро 3 и 4, 30% отстъпка) - 195,80 лв
                      6-14 годишен - 149,85 лв
                      6-14 годишен (Евро 3 и 4, 30% отстъпка) - 104,90 лв
                      15+ годишен - 99,90 лв
                      15+ годишен (Евро 3 и 4, 30% отстъпка) - 69,93 лв (предполага се, че не съществуват за момента автомобили Евро 3 и 4, този случай ще важи след около 5-6 години)


                      Данъчните ставки за Столична Община са близо 2 пъти по-ниски от гореспоменатите.

                      Коментар


                      • От: Поскъпва данъкът за стари коли

                        Колеги не се стърпях и аз да се изкажа по темата: В София има регистрирани около 1 000 000/ по данни на КАТ/, приблизително - по 100лв. средно на година, за каква сума става въпрос? За информация ще кажа: За самолет или вертолет, данъка е 20/двадесет/ лева на започнат тон, респективно "Чесна" 3.5 тона, дванадесет местна е с данък 80лева, а за парапланер/което си е един чаршаф/ данъка е 30/тридесет/ лева.....Май трябва да разкараме всичките си управници..Оставка!

                        Коментар


                        • От: Поскъпва данъкът за стари коли

                          На скоро си купих кола нов внос 1999г.. 99% съм сигурен, че на Австрийските документи пишеше евро 3, а на новия талон пише евро 2. Тази глупост да ми пишат евро 2 дали е защото колата е преди 2000г. или е друго? Яд ме е, че го видях чак когато се прибрах, просто в КАТ много бързах и не погледнах.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • От: Поскъпва данъкът за стари коли

                            Първоначално публикуван от ogrigorov Преглед на мнение
                            Вчера се разровичках да видя как се определя данък МПС. След днешните новини вече стана ясно как ще изглежда финансово цялата "схема". Примерна калкулация за определянето на данък МПС в "най-скъпата" община в България - Община Варна .


                            Действаща нормативна уредба за автомобил със 100 кс:
                            0-5 годишен - 279,72 лв
                            6-14 годишен - 149,85 лв
                            15+ годишен - 99,90 лв
                            15+ годишен (с катализатор) - 49,95 лв

                            Предвиждано от 1 януари 2014 г. за автомобил със 100 кс:
                            0-5 годишен - 279,72 лв (този случай едва ли ще важи за автомобил)
                            0-5 годишен (Евро 5 и 6, 50% отстъпка) - 139,86 лв
                            0-5 годишен (Евро 3 и 4, 30% отстъпка) - 195,80 лв
                            6-14 годишен - 149,85 лв
                            6-14 годишен (Евро 3 и 4, 30% отстъпка) - 104,90 лв
                            15+ годишен - 99,90 лв
                            15+ годишен (Евро 3 и 4, 30% отстъпка) - 69,93 лв (предполага се, че не съществуват за момента автомобили Евро 3 и 4, този случай ще важи след около 5-6 години)


                            Данъчните ставки за Столична Община са близо 2 пъти по-ниски от гореспоменатите.
                            Сигурен ли си, че не си объркал нещо с колите 6-14 и 15+ ?? Така, както аз го гледах, 15+ по предвижданото от януари ще е 199.80 .. а 6-14 - 224 и стотинки някакви ...
                            Може и в мен да е грешката, ама по спомен данъка за "по-старите" ще е като миналата година, но по две.
                            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                            0888 315 794
                            LZ1UPI
                            A1 (Rh+)

                            Коментар


                            • От: Поскъпва данъкът за стари коли

                              А бе, какво още искат да ми вдигат, след като тихомълком в края на 2012 г., ми вдигнаха с 40% /четиридесет процента/ данъците и таксите в "богатия" Ямбол, за настоящата 2013 г., спрямо 2012 г.! Не говорим само за автомобили, а и за недвижими имоти. Чшшш, ако знаете как се почувства екологията по улиците!!! На талаааази се лее! То въздух - кристален га'че ли от Алпите го донесоха, трева, дървета, бистра вода, сини крави... Ъъъ тревата много не остана, щот' като направиха синята зона и народа взе да паркира кой-къде фане...

                              Та, вдигнаха ми данъците оше миналата година, ама екологичната обстановка нещо...

                              Както казва едно приятелче: "ЕЙ!!! ПИСНА МИ!!! Ще взема да открадна едно колело и да избягам в Гърция...!"
                              Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X