Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поскъпва данъкът за стари коли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Поскъпва данъкът за стари коли

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Интересно как е нарочно оцелява при едни, а при други никаква я няма. ...
    И блатата и всичко гниещо отделя милиони тонове метан, напълно неизгорен, пък някаква катастрофа да е станала не съм чул. "Природен газ" му викат неслучайно! Ама нали трябва да се избиват парите за изборите, що да не ме глобят за няколко грама? Всъщност, в момента моето возило отделя няколко грама вредни газове на година, по абсолютна стойност, буквално! Биологичен организъм от рода на 70 килограма отделя много повече, като сметнеш СО2. За метана да не изпростявам, ама демагогията е пълна.
    Последно редактирано от Rabin; 02-10-13, 13:31.

    Коментар


    • #92
      От: Поскъпва данъкът за стари коли

      Само да отбележа: Данъкът не може да "поскъпва" или "поевтинява". Той може да се "повишава" или да се "намалява". Нека да се опитаме да пишем коректно.
      Георги Донев, 0889 437 687
      Nissan Patrol Y60

      Коментар


      • #93
        От: Поскъпва данъкът за стари коли

        Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
        И блатата и всичко гниещо отделя милиони тонове метан, напълно неизгорен, пък някаква катастрофа да е станала не съм чул. "Природен газ" му викат неслучайно! Ама нали трябва да се избиват парите за изборите, що да не ме глобят за няколко грама? Всъщност, в момента моето возило отделя няколко грама вредни газове на година, по абсолютна стойност, буквално! Биологичен организъм от рода на 70 килограма отделя много повече, като сметнеш СО2. За метана да не изпростявам, ама демагогията е пълна.
        CO2 не е вреден газ. Парников е. Другите гадости излизащи от ауспуха са истинската драма, поне в градовете.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #94
          От: Поскъпва данъкът за стари коли

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          CO2 не е вреден газ. Парников е. Другите гадости излизащи от ауспуха са истинската драма, поне в градовете.
          Дай да видим какво толкова страшно има в няколкото грама на километър повече, за разлика от тоновете от пожара на Витоша, да речем.
          Кремиковци бълваше чак до Подуене, дето е на 20 мин. от центъра пеш. И го убиха не еко-шамари, ами някакви други неща, без грам връзка с екологията.
          Имаше едно много хубаво филмче за Земята, от типа на научнопопулярните, дето са леко до яко нежелани тук. Оказва се, че дори горските пожари имали място в Кръговрата, доставяйки нещо като азотни торове, на хиляди километри.
          Поне кажи демагогия ли е тоя данък, или регулатор за един "по-добър свят в светлото бъдеще". Че в момента защитаваш тезата, че ако платя с 40 лева повече - и въздухът ще стане по-чист.

          Коментар


          • #95
            От: Поскъпва данъкът за стари коли

            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
            Taя миризмица е нарочно, защото ако има теч да можеш да го надушиш. В изгорелите газове тоя "парфюм" оцелява. Това е, което аз знам, Ясен ще каже дали е вярно.
            Ако изгорелите газове са изгорели както трябва и няма утечки на гориво, миризма не остава.

            Коментар


            • #96
              От: Поскъпва данъкът за стари коли

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Ако изгорелите газове са изгорели както трябва и няма утечки на гориво, миризма не остава.
              Aз досега не съм срещал кола да я няма леката миризма на газ, ама не споря. На метан не мирише, не знам защо.
              http://offnews.bg/index.php/248652/b...30-evro-smetka
              За чаша малко шампанско ще отиде увеличението, а докато не изкопаят поне 3 лъча за метрото - подобрение на въздуха няма да има. То поне да отиваха за строежа му, че да не ме е яд като ги давам.

              Коментар


              • #97
                От: Поскъпва данъкът за стари коли

                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                Дай да видим какво толкова страшно има в няколкото грама на километър повече, за разлика от тоновете от пожара на Витоша, да речем.
                Тоновете от пожара на Витоша са на Витоша. Не ти димят постоянно под прозореца. Всичките еко норми, катализатори, филтри за твърди частици и прочие имат едничката цел да намалят вредностите в градовете. Или не си виждал по телевизора градове потънали в сива мътилка? Нетния ефект от всичко това за глобалната екология е спорен, но ефекта в градовете е безспорен, обективен и измерим.

                А то ако ще си гледаме нашата колибка - на София по-голям проблем е запрашеността. Щото не се мие. При все това, предпочитам да карам зад технически изправен автомобил със заводска или сложена от кадърен човек газова, вместо зад дедовия москвич с присадена газова от селския гаражен газаджия. Предпочитам да карам и зад новичките зелени мерцедеси на градския транспорт вместо зад дърт Икарус или пак Мерцедес произведен преди 30 години и "рециклиран".
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #98
                  От: Поскъпва данъкът за стари коли

                  Въпросите остават:
                  1. Колко на практика вредности бълва кола на газ.
                  2. Колко дими кола с 0 км пробег годишно, немалко от засегнатите нямат пари за това.
                  3. Като ми удвоят данъка - това ли ще оправи въздуха под прозореца ти, или яко строене на метро, каквото аз не виждам.
                  Предпочитам да карам и зад новичките зелени мерцедеси на градския транспорт вместо зад дърт Икарус или пак Мерцедес произведен преди 30 години и "рециклиран".
                  И аз, ама положението няма да се промени. Не виждам връзка с темата.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Поскъпва данъкът за стари коли

                    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                    Въпросите остават:
                    1. Колко на практика вредности бълва кола на газ.
                    2. Колко дими кола с 0 км пробег годишно, немалко от засегнатите нямат пари за това.
                    3. Като ми удвоят данъка - това ли ще оправи въздуха под прозореца ти, или яко строене на метро, каквото аз не виждам.

                    И аз, ама положението няма да се промени. Не виждам връзка с темата.
                    Положението ще се промени тогава, когато пунктовете за ГТП започнат реално да вършат това, за което уж са създадени. Естествено следствие от което е че таралясниците ще отидат за претопяване, където и без другио им е мястото.

                    1. Наизправна кола на газ бълва достатъчно. Мириса с евентуален черен или синкав оттенък на газовете са видимите такива. Със сигурност има и още.
                    2. Ако не си ползваш колата - или я продай, или бракувай. Иначе си на загуба - хич да няма данъци, тя и без друго се скапва. Не съм съгласен с текущото положение че дори за спряна от движение кола се плащат данъци, но това е положението. В доста държави даниците са такива, че ако не ползваш активно конкретното нещо си на яка загуба от него. Било за земя, автомобили, или каквото още се сетиш. И май по отношение на недвижимостите е по-скоро правилно.
                    3. Ако се използват парите от тоя данък по логичното им предназначение - категорично да. И 2 пъти повече в годината да измият улицата под прозореца ми, ефекта ще е видим. И 2 екипа, контролиращи дейността на пунктовете за ГТП да назначат на заплата - пак така. Проблема е че държавата е много дейна в прибирането на пари, но като общество не сме се научили да я накараме да ги похарчи за каквото трябва.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Поскъпва данъкът за стари коли

                      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                      Въпросите остават:
                      1. Колко на практика вредности бълва кола на газ.
                      ....
                      И аз, ама положението няма да се промени. Не виждам връзка с темата.
                      МлЬади мумчеа сти вий, не помните как Тато едно време обложи с годишен данък газовите уредби Така ги прасна, че хората почнаха да си ги демонтират.
                      Та, не викайте дявола и не тъгувайте по време оно, защото положението МОЖЕ да се промени. Към по-лошо.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Поскъпва данъкът за стари коли

                        Най-нова новина относно поскъпването на данъците за колите ще ви постна тук:

                        Данъкът за автомобили вече ще бъде обвързан с екологичните стандарти и ще има два вида отстъпки за различните превозни средства. Собствениците на част от колите с катализатори ще плащат по-високи данъци. Зам.-министърът на финансите Людмила Петкова обясни, че кабинетът е приел днес проект за промени в Закона за местните данъци и такси, цитират я БГНЕС и Дарик.
                        Промяната влиза в сила от 1 януари.

                        Към момента данъкът, който се плаща за превозните средства, се намалява с 50%, ако автомобилът има катализатор и е под 100 конски сили.
                        От януари отстъпката за колите с катализатор ще отпадне, а отстъпката за колите, които имат Евро 3 и Евро 4 (произведени между 2000-2009 г.) ще е само 30%.

                        С 50% облекчение ще се ползват само колите, които отговарят на стандартите Евро 5 и Евро 6.
                        Остава ограничението двигателят да е до 100 конски сили.

                        Предварителните разчети показват, че това ще доведе до увеличение на приходите на всички общини в страната с общо 30-35 млн. лева.
                        Промените са предложени от Министерството на финансите.


                        В България са регистрирани над 3 300 000 автомобила, като около 1/3 от тях са с катализатор и с промяната за собствениците налогът ще се увеличи двойно пише "Сега".
                        Кметове на големи градове коментираха по-рано, че може да има по-високи данъци за близо 1 милион българи, ако бъде приет проектът.

                        "Само в София промяната ще засегне 145 000 автомобила, за които данъкът ще скочи с 50%, други 38 000 собственици ще трябва да платят допълнително 20%", пресметна зам.-кметът Дончо Барбалов.

                        В голяма част от общините са притеснени от нормативния документ, тъй като в него няма дефиниция за категориите, според които ще се определят данъчните облекчения.

                        Факт е, че в талоните на автомобилите не е записана категорията за екология, което означава, че собствениците трябва да търсят начин да я установят. Това може да стане например от продавача или вносителя.

                        Нямам думи....

                        Коментар


                        • От: Поскъпва данъкът за стари коли

                          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                          Taя миризмица е нарочно, защото ако има теч да можеш да го надушиш. В изгорелите газове тоя "парфюм" оцелява. ...
                          Няма такова нещо. Кола с изправна газова уредба не трябва да мирише на газ.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: Поскъпва данъкът за стари коли

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Нямам думи....
                            Споко ! За компенсация на така възникващата социална несправедливост ще се обмисля отново Бойковата идея за данък "лукс" върху автомобилите над 150 к.с. У Гръчко вече въведоха, ще се анализира техният челен опит и ще се приложи у нас
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Поскъпва данъкът за стари коли

                              Екологията а?Дреме им точно толкова за екологията колкото и на много от вас.В някои дьржави е точно обратното - дреме му,че ми е спукано предното стькло ако колата не пуши,няма да го отровя сьс спуканото стькло я.

                              Вместо на старите да си остане намалението те го плескат на новите,точно пьк тия 50-100 лева ще ме накарат да си продам старата и да набутам 20 бона за нова,логиката им е желязна
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Поскъпва данъкът за стари коли

                                Данъците от всякакъв вид се определят като първо се проверява от кого изобщо може да се вземе

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X