Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

    Едвали проблема е в мазането.. по скоро тези удари които се получават от минаване от N към D са ми интересни, но определено мисля, че мазането в случая е точно никакъв проблем.
    Real Recognize Real

    Коментар


    • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      ритането от N на D хич не е готино.
      Не е...
      Има си чалъм за да не рита. Викат му "изравняване на оборотите".

      На мен лично ми е по не-готино да тормозя трансформатора да помпи масло, което се прецежда през малка междина, и поради което загрява (това на D на светофар), отколкото да го изключа по надолнище.
      Разбира се-от каране без изключване няма да последва нищо лошо за кутията, но и от каране на неутрал също.
      Примери в едната и в другата посока-колкото щете.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • Re: От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

        Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
        Едвали проблема е в мазането.. по скоро тези удари които се получават от минаване от N към D са ми интересни, но определено мисля, че мазането в случая е точно никакъв проблем.
        Какви удари? Аз като мина от N на D не забелязвам какъвто и да е удар. Ако не подам газ все едно не съм преместил лоста.

        Коментар


        • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

          Да приемем че колата се движи с 100км/ч. Изключваме от скорост. Обороте на двигателя стават 900.Обаче инерцията която има,какво се случва в кутията ако върнем отново на D?

          Коментар


          • От: Re: От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            Какви удари? Аз като мина от N на D не забелязвам какъвто и да е удар. Ако не подам газ все едно не съм преместил лоста.
            Аз не съм го пробвал никога, но някои колеги споменават неприятно претрисане и удари затова ми стана интересно.
            Real Recognize Real

            Коментар


            • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

              Ами смешно е колега. Смазва се когато нещото наречено мозък е пуснал налягането към съответните пакети.На N нищо не е пуснато да работи но движението си го има от колелата. Горе долу разбираемо ли се изразих?

              Коментар


              • Re: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                Даже много разбираемо. Не знаех че смазването е избирателно на определен пакет, а не цялостно.

                Коментар


                • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                  Е то по тая логика, към пакетите които не са включени, пак няма масло. Излиза че не трябва да караме и на включена скорост, освен на всички едновременно...

                  И нещо което като че ли се забравя. При неутрална скорост, възлите в кутията не са натоварени. Нуждата от смазване е значително "по-скромна"...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                    Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                    ...като спускам някой балкан продължително да бутна на позиция "3" и така си ползвам моторната спирачка и не ми се налага да седя постоянно на спирачката и да играя казачок, според зависи от баира може и на позиция "2" и особенно ако карам и по-агресивно по планински път с много завои отново пак бутам на "3"...
                    Винаги съм се чудел /и аз правя така/, дали това не съсипва автомата. Например, като свърши "Хемус" и тръгна да слизам към "Коритна, педал на спирачка не ползвам, когато съм много натоварен, стигам до "2". Това правилен подход ли е или си разсипвам кутията на Sharan-a?
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар


                    • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Е то по тая логика,
                      По тая същата логика и на двигателя на празен ход не му трябва смазване
                      А за пакетите дето не работят наистина не им трябва мазане принципите на АСК.

                      Коментар


                      • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                        Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                        ...А за пакетите дето не работят наистина не им трябва мазане принципите на АСК.
                        Усещам как ще приключа темата...

                        Та, логичният извод който правя от казаното от теб е: при неутрална скорост, пакетите не работят и не им трябва смазване.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                          Винаги съм се чудел /и аз правя така/, дали това не съсипва автомата. Например, като свърши "Хемус" и тръгна да слизам към "Коритна, педал на спирачка не ползвам, когато съм много натоварен, стигам до "2". Това правилен подход ли е или си разсипвам кутията на Sharan-a?
                          Според мен затова ги има точно тези позиции на автоматика, 1,2,3 съответно цифрата показва крайната предавка до която стига автомата. Спускания с над 100км. вече са си на крайна предавка така или иначе 4/5та при повечето автомобили. Мисля, че това не е е вредно за скоростите при положение, че си е заводски заложено..
                          Real Recognize Real

                          Коментар


                          • Re: От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                            Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                            А за пакетите дето не работят наистина не им трябва мазане [emoji38] принципите на АСК.
                            Демек на свободна след като никой пакет не работи не им трябва и смазване - принципите на аск.


                            Ицеее не е като при компютрите за съжаление.







                            Коментар


                            • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                              Нещо нелогично има в цялата история.
                              Пакет който е зацепил не се нуждае от смазване, тъй като няма приплъзване. Такова има в незацепените пакети.
                              Та, ако има нещо което трябва да се смазва принудително, то това трябва да са незацепените пакети, лагери и прочие досадни железарии.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Не е...
                                Има си чалъм за да не рита. Викат му "изравняване на оборотите".

                                На мен лично ми е по не-готино да тормозя трансформатора да помпи масло, което се прецежда през малка междина, и поради което загрява (това на D на светофар), отколкото да го изключа по надолнище.
                                Разбира се-от каране без изключване няма да последва нищо лошо за кутията, но и от каране на неутрал също.
                                Примери в едната и в другата посока-колкото щете.
                                Свате, виж постовете на Цецо Не случайно питах шофьор от градския транспорт как стоят нещата,тази ,,операция'' там е ежедневие. Пък другите си разтягайте локумите.
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X