Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
    Ти да видиш - верно ли бре ? (при всички теми за 2тмашини във форума), и всички нанандолнища дето щурмуват с "газ" - ти направо ни върна в миналия век в началото...
    Верно!
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #62
      От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Верно!
      Кое?

      Коментар


      • #63
        От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

        Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
        Кое?
        Ти какво попита?
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #64
          От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

          Аз за автомата питах .
          Не се замислих , че двутактовите отдавна и мазда не иска да се занимава с тях .
          Пък двутактова кола с автомат ... на първа визия ми се явява луксозен трабанТ , с парктроник,двд,климатроник,темпомат,кожен салон , заводска навигация ...естествено турбиниран и с лЯтни джанти + гуми за мъгла - и цвят "перлено сахара ".

          За чий ..й ми е тая позиция N след като не "трябва" да се ползва.

          Пък дали да е еднотактва , тритактова или осемтактова се ми е тая .
          Бирата от мен когато се видим .
          Питането е принципно.

          Коментар


          • #65
            От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

            Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
            ...
            За чий ..й ми е тая позиция N след като не "трябва" да се ползва.
            ...
            ...
            Питането е принципно.
            Не трябва да се ползва принципно по време на движение.
            И принципно е необходимо да се ползва в разни други ситуации.
            Наличието на такава позиция, е едно от принципните изисквания към предавателните кутии, без значение ръчни или автоматични. Да разединява двигател от трансмисия за неограничено време.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #66
              От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

              Темата
              От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

              моето скромно питане е - Кога е позволено да се ползва "N".

              Коментар


              • #67
                От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение

                моето скромно питане е - Кога е позволено да се ползва "N".
                Когато минаваш например ГТП, няма как на валците да си на скорост или на P, та тогава е необходима N, лично аз никога не включвам на неутрална за икономия при спускане, за мен това е пълна глупост и съсипия за автомата, откак съм купил джипката от подписа ми, включвал съм на N не повече от 3 пъти за година и нещо, то беше за проверка на нивото за маслото на автомата, и годишните технически прегледи.
                Последно редактирано от Еделвайс; 10-06-17, 21:29. Причина: пропусната буква

                Коментар


                • #68
                  От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                  Бе сложна работа е това АСКто .

                  За прости хора дето не знаят кой им е левия крак .
                  Е бог да прости.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                    Бе сложна работа е това АСКто .

                    За прости хора дето не знаят кой им е левия крак .
                    Е бог да прости.
                    Тук е писано и показано почти всичко за видовете автоматици и техните особености, много полезно инфо: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=203162

                    Коментар


                    • #70
                      От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                      Темата
                      От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                      моето скромно питане е - Кога е позволено да се ползва "N".
                      Моя скромен отговор - в много редки и специфични случаи. Например като ти изгасне мотора на много неподходящо място.
                      Но колите не се конструират по теми във Форума, та тази позиция е предвидена и за разни други ситуации случващи се в процеса на експлоатация и ремонт на автомобила.

                      Колкото до икономията от движение по инерция - да, в определени условия я има. Затова и кутиите, при които икономията вече е от най-важните цели, са направени да изключват от скорост сами при съответни условия. И въпреки това, човешкия фактор остава от значение за икономичността, дори и при най-умните от тях, макар и все по-малко(което е и целта).
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #71
                        От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                        При продължително чакане на светофар или голямо задръстване. Макар че може да я сложиш и на Р , незнам има ли значение за кутията, но определено ако стои на D колата е "напрегната".
                        088455338две
                        "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                        Джамбазов 2010г..

                        Коментар


                        • #72
                          От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                          Напрегната, напрегната, колко да е напрегната? Турбината на хидротрансформатора в този режим е в почти пълен срив и прехвърля минимален въртящ момент. Заради него харчи малко повече гориво, но фаровете вероятно имат повече принос. Ако изключиш и включиш, за известно време двигателят ще е разтоварен, но пък ще си накарал кутията два пъти да претрие съответните муфи. Вторият път - вероятно не на празен ход а на подадена газ.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                            Не е баш пълен срив, и със сигурност това "напрягане" харчи доста повече от фаровете, дори и в малките колици. Кутията не "претрива" нищо съществено повече, отколкото при нормалната си експлоатация. Но в зависимост от времето за чакане, неудобството от това действие, може да обезсмисля ползата от него.
                            Съществуват кутии, при които има конструктивно заложено частично изключване при задържане на спирачката при спряло МПС.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #74
                              От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                              Дори при ZF 8HP усещам 'разтоварването' на двигателя при изключване от скорост - за части от секундата вдига обороти, след което се връща на нормалните, но с нетолкова плътен глас при изключване... Т.е. има разлика в товара..
                              В Тойота форума бяхме водили спор за това дали кутията сама изключва при натисната спирачка и спрял автомобил - при мен не е така. Та в тази връзка бях пуснал логове от разхода на N и D с натисната спирачка - имаше осезаема разлика... Но разбира се тази разлика дори и да е процентно голяма (например над 10%), то в абсолютна стойност е малка, защото разхода при празен ход по принцип е малък...
                              Чувал съм, че има кутии, които изключват при спрял автомобил и натисната спирачка, но съвременната ZF не е от тях, така, че продължавам да се съмнявам дали това е истина. Може да е направено за някои кутии за камиони ....

                              От друга страна - ZF-а се случва да изключи на неутрална в движение и по свое решение... Така, че не виждам нищо притеснително в това да изключвам на N когато аз реша че е целесъобразно, дори и в движение...
                              Включването обратно става изключително неусетно - автоматиката се грижи всичко да е ОК...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                .............. така, че продължавам да се съмнявам дали това е истина. Може да е направено за някои кутии за камиони ...
                                Опел Сигнум със сигурност не е камион и със сигурност изключва от скорост ...процентно.Не е до кутия а до софтуер щото същата кутия на Ланча Тесис не изключва.Това изключване не е толкова за икономия а за предпазване на торка от прегряване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X