Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

    От толкова писници и гугъл специалисти ама въобще не разбрах, има ли ТЕХНИЧЕСКА причина да не минавам на неутрална по нанадолнище.

    Коментар


    • От: Re: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      От толкова писници и гугъл специалисти ама въобще не разбрах, има ли ТЕХНИЧЕСКА причина да не минавам на неутрална по нанадолнище.
      Техническата причина да не го правиш е една:
      АСК не се смазва достатъчно на неутрална
      Входния вал се върти само на обороти на празен ход а изходния на доста по големи и не се смазва.

      Всъщност ако си с Вариатор там не знам какво означава Неутрална.
      По горе съм дал за обикновен автомат с хидротрансформатор.
      За кутиите с двоен съединител принципа е като на ръчната кутия - т.е. няма техническа причина да не оставаш на Неутрална.
      Последно редактирано от rosen_offroad; 18-06-17, 17:51.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

        Не, бе, правете си каквото искате, автоматиците са си ваши. Джемини, Коко, Мимо и т.н. ще захлебят по някое време.

        Коментар


        • Re: От: Re: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Техническата причина да не го правиш е една:
          АСК не се смазва достатъчно на неутрална
          Входния вал се върти само на обороти на празен ход а изходния на доста по големи и не се смазва.

          Всъщност ако си с Вариатор там не знам какво означава Неутрална.
          По горе съм дал за обикновен автомат с хидротрансформатор.
          За кутиите с двоен съединител принципа е като на ръчната кутия - т.е. няма техническа причина да не оставаш на Неутрална.
          С RE7 съм. Благодаря за разяснението. Обаче защо да не се смазва достатъчно, на входа въртиш само хидротрансформатора. Всъщност кое плиска маслото?
          Не разбирам нищо от коли, но гледайки схемата ми е странна липсата на смазване. При положение че и двата вала се въртят и има плискане на маслото.

          Съжалявам ако съм се изразил неправилно. Надявам се да схванете какво се опитвам да попитам.



          По схемата се вижда, че планетарните се въртят и си се мажат. Хидрото и то се врътка макар и пи бавно. За капак на всичко АСК е с принудително мазане.

          Явно не схващам ...
          Последно редактирано от Daniel; 18-06-17, 20:31.

          Коментар


          • От: Re: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Техническата причина да не го правиш е една:
            АСК не се смазва достатъчно на неутрална
            Входния вал се върти само на обороти на празен ход а изходния на доста по големи и не се смазва.
            ...
            Добре де, помпата при мен е вързана към входа на кутията (по-точно не входа на кутията, а директно към коляновия вал / входа на хидротрансформатора)...
            И явно мазането не притеснява производителя на АСК, щом самата кутия изключва от предавка при определени условия по време на движение....
            Това май го бях споменал преди няколко страници, ама колегите не са обърнали внимание на този факт...
            Щом дори производителя е вкарал алгоритъм за изключване, защо да не се възползвам при подходящи условия и аз от тази функция?
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

              Ехх.. докато карах автомата преди време това беше най-благата кола в живота ми. Буташ бастуна на D и газ- надолнище, нагорнище нищо не барам.. Прочетох темата с интерес, но наистина не бих я правил тая галимация на моя кола.
              Real Recognize Real

              Коментар


              • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                Ехх.. докато карах автомата преди време това беше най-благата кола в живота ми. Буташ бастуна на D и газ- надолнище, нагорнище нищо не барам...
                Вероятно зависи от конкретната кутия и управлението и, но при някои, на спускане е хубаво да се мине в ръчен режим. Иначе с получава леко тъпа ситуация. Автомобилът започва да набира по нанадолнището, ЕКУ-то на кутията вижда че оборотите са подходящи за една предавка нагоре, и съответно я сменя. При което се губи моторната спирачка, която хич не е за подценяване, въпреки автоматичната кутия.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Вероятно зависи от конкретната кутия и управлението и, но при някои, на спускане е хубаво да се мине в ръчен режим. Иначе с получава леко тъпа ситуация. Автомобилът започва да набира по нанадолнището, ЕКУ-то на кутията вижда че оборотите са подходящи за една предавка нагоре, и съответно я сменя. При което се губи моторната спирачка, която хич не е за подценяване, въпреки автоматичната кутия.
                  е, това и аз го правя и съм го правил на всичките коли, само без Хондето, че то беше с вариатор, но тук говорят за спускане на неутрална с цел икономия на ресурс и гориво.
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Вероятно зависи от конкретната кутия и управлението и, но при някои, на спускане е хубаво да се мине в ръчен режим. Иначе с получава леко тъпа ситуация. Автомобилът започва да набира по нанадолнището, ЕКУ-то на кутията вижда че оборотите са подходящи за една предавка нагоре, и съответно я сменя. При което се губи моторната спирачка, която хич не е за подценяване, въпреки автоматичната кутия.
                    При съвременните автоматици това се налага само при стръмни спускания . При офроуд , ръчния режим е почти задължителен .
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • От: Re: От: Re: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      При положение че и двата вала се въртят и има плискане на маслото.
                      Ето това е отговора на цялата тема. При автоматика няма понятие плискане Маже се само от налягането в системата,а и да плиска втулките са на такива места ,че с плискане не става.На място не е фатално ама в движение хич не е добра идея нещо да се върти без да се смазва.

                      Коментар


                      • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                        Още по въпроса...За поназнайващите малко руски...
                        Сватко???
                        Отдавна спрях да обръщам внимание на поредицата "Как вьи убиваете..." Там някакви всезнайковци се правят на умни, и си измислят нова механика, хидродинамика, термодиманика, и так далее, само за да се направят на великие знатоков, и да си набавят подписи на "ролики"те си.

                        На практика нищо им няма на автоматите ако се спускаш на неутрал. Колко е едно спускане-един километър? Два? Повече от това са рядкост. И ако някой ги спуска с изключена скорост-или е голям майстор, или голям глупак, с още по-голям късмет.
                        За останалите случаи-всички механизми са си мазни, или се мажат в движение, та не може да се повредят от слабо мазане.

                        А писаниците из "мануалите" ги заебете... Най-често в ръководство за някакъв електроуред пише, че ако уреда не започва да работи-да се провери дали кабела е включен в контакта.
                        Та оттам и спускането на неутрал-"ТОВА Е ОПАСНО ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕ, НИКОГА НЕ ГО ПРОБВАЙТЕ!!!!!!"
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Вероятно зависи от конкретната кутия и управлението и, но при някои, на спускане е хубаво да се мине в ръчен режим. Иначе с получава леко тъпа ситуация. Автомобилът започва да набира по нанадолнището, ЕКУ-то на кутията вижда че оборотите са подходящи за една предавка нагоре, и съответно я сменя. При което се губи моторната спирачка, която хич не е за подценяване, въпреки автоматичната кутия.
                          Стар автомат на ZF модел 4hp22, няма ръчен режим, има - P, R, N, D, 1, 2, 3, но куплиран с голям и мощен мотор никога не съм си помислял дори да минавам от D на N. Според пътната обстановка рядко, но ми се е случвало като спускам някой балкан продължително да бутна на позиция "3" и така си ползвам моторната спирачка и не ми се налага да седя постоянно на спирачката и да играя казачок, според зависи от баира може и на позиция "2" и особенно ако карам и по-агресивно по планински път с много завои отново пак бутам на "3". През другото време 90% си карам на D.
                          Real Recognize Real

                          Коментар


                          • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                            .... в крайна сметка колеги, не забравяйте че един комплексен ремонт на автоматика, без специфични усложнения, цените им започват от 2000 лева, та всеки има право да си кара както си иска автомата....
                            Последно редактирано от Еделвайс; 18-06-17, 21:29. Причина: Буква

                            Коментар


                            • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Сватко???
                              Отдавна спрях да обръщам внимание на поредицата "Как вьи убиваете..." Там някакви всезнайковци се правят на умни, и си измислят нова механика, хидродинамика, термодиманика, и так далее, само за да се направят на великие знатоков, и да си набавят подписи на "ролики"те си.

                              На практика нищо им няма на автоматите ако се спускаш на неутрал. Колко е едно спускане-един километър? Два? Повече от това са рядкост. И ако някой ги спуска с изключена скорост-или е голям майстор, или голям глупак, с още по-голям късмет.
                              За останалите случаи-всички механизми са си мазни, или се мажат в движение, та не може да се повредят от слабо мазане.

                              А писаниците из "мануалите" ги заебете... Най-често в ръководство за някакъв електроуред пише, че ако уреда не започва да работи-да се провери дали кабела е включен в контакта.
                              Та оттам и спускането на неутрал-"ТОВА Е ОПАСНО ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕ, НИКОГА НЕ ГО ПРОБВАЙТЕ!!!!!!"
                              Свате!!!
                              За 1-2 км и магаре няма да убиеш,става въпрос за системен тормоз.Без да искам съм го правил този номер(без да искам),ритането от N на D хич не е готино. И на P в движение съм сключвал, и пак не убих кутията.Сега какво,всеки ден да пробвам ли ?
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар


                              • Re: От: Re: От: Re: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                                Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                                Ето това е отговора на цялата тема. При автоматика няма понятие плискане[emoji38] Маже се само от налягането в системата,а и да плиска втулките са на такива места ,че с плискане не става.На място не е фатално ама в движение хич не е добра идея нещо да се върти без да се смазва.
                                Много смешно колега. И какво не се смазва след като мазането е принудително? Точно кое остава на сухо на свободна та се износва?

                                Не се заяждам. Казах не разбирам. Просто ми е интересно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X