Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Използвате ли в лошо време двойното предване?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Евала Стефане, щом си майстор и си ги видял нещата. Аз не съм твърдоглав човек, мога да приема и че не съм прав, ама си трябват аргументи. И не съм пробвал хиляди пъти на синхрото как се завърта колелото, а само два-три пъти. Обаче доколкото си спомням, колелото оказва съпротива още преди да го завъртиш. Не съм го мерил като стойност, ама на ръка не е леко, а си трябва да се запъне сериозно човек. Освен това сигурно и от разни условия зависи, като температура, състояние на самото виско, та въобще не мога да бъда коректен. Но пък ако сметнем колко е общия въртящ момент достигащ до колелата(сбора от моментите) с една кръчмарска сметка– предавателно число на първа предавка, по предавателно число на главното предаване, по максималния момент на мотора... За да е лесно(и понеже има различни мотори и предавки) взимам общо предавателно число 10, а момент от мотора около 200Nm(примерно на 1Z). 2000Nm~200kgm. 10% са 20кг с рамо един метър(нарочно ги пиша по-популярно, тук четат всякакви хора). Е, не съм го мерил тоя натяг(както казах), ама по спомен едва ли е много различен момента необходим за да завъртиш въобще, вдигнатото задно колело. Та продължавам да си мисля, че е по-вероятно да съм прав. Въпреки че сметката е...даже и на мен ми се вижда никаква като точност... По реално е да вземем някаква по-висока предавка и вместо 2000Nm, ще са 800 или 1000, и тогава защо да не предава 80-100Nm дори без разлика в оборотите?!(статично между входящ и изходящ от виското, преди да почне да приплъзва)
    Освен това, някъде съм я чел/чул тази информация и то не веднъж, не че това е сериозен аргумент, но все пак няма дим без огън и щом се занимаваш с това, може би ще потърсиш сериозно(аз поне винаги допускам, че мога и да бъркам, та проверявам). Сега, не мога да твърдя на 200% че съм прав, но съм доста убеден в това, виждам логика да е така. Лошо е, че точно това за което спорим с теб се проверява трудно. Аз лично се сещам за една доста теоритична постановка само. А на практика с валове и нек'ви диностендове не мисля, че това може да се установи. Някакви идеи и/или аргументи за твоята теза?
    Пак казвам, допускам че може да греша. И аз съм си мислил понякога че задните се движат бутани от колата, без да са задвижвани(докато не пробоксуват предните), ама пък и няма логика да има твърда до една степен връзка(заради предварителния натяг на виското) и да не се предава хептен нищо.(а и както казах, четох някъде нещо, ама вече и не помня къде и какво).
    Радвам се на коректния тон на дискусия с теб. Поздрав!
    Предварителния натяг на виското съществува заради гъстотата на силикона(вискозния флуид) в него.При нормални условия той е с вискозитета на мед. Това увлича пластините когато се опиташ да го превъртиш

    Коментар


    • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

      Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
      Въпреки че доста хора във форума са привърженици на старото добро желязо- без електроники и допълнителни главоболия,
      системата ЕСП изобщо не е за подценяване.
      Опитвал съм се нарочно да завъртя/приплъзна/обърна Зафира (последната ) с резки движения във волана - е да ви кажа ако се мъчиш ще стане. При неволна грешка с малка скорост ( до 80км/ч), направо ти се струва невъзможно.Завъртиш рязко на една страна и се усеща как едното задно колело спира за да те "вкара в пътя".
      За сметка на това пък, като стъпят 'сичките аспиринчета на 'лъзгаво и се чудиш как да потеглиш... Имаше тема в подфорум "Опел": "Как да изключа ЕСП на Зафира" миналата зима ...
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        За сметка на това пък, като стъпят 'сичките аспиринчета на 'лъзгаво и се чудиш как да потеглиш... Имаше тема в подфорум "Опел": "Как да изключа ЕСП на Зафира" миналата зима ...
        Е, винаги ще има частни случаи. А ако гумите са добри дори и на лед все някакво сцепление ще имат. Не се знае конкретната кола с какви гуми е била и на каква точно настилка е попаднала. А и уменията на шофера са едни над 50% от способностите на машината.
        Преди седмица къс Патрул с кофти гуми се завъртя на 180 градуса докато си се изкачваше по баира за вкъщи. С преден блокаж беше.
        Комшията тъкмо си го взел- ама с чисто нови летни гуми.
        Като видя аз как си преджапах без проблем и тръгна да си купува гума.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          А с отворен междуосев диференциал и без никакви тракшъни, блокажи на преден мост и т.н., ще си излезне от коловоза, така ли ?
          да, защото предната гума с която атакуваш няма да превърти и съответно няма да се хлъзнеш... Пробвал съм го многократно с Ленд крузера едно време...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

            [QUOTE=Илия Христов;1763191]
            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            ... Неслучайно на парт-тайм автомобилите изрично се препоръчва да не се кара над с 100кмч със заключен междуосев д-л... Аз лично съм карал 2 парт-тайм автомобила и при скорост над 60-70кмч е доста неприятно усещането в завой... При остър завой дори и с 40 джипката започва да се "кълчи"
            Моля за разяснение и обяснение. Къде в парт тайм-а има междуосов диференциал?
            имал съм предвид при парт-тайма на 4Н , а при фул тайма със "заключен междуосев"... просто съм пропуснал няколко думи... Да не си помисли, че не знам кое е с д-л и кое без...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

              Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
              Доколкото знам, при фултайм една от гумите да превърти и се налага да буташ
              в грешка си... Ако въпросното колело е във въздуха - да, но ако и 4-те са на "заснежена улица" дори да превърти пак тръгва - все пак и при буксуването има някакво съпротивление... превъртат и останалите по малко и тръгва... А най-често почти никое не превърта, ако тръгнеш плавно... Пък ако дадеш повечко газ превъртат по няколко наведнъж...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • Re: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                Вместо да буташ може да заключиш междуосевия диф
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Re: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Вместо да буташ може да заключиш междуосевия диф
                  Доколкото знам, при фултайм една от гумите да превърти и се налага да буташ или лостчета или копчета, които правят фултайм в парт тайм моментално.
                  С 2 думи къде е по- голям шанса ти да превърти на лед/сняг- една от 2-те или една от 4 -те?

                  Оригинала на поста ми.
                  Колегата както го е копирал е променил смисъла на изречението.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • От: Re: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                    В тая тема май трябва да се започне от това - Що е диф и как работи?
                    После - Защо диф с постоянен 100% блокаж не се вгражда ?- ОРГИНАЛДЪ и то на движещи мостове без ръчка(копче) или електроника да ги изключва
                    След това вече всички който си направят труда да си обяснят какво става в дифа при завой и как работи ,може да се спори за това -кое коло ,колко крадне от мотора или що междуосевия диф дал повече напред отколкото назад
                    Uaz 469 2.4 D MB
                    KTM 600 ROTAX
                    Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                    Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                    Коментар


                    • От: Re: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                      Е то за отворения диф е ясно: Дава повече там, където му е по-лесно.
                      Иначе по темата - подкрепям това:
                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      ...Що се отнася до това - кога да се включва 4х4 при раздатките Part Time, отговора е много прост - когато задкормилното устройство не може да се оправи само на "задно"!
                      Не ме кефи да карам през цялото време на 4H - ефектът от недозавиването е много гаден, особено в тесните улички, където минаваш на 10-на сантиметра от другите коли.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • От: Re: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        Е то за отворения диф е ясно: Дава повече там, където му е по-лесно.
                        .............
                        Ми не баш. Предавания въртящ момент зависи от колелото с наи-малко сцепление! Ако ще автомобила да не е само 4х4. То затова има блокажи.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • От: Re: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                          Написаното от теб не противоречи на написаното от мен. Просто е казано с други думи.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                            Убава тема!
                            Георги Танев (0+)
                            Land Rover Discovery 1 300 TDi
                            Land Rover Club Bulgaria
                            0887 930 238, 0878 797 768

                            Коментар


                            • От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                              Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                              Убава тема!
                              Мнда, перфектна е за показване като някой каже че в тоя форум има всичко и то на високо и едва ли не научно ниво
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Re: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                Е то за отворения диф е ясно: Дава повече там, където му е по-лесно.
                                Дава по равно 50/50
                                А колко дели по равно зависи от...
                                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                                ... зависи от колелото с наи-малко сцепление!
                                Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X