Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Използвате ли в лошо време двойното предване?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Използвате ли в лошо време двойното предване?

    Днес направих несполучлив опит за троен тулуп с двоен аксел само на задно, за щастие без поражения. По принцип избягвам да ползвам двойното на асвалт, с изключение когато не мога да се придвижвам само на задно. Затова изникна и въпросът - използвате ли двойното на асвалт? Става въпрос за класически парт-тайм джип с къса база от типа на нисан терано, сузуки витара и т.н. Какви са ви критериите за ползване на двойното по път с добра настилка - когато вали дъжд, сняг или е заледено? Говорим за ползване на хубави гуми, подходящи за сезона.

  • #2
    От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

    А ти къде намери асфалт тези дни? Аз от две седмици не съм изключвал 4х4. Part-time на асфалт не се ползва. Сигурно е първата тема във форума изобщо Аз и на дъжд не го ползвам. Само на сняг и лед.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

      И за какво си купувате 4x4 като не го използвате в такова време?

      Коментар


      • #4
        От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

        Случвало ми се е да се пързалям с калпави гуми и в дъжд ;-))) Затова питам дали ползвате двойното на парт-тайма в калпаво време. По-точно колко трябва да е хлъзгаво, за да включите двойното.

        Коментар


        • #5
          От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

          Никога, и по никакъв начин не използвам 4х4
          Джипа си го карам само на задно, малкото лостче и там разни копчета не използам никога.
          Въобще, тия японци за какво са се напъвали, да мислят за раздатки СуперСелект, де да знам..
          В тоя сняг пътувам с такси..
          Джипа го карам само на топло, слънчево и сухо време..толкова е лъскав....любимия ми ДЖИП...

          Какво е това парт-тайм, фул-тайм, блокажи там някакви?

          Коментар


          • #6
            От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

            Първоначално публикуван от seemann Преглед на мнение
            Случвало ми се е да се пързалям с калпави гуми и в дъжд ;-))) Затова питам дали ползвате двойното на парт-тайма в калпаво време. По-точно колко трябва да е хлъзгаво, за да включите двойното.
            То пъзалянето зависи от много неща, не само от задвижването. Центробежните сили причинени от масата на Тераното (а и който и да е друг джип) не можеш да ги компенсираш и със 6х6 да си. Законите на физиката все още важат, най вече когато си с калпави гуми - тогава важат даже малко повече отколкото са ги сметнали физиците.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

              Едно от нещата които си спомням за режимите на Vitara е, че 4х4 се ползва при настилка от: кал, сняг и пясък. Тоест настилка със силно намалено сцепление, което няма да доведе до повреда на "класическият" part-time
              HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
              Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

              Коментар


              • #8
                От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                Случвало ми се да карам на чист лед от Бургас до София и обратно .В началото 50-60 после като претръпнах с100 няма никакъв проблем 800км.за ден.

                Коментар


                • #9
                  От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                  Зарежи го това двойно. Сложи си вериги, а предните карета, полуоски и хъбове ги продай на леваците. И прасето и кардана също.Тъкмо ще гори по-малко. Кеф.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                    Не мисля, че темата може да е полезна някому.

                    Ако някой чака някой друг да му каже как да си кара джипа(или колата, или камиона, или мотора-все едно)-този човек трябва да си върне книжката в КАТ.
                    Мен би ме било срам да питам за толкова елементарни неща.
                    А и всичко си зависи от интуицията и шофьорския опит. Даже на сина ми да дам витарата ще знае кога и как да включва или изключва мостове и предавки...

                    П.П. Очаквам тема с питане кога трябва да се превключи на по-горна предавка, а след разнищването на този въпрос се чака темата с питане дали е редно да се натисне спирачка ако видим, че караме срещу човек по платното...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                      Ръчните хъбчета ги щракам на 1 октомври,а 4х4 не съм го изключвал от 2-3 седмици.Джиповете така както са повдигнати и по-високото си тегло са адски нестабилни дори при мокър асфалт.Днес се наложи да шофирам 150 км и двойното си беше повече от нужно.Дава неповторим стабилитет на колата и не бива да се изключва.
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                        центробежни сили, центростремителни сили, Кориолисови ускорения, и други физики..страшно е..., странно е..

                        Що не се качиш на Жипката, и да я покараш малко на някой снежен паркинг? И като събереш малко впечатления, да почетеш отново тук, и после да идаш да повъртиш още малко - това е отговора на въпроса..
                        С една дума - трупай опит.
                        Успех!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                          Имам витара от два месеца съм на двойно няма асвалт кал чисто мръсно не го изключвам те това е че то за чий х.й ми е това двойно

                          Коментар


                          • #14
                            От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                            Първоначално публикуван от Оника Преглед на мнение
                            Случвало ми се да карам на чист лед от Бургас до София и обратно .В началото 50-60 после като претръпнах с100 няма никакъв проблем 800км.за ден.
                            Кога е било това....през Юрския период ли?То заради такива стават катастрофите......
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                              Къде го видяхте това лошо време. Аз си карам Яриса с летните гуми още, чакам да се развали, че да подкарам Королата със зимните гуми, а като се скапе съвсем ще изкарам Парахода да си го карам на задно. След края на света ще включа и предното.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X