Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Използвате ли в лошо време двойното предване?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    Поне аз не съм чувал за раздатка, която в режим Full Time при сух грунд да разпределя 100% към 0% в полза на задния мост!
    NV247
    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
    Walter Rohrl
    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

    Коментар


    • #47
      От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

      Не съм се объркал. Исках ssspeed да обясни какво има предвид под постоянно 4х4 в тема за part time - дали е full time или е включил part time винаги и защо аджеба го намесва. Той пък даде пример с Quadra Drive и ме прати завалийката баш за Isuzu да чета. Не знаех, че Selec Trac е с раздатка виско тип с ограничено приплъзване, т.е. че има и перманентно зацепени 4х4 защото не съм се и интересувал. Чавдар ми даде примера със Selec Trac, прочетох и готово Не съм съгласен обаче, че on-demand системите могат да се нарекат постоянно 4х4, но това е друга полемика и е изцяло въпрос на начин на изразяване, а не на техническата част
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #48
        От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

        Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
        Това съм го чел! Пише "въртящия момент предава към задните колела при нормални пътни условия" - тоест няма разлика в скоростта на въртене, на предни и задни гуми! Въпреки това стойността на предавания въртящ момент към предния мост не е 0, а някъде около 2-4%! В противен случай, живота на раздатката щеше да е много по-малък, защото при всяко "зацепване" на предния мост щеше да има удар!

        Коментар


        • #49
          От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Т... При Super Select и Selekt Track в режим Full Time разпределението между преден и заден мост е нито повече, нито по-малко 50/50! ..
          А според теб, за какво служи междуосевият диференциал?
          50/50 е при заключен такъв.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #50
            От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            А според теб, за какво служи междуосевият диференциал?
            50/50 е при заключен такъв.
            Ти сериозно ли ме питаш? Служи да компенсира разликите между двата моста. Тук говорим за разпределение на въртящия момент по принцип... При заключен междуосев диференциал се изравнява скоростта на въртене на двата кардана, връзката става "твърда" и разликите не се компенсират, но това важи единствено за режим "бавни" на раздатките Full Time, които реално в този режим работят като Part Time раздатките във всички режими 4х4. Разбира се има и изключения като Нивата, например, която и на бавни можеш да си я връткаш на асфалта както ти е кеф - това го научих от Ясен миналата година.

            Коментар


            • #51
              От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              Ти сериозно ли ме питаш? Служи да компенсира разликите между двата моста. Тук говорим за разпределение на въртящия момент по принцип... При заключен междуосев диференциал се изравнява скоростта на въртене на двата кардана, връзката става "твърда" и разликите не се компенсират, но това важи единствено за режим "бавни" на раздатките Full Time, които реално в този режим работят като Part Time раздатките във всички режими 4х4. Разбира се има и изключения като Нивата, например, която и на бавни можеш да си я връткаш на асфалта както ти е кеф - това го научих от Ясен миналата година.
              Марто,на всички Уазки и Газ-69(на него можеш да му включваш в движение и да изключваш бавните) можеш да ги караш на асфалта с десетки километри на бавните,и когато изключиш предния мост ако свалиш капака можеш да спреш предния кардан с ръка.В раздатката зъбното колело за предния мост когато го отцепиш,застава в положение като на скоростите на изключена не зацепва в нищо,просто минава напред по оста ,където няма друго колело.Няма как да предаде и 0,5% усилие към предните колела.

              Коментар


              • #52
                От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                А според теб, за какво служи междуосевият диференциал?
                50/50 е при заключен такъв.
                При отключен е 50/50 (нали за това му казват "диференциал")
                Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                Коментар


                • #53
                  От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                  Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                  При отключен е 50/50 (нали за това му казват "диференциал")
                  Oлеле...
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Oлеле...
                    Е тя физиката не е за всеки.
                    Да споменавам ли наличието на диференциали които не са 50/50 дори "заключени"или съсем ще стане сложно?
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #55
                      От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                      Пичове, говорим за бързи 4х4 Full Time! А не за бавни и Part Time... Аз продължавам да твърдя, че няма раздатка Full Time, при която в режим 4х4 Н предния кардан да не е зацепен и да не се предава въртящ момент към предния мост, независимо дали говорим за наличието на междуосев диференциал или съединител и конретния процент на разпределение между двата моста..

                      Коментар


                      • #56
                        От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                        Не ми се пише по тази тема. Нещата са дъвкани във форума поне 32769 пъти. Никой не се е родил научен, затова който иска, да прочете що е то диференциал, ъглова скорост, циркулация на въртящ момент.
                        Търтьо, наясно съм с асиметричните диференциали. Не за тях ставаше въпрос.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Търтьо, наясно съм с асиметричните диференциали. Не за тях ставаше въпрос.
                          Знам, нямах предвид теб.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #58
                            Re: От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                            Марто, при заключен междуосев диференциал, фултаймът по нищо не се различава от парттайм - 50/50
                            Да - и двата кардана се въртят постоянно, но с различна скорост, при различно сцепление. а това не е 50/50.
                            Диференциалът служи именно за разпределяне на "процентите", които при отключен диф са колкото дойде.
                            А Нивата и всеки друг фултайм може да ръчкаш на бавни, колкото и както пожелаеш, стига да е отключен междуосевият диференциал.
                            Последно редактирано от Scrapheap; 08-02-12, 09:14.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #59
                              Re: От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                              Първоначално публикуван от Niki 76 Преглед на мнение
                              При отключен е 50/50 (нали за това му казват "диференциал")
                              ВЪХ!
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Използвате ли в лошо време двойното предване?

                                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                                Не съм се объркал. Исках ssspeed да обясни какво има предвид под постоянно 4х4 в тема за part time - дали е full time или е включил part time винаги и защо аджеба го намесва. Той пък даде пример с Quadra Drive и ме прати завалийката баш за Isuzu да чета. Не знаех, че Selec Trac е с раздатка виско тип с ограничено приплъзване, т.е. че има и перманентно зацепени 4х4 защото не съм се и интересувал. Чавдар ми даде примера със Selec Trac, прочетох и готово Не съм съгласен обаче, че on-demand системите могат да се нарекат постоянно 4х4, но това е друга полемика и е изцяло въпрос на начин на изразяване, а не на техническата част

                                Колегата ssspeed се занимава със сервиз на кутии и раздатки от малко повече от двадесет години.....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X