Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заедно да направим картата още по точна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Заедно да направим картата още по точна

    +1
    Warp. Timewarp.
    Grand Cherokee WG 2.7 CRD BFG A/T
    LZ1VAS

    Коментар


    • #47
      До: Заедно да направим картата още по точна

      Здравейте всички,
      имам нещо средно между питане и идея
      Имам няколко трака на улиците тук (Раковски), които като сваля в мапсорса и вкарам в ози-то /върху руските военни карти/ съвпадат с улиците от картата. Е, необходимо ли е да правя тракове на всички улици, като могат да се пречертаят от картата?
      Другото което е - очертава се скоро да правя карта-указател (хартиен носител), като за целта ще трябва да прерисувам стара карта и съответо ще я имам във векторен формат - това помага ли по някакъв начин или траковете са за предпочитане?

      Коментар


      • #48
        До: Заедно да направим картата още по точна

        За мен е най добре векторен формат във WGS84 със поле за имената на улиците, та дори и посоките и видовете Колкото повече работа свършите толкова по добре

        Коментар


        • #49
          До: Заедно да направим картата още по точна

          То хубу ФаКу, ама то ще е само за картата или за ГПС-технологията въобще ?
          Нямам против да отговарям на въпроси, стига да мога да помогна. Ще трябва да изчета всичко, което е публикувано тук по тематиката първо, за да знам какво да ... "преподавам" ...

          Коментар


          • #50
            До: Заедно да направим картата още по точна

            Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
            Tools > Manage My Data > Tracks > Save Active Track
            И после в MapSource със Transfer > Rceive from Device > слагаш отметка на Track и го изтегляш от покета. Покета е включен към PC-то и GarminXT е стартирано.
            Това до тук го направих, а после къде в PC-то ми стои този фай и как да го коригирам /изтрия част от него/ да напиша какъв е проблема, че после да го пратя на мейла?

            И друг въпрос: собственик на хижа /хотел/ пита как да се отбележи и неговия обект в картата.
            И нещо друго дадох да търси Средец като град /бургаска област/, но не го намери, видях как е написан на картата и пак не го намери, маркирах го като май локешън и открих, че е със старото име Грудово, а само надписа му е Средец.
            Последно редактирано от s_s1; 15-02-08, 16:28. Причина: добавка последните 3 реда
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #51
              До: Заедно да направим картата още по точна

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              И друг въпрос: собственик на хижа /хотел/ пита как да се отбележи и неговия обект в картата.
              Тази тема ще ти помогне.
              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=16467
              [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

              Коментар


              • #52
                До: Заедно да направим картата още по точна

                Имам Igo 2006 myway нещо си...
                Мога ли да пращам мои логове?
                Георги Гатев

                Коментар


                • #53
                  До: Заедно да направим картата още по точна

                  Принципно може, ако ги записваш в gpx-формат.
                  Но на теб тази карта полезна ли ще е ?

                  Коментар


                  • #54
                    До: Заедно да направим картата още по точна

                    Имам Nokia 6110 Navigator и инсталиран Garmin Mobile XT. Нa PCто си имам последната версия на Map Source. Записах трак на преминаването през ферибота на Белослав, верно не е използваем, защото беше заключен към пътя, но исках да опитам да видя как става да се свали. Но не ми позволява. По-долу ще атачна скрийншот на грешката. Трака го записах със Save Active Track, може ли от това да е? Тук въпроса ми не е по какви правила да го запиша, за да е използваем, а защо не мога да го сваля на PCто, също така не можах да намеря и из SD картата и по специално в директорията на Гармина никакъв фаил с име такова с каквото бях кръстил самия трак. Вообще как мога да извлека записаната информация - така, че да е полезна. Имам и waypoints те също отказаха да се свалят, явно проблема не е в самия трак, а нещо относно функциите които извършвам.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #55
                      До: Заедно да направим картата още по точна

                      Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                      Принципно може, ако ги записваш в gpx-формат.
                      Но на теб тази карта полезна ли ще е ?
                      Това към мен ли беше?
                      Георги Гатев

                      Коментар


                      • #56
                        До: Заедно да направим картата още по точна

                        "AirBog" , виж тук или пробвай с последната версия на XT:
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...1&postcount=83

                        Коментар


                        • #57
                          До: Заедно да направим картата още по точна

                          Здравейте,
                          Пътувайки в страната и използвайки навигацията с картата 4.40 се констатират някои неточности - а по точно за сега на две места - в Дряново на разклоните (пътния възел) на изхода към Велико Търново и в Добрич при влизането от към Варна и излизането на светофарите на центъра на града при звиване в ляво пътя като цяло липсва:-((

                          Коментар


                          • #58
                            До: Заедно да направим картата още по точна

                            Към тримата: Да, към теб беше. В GPX-формат, данните ще са разбираеми за повечето ГПС-си по света - то си е стандартен формат. В такъв ще е разбираем и за Събин. Ама хвани пиши на мейла им да попиташ.
                            Към "Въздушния бог" (ЕърБог): Лек превод - съобщението гласи, че в апарата ти няма нито точки, нито тракове, нито маршрути. Мапсорсът го вижда като абсолютно празен.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Заедно да направим картата още по точна

                              Първоначално публикуван от AirBog Преглед на мнение
                              Имам Nokia 6110 Navigator и ...
                              След като тракът е сейфнат, за да може да се прехвърли в Map Source е необходимо и да се експортва на самия телефон. Това става в следната последователност: Tools; Manage My Data; На този екран долу в ляво пише Manage. Избира се това меню и след това Export GPX.
                              След тази процедура би трябвало при прехвърляне на дани от телефона в МапСорса да фигурира и записаният трак.
                              Успех!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Заедно да направим картата още по точна

                                kksnik - нищо не се получи
                                milstan -
                                След като сме направили трак и сме го запазили в Garmin\GPX
                                от това мнение което ми даде видях, че такава директория в телефона нямам, може ли в това да е разковничето? Трака ми го дава записан като вляза през самата програма, но къде е записан представа нямам. Макар, че правя стъпките показани от kksnik излиза екранче, че експортва, но като го вържа на мапсорса, няма никой....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X