Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заедно да направим картата още по точна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Заедно да направим картата още по точна

    Благодарим за изпратената корекция. Ще проверим какво точно се случва!

    Първоначално публикуван от vlahkab Преглед на мнение
    Здравейте колеги,Вчера открих грешка при рутирането и при двете карти - Сити и Топо. По пътя Пловдив-село Труд.Пътувайки от Пловдив към офиса на Стар Моторс навигацията ме води през разделителната мантинела на двете платна вместо през детелината при село Труд и после в обратна посока
    [ATTACH=CONFIG]873522[/ATTACH]

    Коментар


    • От: Заедно да направим картата още по точна

      Последната версия на пътя София (Владая) - Кюстендил упорито се опитва да ме прекара през магистралата до Дупница, вместо през Радомир. Настройката е за най-бързо. Когато си вляза в "правия път" вече към Радомир, разликата е, че си пристигам 10 минути по-бързо.

      Коментар


      • От: Заедно да направим картата още по точна

        От магистралата можеш да се отървеш само ако и зададеш забрана. Иначе отърване няма

        Коментар


        • От: Заедно да направим картата още по точна

          Първоначално публикуван от a_atanasov Преглед на мнение
          Последната версия на пътя София (Владая) - Кюстендил упорито се опитва да ме прекара през магистралата до Дупница, вместо през Радомир. Настройката е за най-бързо. Когато си вляза в "правия път" вече към Радомир, разликата е, че си пристигам 10 минути по-бързо.
          Интересно. Същия маршрут MapSource, независимо дали картата е City Navigator Europe NTU 2017.1 или олекотената версия на OFRM Topo го чертае по "правия път" през Радомир, а BaseCamp го чертае по различни начини в зависимост от заредената карта:
          С City Navigator Europe NTU 2017.1 през Радомир, а с TOPO LT CYR през магистралата до Дупница.

          Коментар


          • От: Заедно да направим картата още по точна

            След тест на Basecamp при настройка най-кратко на OFRM, маршрутът преминава през Радомир. Когато настройката е за най-бърз маршрут преминава през магистралата за Благоевград. Опитайте с НАЙ-КРАТКО и би трябвало всичко да е ОК.

            Коментар


            • От: Заедно да направим картата още по точна

              Не гледайте MapSource и Basecamp те винаги дават различен маршрут от гармина.
              Най лесния начин да заобиколиш магистралата е като сложиш отметка в настройките за отбягване на магистрала.
              И всичко си идва на място

              Коментар


              • От: Заедно да направим картата още по точна

                Съгласен съм с мненията на колегите sashko6 и Наско, но аз просто разсъждавах за различните приоритети заложени в отделните карти и в резултат на това, чертането на различни маршрути при еднакви настройки.

                Коментар


                • От: Заедно да направим картата още по точна

                  И двете предложени решения са добри, НО имат и своите минуси.
                  В началото, когато си купих GPS и му зададох "най-кратък" маршрут Белица-Разлог, така ме заби през един дърварски път само за камиони, че трябваше да се връщам 15 км. в обратната посока.
                  Другото решение - със забраната на магистралите рискувам по пътя за морето да опозная всички села и паланки.
                  Изглежда "две убаф нема", както казват циганите, или онова с душата в рая и ...
                  Лек ден.

                  Коментар


                  • От: Заедно да направим картата още по точна

                    За оправяне си е. От какъв зор да избягваш магистралите, ако най-прекия и бърз път е по тях? Доколкото разбирам трябва да се елиминира мерака на устройството по подразбиране да те прекарва по магистралата, независимо, че има по-бърз и къс път. Ръчния вариант с избягването на магистралите е ясен, но това е само ако знаеш пътя и че има по-добър. Което на практика обезмисля навигацията за случая. Целта е тя да работи и да покаже най-добрия маршрут на хора, които и се доверяват. Не съм в час и много не ме интересува дали картата е виновна за това или устройството, но темата е да помогнем за оправянето на картата и ако това е в нейния ресор - за оправяне си е.

                    Коментар


                    • От: Заедно да направим картата още по точна

                      Първоначално публикуван от a_atanasov Преглед на мнение
                      И двете предложени решения са добри, НО имат и своите минуси.
                      В началото, когато си купих GPS и му зададох "най-кратък" маршрут Белица-Разлог, така ме заби през един дърварски път само за камиони, че трябваше да се връщам 15 км. в обратната посока.
                      Другото решение - със забраната на магистралите рискувам по пътя за морето да опозная всички села и паланки.
                      Изглежда "две убаф нема", както казват циганите, или онова с душата в рая и ...
                      Лек ден.
                      Това с забраната на магистрала е само ако искаш да не караш през нея.
                      В отметките си оставяш да е пак най-бърз маршрут.

                      Аз по принцип предпочитам да си карам по-магистралата независимо че ще е по-дълго с 10 км.

                      Коментар


                      • От: Заедно да направим картата още по точна

                        Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                        За оправяне си е. Но темата е да помогнем за оправянето на картата и ако това е в нейния ресор - за оправяне си е.
                        Не е от картата а от тъпия софтуер на гармин.

                        Коментар


                        • От: Заедно да направим картата още по точна

                          Първоначално публикуван от vlahkab Преглед на мнение
                          Здравейте колеги,Вчера открих грешка при рутирането и при двете карти - Сити и Топо. По пътя Пловдив-село Труд.Пътувайки от Пловдив към офиса на Стар Моторс навигацията ме води през разделителната мантинела на двете платна вместо през детелината при село Труд и после в обратна посока
                          [ATTACH=CONFIG]873522[/ATTACH]
                          Тази неточност вече е коригирана в новата версия 2016Q3

                          Коментар


                          • От: Заедно да направим картата още по точна

                            Понякога при ползването на картата уреда забавя да извести определената посока. Случвало ли се е и при вас?

                            Бележка от модератор: Колегата използва преводачка и поста е редактиран така, както съм схванал смисъла. Дано да е това....
                            Последно редактирано от ISG; 19-10-16, 14:49.

                            Коментар


                            • От: Заедно да направим картата още по точна

                              За да могат участниците във форума да преценят на какво може да се дължи даден проблем и да съдействат адекватно, при описанието на проблема, моля предоставяйте по-подробна информация, която включва:

                              Кой е моделът на Вашия Garmin GPS уред?
                              Коя версия и кой вариант на карта OFRM използвате?
                              Има ли други включени карти в "Настройки" > "Карта" > "Карта Инфо" (или "Мои карти", или "Данни" - в зависимост от модела на уреда)?
                              Какви навигационни настройки и отбягвания са зададени в "Настройки" > "Навигация"?
                              OFRM Team
                              Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                              Коментар


                              • От: Заедно да направим картата още по точна

                                Аз да питам. Някъде назад попитах как можем да оправим някой град с много грешки и да Ви го дадем оправен. Правил съм карти и знам наизуст Троян, Ловеч, Монтана, Ботевград, Правец, Карлово, Сопот и Асеновград. Някой ми отговори, че трябвало да си купя нещо си. Често като карам и като видя някоя нередност се сещам за това. Искаме да помогнем безвъзмездно за продукт, който продавате, а трябва да купуваме нещо. Търся логиката, но не мога да я открия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X