Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заедно да направим картата още по точна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Заедно да направим картата още по точна

    От съвсем скоро съм притежател на nuvi42 и CITY варианта на картата. Първо да благодаря на екипа за огромната и много полезна работа, която върши, за да ни е в помощ.
    В събота за пръв път излезнах извън София и за моя огромна изненада в картата липсва един черен път към най-снимания в България параклис - естествено липсва и самия параклис.
    Става дума за Св. Йоан Летни, близо до Поцърненци, над язовир Пчелина. Предполагам, че мейла, на който трябва да изпратя трека, е този, който е публикуван доста отдавна в темата - karta (маймунка) offroad-bulgaria (точка) com
    Изпратих писмо със записаните трекове (те са от системния лог, така че би трябвало да са точни). Надявам се, че ще са полезни за подобряване на картата. Ако не съм се справила добре със записа на трековете ще моля за повече информация как да го правя (или за линкове към постове във форума, които не съм намерила до сега).

    Коментар


    • От: Заедно да направим картата още по точна

      Първоначално публикуван от bgrali Преглед на мнение
      От съвсем скоро съм притежател на nuvi42 и CITY варианта на картата.
      ...
      за моя огромна изненада в картата липсва един черен път към най-снимания в България параклис - естествено липсва и самия параклис ...
      Аз по-скоро бих се изненадал, ако в CITY варианта има някой черен път.

      CITY вариантите на карта OFRM Geotrade не съдържат топографски данни и офроуд пътища, и са оптимизирани за навигиране из градските улици и по републиканската пътна мрежа.
      На правилната карта параклисът наистина го няма, но пътят до него си е там.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5pchelin.jpg
Прегледи:1
Размер:67.6 КБ
ID:5607556
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Заедно да направим картата още по точна

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Аз по-скоро бих се изненадал, ако в CITY варианта има някой черен път.

        На правилната карта параклисът наистина го няма, но пътят до него си е там.
        Има черни пътища и на CITY варианта, но явно само някои. Защото при настройки за най-кратък път и без забрана за черни пътища пътувайки от София за Земен ме подкани да завия към Поцърненци. Което използвах, за да скъся пътя след посещението да параклиса. GPS-а ме прекара по черен път през махала Джагалци до нормалния път. Виждат се и други черни пътища в района.


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:roaD.jpg
Прегледи:1
Размер:71.7 КБ
ID:5607565


        Сега остава открит въпроса дали мога да сменя картата с TOPO варианта, защото имам желание за ползвам GPS-а не само по асфалтираните пътища. Става дума за
        nuvi® 42LM

        Коментар


        • От: Заедно да направим картата още по точна

          Може спокойно да работи и с торо варианта този модел, сменяйте я и си ползвайте на воля.

          Коментар


          • От: Заедно да направим картата още по точна

            Черните пътища са два вида (в картата), едните са с черна линия и доколкото знам са нанесени по карти и непроверени. Другите са с цветна кодировка (червени, зелени и сини), нанесени по действителни GPS тракове, т.е минавано е по тях със сигурност. В сити-варианта има само първите.

            А на уреда може да си качиш всеки вариант на картата. Инсталирай си топо-версията за да имаш всички детайли.
            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

            Коментар


            • От: Заедно да направим картата още по точна

              Това е Джъмбо - Бургас. https://www.google.bg/maps/@42.57413...!3m1!1e3?hl=bg Зад него са насипали и валирали 50-100 метра черен път - https://www.google.bg/maps/@42.57393...pwxQ!2e0?hl=bg . В двора са си асфалтирали до него. На картата го няма и като черен (а е по-добър от някои асфалтови). Добре е да го има и то като асфалтов, защото спестява 12 километра на пътуващите в посока София. Сега картата рутира да се върнеш до кръговото в Бургас.

              Коментар


              • От: Заедно да направим картата още по точна

                Кръгово кръстовище в Елин Пелин, ул. София
                https://www.google.bg/maps/place/%D0...baefdbc16710d3

                Коментар


                • От: Заедно да направим картата още по точна

                  Ново кръгово движение в ПловдивНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Ново кръгово в Пловдив.png
Прегледи:1
Размер:102.1 КБ
ID:5609258

                  Коментар


                  • От: Заедно да направим картата още по точна

                    От днес в експлоатация още едно кръгово в ПловдивНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Ново кръгово в Пловдив.jpg
Прегледи:1
Размер:70.9 КБ
ID:5609429

                    Коментар


                    • От: Заедно да направим картата още по точна

                      Много Ви благодарим за изпратените корекции!

                      Коментар


                      • От: Заедно да направим картата още по точна

                        Вчера забелязах една грешка в София. Не съм сигурен обаче за нея, защото е на много старо кръстовище и може нещо моя GPS да се е бъгнал. За всеки случай го споделям за проверка.

                        Кръстовището на бул. Мадрид и бул. Ситняково идвайки от Сточна гара рутирането не позволява ляв завой по бул. Мадрид.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1071559.png
Прегледи:1
Размер:629.2 КБ
ID:5629566
                        ... to be continued

                        Коментар


                        • От: Заедно да направим картата още по точна

                          Забелязваш ли, че GPS-ът те е позиционирал в тунела?

                          Коментар


                          • От: Заедно да направим картата още по точна

                            В случая позицията на курсора е върху лентата, която върви в тунела под кръстовището, а не върху рампата на светофара. В това положение няма как да изчисли друг маршрут. Това се получава често там, особено ако се намираме в крайна лява лента и чакаме на светофара за завой наляво. Навигацията "лепи" курсора върху грешната лента поради това, че реалните координати, които получава, са по-близо до лентата, която върви през тунела.

                            ПП: Навигацията ти не е бъгната. Рутирането си е наред на това кръстовище по принцип. Завоят наляво си е позволен и си чертае маршрут правилно (стига курсорът да е върху правилната лента).

                            Коментар


                            • От: Заедно да направим картата още по точна

                              Първоначално публикуван от JoroHG Преглед на мнение
                              Забелязваш ли, че GPS-ът те е позиционирал в тунела?
                              Първоначално публикуван от wscientist Преглед на мнение
                              В случая позицията на курсора е върху лентата, която върви в тунела под кръстовището, а не върху рампата на светофара. В това положение няма как да изчисли друг маршрут. Това се получава често там, особено ако се намираме в крайна лява лента и чакаме на светофара за завой наляво. Навигацията "лепи" курсора върху грешната лента поради това, че реалните координати, които получава, са по-близо до лентата, която върви през тунела.

                              ПП: Навигацията ти не е бъгната. Рутирането си е наред на това кръстовище по принцип. Завоят наляво си е позволен и си чертае маршрут правилно (стига курсорът да е върху правилната лента).
                              Да, благодаря за уточненията. Моя грешка
                              ... to be continued

                              Коментар


                              • От: Заедно да направим картата още по точна

                                Ето тук ми показваше да мина през тротоара за да влезна в улицата
                                https://www.google.bg/maps/@42.19279...IR2NlHwUkA!2e0
                                Пазарджик, ул. „Найчо Цанов да мина към Ив.Вазов 7 . Понеже следващата пресечка на ляво е близо , може аз да не съм се ориентирал точно. Карта 2014Q4 сити кир.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X