Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFRM Geotrade 5.70

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • OFRM Geotrade 5.70

    Нека да направим списък с нещата които бихме искали в новата версия на картата.
    Какво до сега е казано, че е планувано, освен:
    - увеличаване на покритието:
    - добавяне на LaneAssist и JunctionView на повече места
    - по-голяма трафик съвместимост

    Моите предложения са 2 (+ 1 за което Събин си знае...):
    - Да се направи по някакъв начин, така че да НЯМА нужда да е активна САМО картата на OFRM за да се търси и/или показва правилното положение на картата (визирам този пост ###)
    - Да се направи пак по накакъв начин, БГ картата да е с по-висок приоритет, така че при разлики в Европейската и OFRM картите за района на България, локалната да е с предимство.

    Оставям списъка отворен за допълване от страна на всички Вас.
    Последно редактирано от ggeorgiev; 04-08-11, 09:34.
    nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

  • #2
    От: OFRM Geotrade 5.70

    А аз да попитам ще може ли по накакъв начин да добавите тези нови мобилни камери които току що въведоха през лятото за да ни следят по пътищата!Визирам тея обикновените коли дета вътре пак поставят камери и ще може ли устройството да ни предупреждава за тях ако такава кола са движи зад нас, пред нас или пък че я наближаваме?

    Коментар


    • #3
      От: OFRM Geotrade 5.70

      Няма как мобилна камера да бъде въведена като точка на картата.
      Днес е там утре я няма.... решението е каране по правилата.
      Nuvi 1490T DeLuxe 5.11

      Коментар


      • #4
        От: OFRM Geotrade 5.70

        Ще е полезно да се направят спирките на градския транспорт. Например идва някой в София и не иска да се бута в трафика. Оставя си колата и си върши работа в града с градски транспорт. Аз ги гледах спирките на сайта на градския транспорт - има ги по име и място обаче никъде в Интернет не откривам GPS координатите им. А пък знам че ги има защото системата им работи със GPS и показва след колко време е следващия автобус. Също на БДЖ. Аз като пътувам с влак си включвам GPS-а и гледам до коя гара е стигнал. Много е удобно. Само че преди да се кача във влака трябва да са захванати сателитите защото вагоните са метални и не ги захваща. Ако сателитите са захванати във влака GPS-а си работи. При това не е супер върхът - смартфон със GPS.

        Коментар


        • #5
          От: OFRM Geotrade 5.70

          Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
          Ще е полезно да се направят спирките на градския транспорт. Например идва някой в София и не иска да се бута в трафика. Оставя си колата и си върши работа в града с градски транспорт. Аз ги гледах спирките на сайта на градския транспорт - има ги по име и място обаче никъде в Интернет не откривам GPS координатите им. А пък знам че ги има защото системата им работи със GPS и показва след колко време е следващия автобус. Също на БДЖ. Аз като пътувам с влак си включвам GPS-а и гледам до коя гара е стигнал. Много е удобно. Само че преди да се кача във влака трябва да са захванати сателитите защото вагоните са метални и не ги захваща. Ако сателитите са захванати във влака GPS-а си работи. При това не е супер върхът - смартфон със GPS.
          Това си отделен продукт май? Гармин продават градски карти който могат да те водят с градският транспорт - не лоша идея за Сабин

          Една друга идея за следващата карта:
          VIVACOM с над 2000 безплатни Wi-Fi точки в страната

          http://novini.dir.bg/news.php?id=9241561

          и
          ма и други, ако мога да се вкарат в картата, ще е гот

          Коментар


          • #6
            От: OFRM Geotrade 5.70

            Има един интересен казус
            Живея в Дряново (между Габрово и Търново)
            Задавам дестинация Хасково и картата ме рутира през Шипка - Казанлък - Стара Загора - и т.н. Абсолютно нормално и логично.
            На връщане от Хасково задавам Дряново. Картата ме рутира през Хаинбоаз. Дотук как да е.
            Влизам в Казанлък, излизам, стигам подножието на Шипка и картата продължава да ме мъчи да обърна към Хаинбоаз. Не стига, че разстоянието е с може би 40-50км повече, а и времето за достигане също.

            Тук някой ще възрази как е настроен GPS-ът? Дали да рутира по път за време или разстояние?
            Има ли значение в случая? И двата прохода са отлично асфалтирани. Ако има разлика защо рутира различно в едната и другата посока?


            Друг проблем.
            Всички, които пътуват от Пловдив за Габрово, Севлиево, Дряново и т.н. минават през пътя за Карлово, Баня (Карловско), Калофер Казанлък. Пътят е нов и в перфектно състояние.
            Винаги, независимо какъв режим на рутиране е зададен, GPS-ът те мъчи да минеш през Раковски и Павел Баня. Пътят е доста по - лош и в определен участък си е направо проход през Средна гора.
            Може ли това да се коригира. Не познавам някой, който да пътува от Габрово за Пловдив и да минава от там.

            Коментар


            • #7
              От: OFRM Geotrade 5.70

              Първоначално публикуван от slavi888 Преглед на мнение
              Ще е полезно да се направят спирките на градския транспорт. Например идва някой в София и не иска да се бута в трафика. Оставя си колата и си върши работа в града с градски транспорт. Аз ги гледах спирките на сайта на градския транспорт - има ги по име и място обаче никъде в Интернет не откривам GPS координатите им. А пък знам че ги има защото системата им работи със GPS и показва след колко време е следващия автобус. Също на БДЖ. Аз като пътувам с влак си включвам GPS-а и гледам до коя гара е стигнал. Много е удобно. Само че преди да се кача във влака трябва да са захванати сателитите защото вагоните са метални и не ги захваща. Ако сателитите са захванати във влака GPS-а си работи. При това не е супер върхът - смартфон със GPS.
              И колко време ги гледаш тея гари като му падне батерията след някоя друга минута заради gps-a

              Коментар


              • #8
                От: OFRM Geotrade 5.70

                Първоначално публикуван от chukov Преглед на мнение
                Има един интересен казус
                ....
                Друг проблем.
                ....
                Сблъсках се наскоро и с двата факта...
                Точно така е.

                Коментар


                • #9
                  От: OFRM Geotrade 5.70

                  Някой ползвал ли е рутиране в Созопол. Малък град но спокойно можеш да се загубиш ако ползваш навигация. Добре че имам картата на гармин че сигурно още щях да се мотая от единият край на новият град до другият. Не зная дали е от новият фирмуер за 3790t или картата но започна да се държи много странно. Какво имам в предвид: На улица съм .
                  Дава ме малко на страни и като дам ротиране до адрес започва интересното. Същата случка и до Grand Mall във Варна. Принудих се да пусна европейската карта на Гармин. С нея подобни проблеми няма но и няма много POI. Което е кофти. И още един въпрос junction view съм виждал само един път на влизане от автомагистрали Тракия в София.
                  Даден е някакъв файл със странно разширение който предполагам го отваря MapSource поне така твърди google но аз лично нямам карта за мапсоурса а и все пак ценя времето си. Ако някои има представа къде другаде са jv нека да драсне един ред. Пътувам доста но никъде другаде не съм виждал подобно нещо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: OFRM Geotrade 5.70

                    При рутиране към хотел Черно Море във Варна вкарва в пешеходната зона пред хотела

                    Коментар


                    • #11
                      От: OFRM Geotrade 5.70

                      Първоначално публикуван от panchev68 Преглед на мнение
                      Ако някои има представа къде другаде са jv нека да драсне един ред. Пътувам доста но никъде другаде не съм виждал подобно нещо.
                      В общи линии това е картинката.
                      По-горе писаха, че в следващи 2 версии ще качат около 800 места. Според скорост, тип път и разстояние ги показва, само когато трябва да отбиеш от пътя. На европейската мисля ми ги показва отбивките и когато съм за направо, но може и да греша.

                      Заснети са над 800 места в цяла България и планираме да влязат в следващите две версии на OFRM. Местата където се ползва JCV са общо взето пътни възли с отделна лента за завой на около 45 градуса.
                      Пробвай на симулация ще ти го покаже, но като нямаш време за Мапсорс, явно няма и за симулации.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:jcv.png
Прегледи:1
Размер:227.4 КБ
ID:5295779

                      Коментар


                      • #12
                        От: OFRM Geotrade 5.70

                        ул. Генерал Паренсов не може да бъде намерена във Варна с версия 5.60, а съществува такава

                        Коментар


                        • #13
                          От: OFRM Geotrade 5.70

                          Може , може , пишеш само Паренсов ( иска се малко тренировки) :
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            От: OFRM Geotrade 5.70

                            В новата версия ще вкарате ли промените във Варна - продължението на бул.Левски към бул.Сливница и обновеното кръстовище м/у бул.Цар Освободител и бул.Христо Смирненски

                            Коментар


                            • #15
                              От: OFRM Geotrade 5.70

                              Първоначално публикуван от sandosan Преглед на мнение
                              В новата версия ще вкарате ли промените във Варна - продължението на бул.Левски към бул.Сливница и обновеното кръстовище м/у бул.Цар Освободител и бул.Христо Смирненски
                              Благодаря че ни обърнахте внимание за тези промени. Вероятно ще ги вкараме.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X