Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОФРМ Геотрейд 5.40 - впечатления и коментари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ОФРМ Геотрейд 5.40 - впечатления и коментари

    Честита нова 5.40 на всички! Благодаря за поправките и препоръките!

  • #2
    От: ОФРМ Геотрейд 5.30 - впечатления и коментари

    СУПЕР! Благодарим!

    Коментар


    • #3
      От: ОФРМ Геотрейд 5.30 - впечатления и коментари

      Картата е супер!

      Снощи я погледнах набързо... Само една препоръка имам засега - видях че пак има села без очертания - конкретно с. Сланотрън, Видинско май беше... На версията TOPO CYR... Та ако може да се коригират, щото така стоят някак празно...
      [B]Videos of [U]Vidin[/U], the [U]Vidin-Calafat bridge[/U] and the [U]region[/U] - here: [URL]http://www.youtube.com/user/gusterbo[/URL][/B]

      Коментар


      • #4
        От: ОФРМ Геотрейд 5.40 - впечатления и коментари

        Поне в София е идеална - нямам забележки. навън не съм я пробвал. Още от предната версия и сега обаче забелязвам нещо, което не знам на картата ли се дължи или на фирмуера на уреда - Nuvi 255BG. Значи зумването на картата на екран се задържа и можеш да го ползваш само ако не си в режим рутиране. Когато рутирането е включено - екранът се зумва и веднага се връща на някакъв размер - явно по подразбиране.
        Последно редактирано от lapostolov68; 11-12-10, 07:52.

        Коментар


        • #5
          От: ОФРМ Геотрейд 5.40 - впечатления и коментари

          Не знам дали причината е в уреда или в картата но и на предишната версия и при тази не ми се визуализират иконките на бензиностанциите. Уреда ми Nuvi 205, но при GarminMobile XT е същото. Бензиностанциите същуствуват като POI тъй като до тях се рутира без проблем. Интересното е че, като преглеждам картата в режим Browse, иконките ги има.

          Коментар


          • #6
            От: ОФРМ Геотрейд 5.40 - впечатления и коментари

            От фърмуерите на устройствата са си тези неща.

            Аз нищо не съм сменял като настройки относно визуализация на бензиностанции. Съмнявам се да са се виждали и предишната версия, щом тази ги няма. Ако имате възможност да проверите това твърдение качвайки старата версия ще е интересно.

            Коментар


            • #7
              От: ОФРМ Геотрейд 5.40 - впечатления и коментари

              Здравейте,
              И аз от вчера съм собственик на ново нуви с новата версия.
              Не съм го ползвал все още достатъчно, но ми правят впечетление изолиниите че са доста дебели.
              Няма ли чалъм да се понамалят мъничко.
              Поздрави!
              VITARA, SAMURAI
              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
              RENAULT ESPACE QUADRA
              ...и едно сивикче за града...

              Коментар


              • #8
                От: ОФРМ Геотрейд 5.40 - впечатления и коментари

                Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
                Поне в София е идеална - нямам забележки. навън не съм я пробвал. Още от предната версия и сега обаче забелязвам нещо, което не знам на картата ли се дължи или на фирмуера на уреда - Nuvi 255BG. Значи зумването на картата на екран се задържа и можеш да го ползваш само ако не си в режим рутиране. Когато рутирането е включено - екранът се зумва и веднага се връща на някакъв размер - явно по подразбиране.
                Аз от както имам нюви 205 е така това не е от картите.
                Колкото и да преближаваш започне ли да рутирва си знае неговото и се зумва докато то си реши в негов си размер и мен ме дразни това но.... Няма оправия.

                Коментар


                • #9
                  От: ОФРМ Геотрейд 5.40 - впечатления и коментари

                  Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
                  Аз от както имам нюви 205 е така това не е от картите.
                  Колкото и да преближаваш започне ли да рутирва си знае неговото и се зумва докато то си реши в негов си размер и мен ме дразни това но.... Няма оправия.
                  Явно е от фирмуера, защото допреди 2-3 ъпдейта можеше докато си рутираш да отдалечаваш и да приближаваш колкото ти трябва...

                  Коментар


                  • #10
                    От: ОФРМ Геотрейд 5.40 - впечатления и коментари

                    Има една опция auto zoom, прави точно това. Не се казва така, но е нещо подобно. Виждал съм я в няколко Nuwi-та, потърсете из настройките. Целта е да показва в едър план кръстовищата, когато ги наближите, и после да връща в общ план.
                    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                    Коментар


                    • #11
                      От: ОФРМ Геотрейд 5.40 - впечатления и коментари

                      Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                      Има една опция auto zoom, прави точно това. Не се казва така, но е нещо подобно. Виждал съм я в няколко Nuwi-та, потърсете из настройките. Целта е да показва в едър план кръстовищата, когато ги наближите, и после да връща в общ план.
                      Целта найстена е такава но от Гармин нещо не са го направили да работи качествено.
                      При някой кръстовища се връща при други не. И най-интересното е че и да приближавам и да отдалечавам устройството си знае неговото и само си зумва до неговия си размер.
                      А за настройките не намирам такива

                      Коментар


                      • #12
                        От: ОФРМ Геотрейд 5.40 - впечатления и коментари

                        Страхотна е - Браво!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: ОФРМ Геотрейд 5.40 - впечатления и коментари

                          Такава опция Auto zoom със сигурност имам в GarminMobileXT на телефона, но в Nuvi 255 я няма!

                          Коментар


                          • #14
                            От: ОФРМ Геотрейд 5.40 - впечатления и коментари

                            Първоначално публикуван от lapostolov68 Преглед на мнение
                            Поне в София е идеална - нямам забележки. навън не съм я пробвал. Още от предната версия и сега обаче забелязвам нещо, което не знам на картата ли се дължи или на фирмуера на уреда - Nuvi 255BG. Значи зумването на картата на екран се задържа и можеш да го ползваш само ако не си в режим рутиране. Когато рутирането е включено - екранът се зумва и веднага се връща на някакъв размер - явно по подразбиране.
                            Колега самата идея е такава. Като зададеш примерно Варна-София и те качи на магистралата зума намалява, защото няма как да се отклониш от маршрута, но когато аутобана свърши и наближава завой по който ГПС-а да те навигира, зума се увеличава за да ти покаже пътя или отсечката по която трябва да завиеш. Аз примерно правя следното, като му задам адрес и започне да навигира няколко пъти цъквам +, след известно време пак и така ГПС-а си запаметява настройката. Ако го спреш или изключиш пак повтаряш упражнението.
                            Последно редактирано от kimba1; 11-12-10, 15:19. Причина: добавка

                            Коментар


                            • #15
                              От: ОФРМ Геотрейд 5.40 - впечатления и коментари

                              На Nuvi205 имам контурите на сградите , на Nuvi1300 липсват. Не , че ми липсват (даже повече ми харесва) , но въпросът е принцепен. Как са заложени в картата? Ясно е , че не е в TYP файла.

                              И следователно още един въпрос: мисли ли се за версия без контури на сградите?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X