Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв 2din навигатор + мултимедия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

    Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
    Да дам отчет за работата на у-вото (виж пост 126)
    Музиката свири безупречно, картата WildMaps работи добре. Андроид 8.1 лети. Да, но...Имам навика да си пусна телефона на hotspot и мултимедията да има нет при пътуване. Ползвам нета за две неща. Google Maps и Calm Radio. Еднoвременно са включени GPS, Bluetooth и WiFi. Явно някой не е смятал задния радиатор за толкова източници на топлина и след загряване чувам спорадични пукания (несвързани с вибрациите на колата в движение) в говорителите на колата. Свалих у-вото и естествено при 48 часа тест не пукна нито един път. Сложих вентилатор в отделението 2DIN. Като го натоварих пак, както е описано по-горе, отново се появиха подобни пукания. Ма..ка му и прасе ,явно отделно водно трябва да му правя. Някой съвет ще е добре дошъл.
    Сигурен ли си, че пукането е точно от загряване? Може да е някаква интерференция между устройствата. Моето постоянно е в такъв режим, като последно карах над 10 часа и нямам никакви проблеми. Единствената разлика е, че за WiFi ползвам 4G "бисквитка", която си седи само в колата. Може да пробваш с друг софтуер за музика, примерно FooBar. Аз така си слушам онлайн радио - правя си на настолния компютър RadioPlaylist и го качвам на мултимедията.

    Ако все пак се съмняваш в охлаждането и има опция за разглобяване може да прегледаш как контактува радиатора с транзисторите. Възможно е да не е закрепен правилно. Също така може да си купиш качествена термо-проводима паста, например на ThermalTaке или на CoolerMaster и да смениш фабричната, ако изобщо има такава.

    Накрая може да вземеш 1-2 качествени вентилатори за охлаждане на видеокарти, които да закрепиш на самия радиатор - продават доста читави и безшумни такива - само трябва да си избереш правилния размер.
    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

    Коментар


    • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

      Задния радиатор (гърба) на 2-DIN-а охлажда само крайното стъпало. Той към охлаждането на Android (то и Wifi/BT и прочие полюции) частта няма никакво отношение.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Задния радиатор (гърба) на 2-DIN-а охлажда само крайното стъпало. Той към охлаждането на Android (то и Wifi/BT и прочие полюции) частта няма никакво отношение.

        Мда, като писах за термо-проводима паста имах предвид да се смени тази на охлаждащите елементи вътре, ако изобщо има такава възможност.
        "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

        Коментар


        • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

          Благодаря, моите предположения са насочени натам.
          Пукането се явява само в загрято състояние, никога в първите 10-15 мин. от пускането на системата. Подозирам WiFi картата на у-вото и явно трябва да се провери възможността за 1) паста, 2) доп. радиатори, 3) повече въздух за охлаждане
          Бях се приготвил да го връщам, но ми дадоха адрес в Китай (а го получих от Германия), което автоматично ме вкарва в приключение с митниците.
          LZ1AIV

          Коментар


          • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

            Първоначално публикуван от Русефф Преглед на мнение
            Здравейте,колеги.Да ползвам темата за един въпрос относно едно такова чудо на китайската технология.Та имам от няколко години двоен дин с надпис модел XD6516 с уиндоус.В интерес на истината,поне за мене,работи доста добре.GPS-а е перфектен,зарежда за секунди,радиото също,бавна е СД-картата с музиката,но за толкова пари толкова.До преди два месеца беше на Хондата,та и логото при старта си беше на Хонда.Обаче я продадох,а навигацията я сложих на Киата.Да,ама като се качи някой дразнител,и почне с въпроса-Е що Хонда,а не Киа,ме дразни бъзикащия.Иска ми код за логото,ама не го знам.И тия братчеди в Пловдив,къде го купих тогава-АТ-Трейд на Пещерско шосе в "Оазиса" се правят на гръмнати,искат кинти,направо свалят кожи там.Та ако някой съвсем случайно има такова творение или знае кода,ще съм му много благодарен и задължен бира с кюфтенца.Ще пробвам да пусна снимки.
            Днеска ще ти намеря кода , ако не забравя

            Коментар


            • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

              2268 или 2688

              Коментар


              • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                Здравейте,
                След като оригиналното радио започна да изписва на дисплея каквото си иска (Терано 2001г) реших да подпомогна китайската икономика, като си закупя една 2DIN навигация.
                Вече е монтирана и се представя сравнително добре.
                Питането ми е следното - има ли добре работещо приложение за FM радио?
                Това което е фабрично работи, но няма RDS и ми се иска да сменя.

                Благодаря.
                Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                Opel Campo 3,1 TD '99
                Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                Коментар


                • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                  Малко спекулирам по темата, ама по-скоро липсата на RDS идва от хардуера (по-точно тунера), а не от софтуера. Като опитвах различен тунер и моя RDS го отняма. Съответно се отказах и си върнах стария тунер.

                  Приложението ми си работи безгрижно и драстични нефелности не съм забелязал (докато го пробвах де, щото още ме чака в кашона да го сложа).
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                    Поставих вентилатор зад апарата и вече няма пукане или каквито и да са странични шумове. Оказа се резултат причинен от прекомерно загряване (от приложението - над 62*С)
                    LZ1AIV

                    Коментар


                    • От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                      Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
                      Здравейте,
                      След като оригиналното радио започна да изписва на дисплея каквото си иска (Терано 2001г) реших да подпомогна китайската икономика, като си закупя една 2DIN навигация.
                      Вече е монтирана и се представя сравнително добре.
                      Питането ми е следното - има ли добре работещо приложение за FM радио?
                      Това което е фабрично работи, но няма RDS и ми се иска да сменя.

                      Благодаря.
                      Така без снимка и модел - бива ли?

                      Иначе и аз четох в руските форуми, че липсата на RDS е заради тунера и с друго приложение няма да се оправи.

                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • Моето се продава. След като над година така и не се накумих да го сложа, ще търся някакъв 1DIN вариант, дето е по-лесен, иначе има шанс никога да не го сложа.

                        Тук:
                        https://offroad-bulgaria.com/forum/%...hip-px5-4-32gb
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Моето се продава. След като над година така и не се накумих да го сложа, ще търся някакъв 1DIN вариант, дето е по-лесен, иначе има шанс никога да не го сложа.

                          Тук:
                          https://offroad-bulgaria.com/forum/%...hip-px5-4-32gb
                          Един въпрос: видях в обявата, че си инсталирал Malaysk ROM. И аз обмислям подобна интервенция от известно време и единственото, което ме спира е, че не съм сигурен как ще се държи с CAN BUS връзката към автомобила - в момента ми е много удобно, понеже през нея контролира доста неща, включително копчетата на волана, задната камера - даже като даваш назад взима сигнал оттам и показва маркери накъде въртиш волана.
                          Тествал ли си ROM-а как се държи с връзката по шината?
                          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение

                            Един въпрос: видях в обявата, че си инсталирал Malaysk ROM. И аз обмислям подобна интервенция от известно време и единственото, което ме спира е, че не съм сигурен как ще се държи с CAN BUS връзката към автомобила - в момента ми е много удобно, понеже през нея контролира доста неща, включително копчетата на волана, задната камера - даже като даваш назад взима сигнал оттам и показва маркери накъде въртиш волана.
                            Тествал ли си ROM-а как се държи с връзката по шината?
                            Едно че нямам кола с CAN шина (е, имам де, Skoda Fabia, ама това не е за нея, а и не виждам какво бих могъл да контролирам на кола без никакви екстри), и второ - изобщо не съм го слагал на кола. Не вярвам да има проблеми. Разните ROM-ове обикновено са правени да решават проблеми, а не да създават нови такива. Дори някой конкретен ROM да е калпав, винаги имаш алтернатива.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                              Едно че нямам кола с CAN шина (е, имам де, Skoda Fabia, ама това не е за нея, а и не виждам какво бих могъл да контролирам на кола без никакви екстри), и второ - изобщо не съм го слагал на кола. Не вярвам да има проблеми. Разните ROM-ове обикновено са правени да решават проблеми, а не да създават нови такива. Дори някой конкретен ROM да е калпав, винаги имаш алтернатива.
                              Сега като разгледах видях, че Malaysk е пуснал ROM с Андроид 9 освен осмицата, а има и още една алтернатива на Hal9k. Свалил съм и трите и утре ще се забалявам. Отделно днес най-накрая ми изпратиха последната версия на фабричния ROM, така че ще мога да възстановя, ако има проблеми.

                              Докато ровех днес намерих много подорбна документация, която систематизира повечето китайски мултимедии по производители, хардуер и т.н, като има доста полезна информация вътре, примерно фабрични кодове, настройки, пароли по подразбиране, разни хитринки, както и известни проблеми и решения. Мисля, че ще е доста полезна при избор.

                              https://forum.xda-developers.com/wiki/Hui_Fei_Type

                              Не се подвеждайте по името
                              "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                              Коментар


                              • Да докладвам - успешна инсталация на Malaysk ROMs for PX5 (2-4 Gb) 8.0 Android Oreo any yet known MTCD-MTCE.

                                При мен тръгна последната версия с Oreo - 3.5.Не успях да подкарам Android 9, но то си пише, че почти никой не се е преборил досега.

                                Препоръчвам на всички, чиито навигации са базирани на PX5 / MTCD-MTCE и обичат да се занимават. Много екстри + root. Ще тествам няколко дни и ще докладвам пак.
                                "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X