Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв 2din навигатор + мултимедия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

    Модул е. И е bolt-on. Стъпалото пак така. А смянята на всичкото изброено е за 15 минути работа. Откак си взех разпояващия пистолет махането на thru-hole чаркове е песен. Дънна платка се обезкостява за половин час, след което можеш за още толкова да я събереш наново че и да работи.

    Колкото до ъпдейти, рутване и прочие - то си е като средностатистически телефон.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

      интересно това със ъпдейта на радиото. Може ли малко повече инфо и линк към новия тунер ако може. Че баща ми има един китайски двоен дин с уиндолс, но много губи станциите. https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=786295 тук има показана разкостена такава мултимедия. Дали е възможен ъпдейт и на нейния тунер?

      Коментар


      • #63
        От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

        За по-добро качество на звука на моят китаец му инсталирах плеър "акуализер+". Версията е платена 7- 8 лв.

        Коментар


        • #64
          От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

          Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
          За по-добро качество на звука на моят китаец му инсталирах плеър "акуализер+". Версията е платена 7- 8 лв.
          При мен проблема е с качеството на радиото много е слаб тунера. И звука не е кой знае колко добър но баща ми е доволен от аудиото. Пък и с уиндолс не , че не може да се сложат програми но е малко по сложно а на баща ми му трябва нещо с 4 големи бутона (радио, навигация, усб.....) та да не ме вика през ден да му обяснявам и оправям нещо.

          Коментар


          • #65
            От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

            Нищо му няма на звука след ъпдейтите. Проблема е че хардуерно е с трибандов параметричен еквиуайзер, а някой китайски гении освен че е сложил параметрите за честоти и Q на чипа крайно неудачно, е пльоснал и 9 бандов графичен еквиуайзер като приложение, което взима средната стойност от всеки 3 банда и я праща към хардуера, а като включиш loudness compensation, вместо да ползва хардуерния такъв, който даже има степени, бърника 3-те банда на еквиуайзера, и съответно е далече от всякаква истина.

            Музиката като качество при всичко сложено на център си е музика като музика - тествам у дома изхода от предусилвателя прямо други източници и съществена разлика няма. Но еквиуайзера и loudness-а в заводското си софтуерно изпълнение са тотален шит.

            ...и не на послено място - има ViperForAndroid, който доколкото ми е известно е безплатен. Но действа само на минаващия през Андроид звук - на FM радиото не влияе - при мен то в закачено директно към външния чип, за който писах по-горе.

            Относно тунера - програма хоризонт + още 1-2 станции моето хваща със 10 сантиметрова чесовникарска отвертка, забита в куплинга на антената. Това дори с TDA. Не знам дали моя тунер е съвместим с твоя, но и да е, ако не се занимаваш с електроника смяната му не е тривиална задача, най-вече по отношение на разпояването на заводския.

            Ей го в 2 варианта - с 10 и с 19 извода:
            https://www.aliexpress.com/item/Car-...d7cb4c4deBp8TI
            Последно редактирано от sparkybg; 27-07-18, 12:53.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #66
              От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

              с електроника се занимавам любителски. Бих казал , че съм на едно прилично средно ниво. Но за подмяната му определено бих използвал услугите на професионалист. Ако спре да вали и баща ми тръгне със скутера на работа ще разглобя мултимедията за да направя снимки вътре и да проверя с какъв тунер е и да търся някакво по добро решение. Иначе си хваща станции не по малко като брой от марково радио, но в движение ги губи. И другия проблем е , че няма RDS и е доста неприятно. Но дори и да сложа съвместим тунер с RDS не съм убеден, че софтуерно ще работи.

              Коментар


              • #67
                От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                Има вероятност при смяна на тунера да се наложи и някаква софтуерна интервенция, за да тръгне новия модул. Но по-добре Спарки да каже, че предполагам е прочел това-онова по въпроса...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #68
                  От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                  Съвместими са, без софуерна интервенция. Поне при мен. Моя е 10 пинов с TDA7786. На негово място просто се слага 10 пинов с TEF6686 и нищо повече. Дали има софтуерна разлика (управляват се по i2c) или просто софтуера поддъжа и двата - нямам идея. А дали ще стане - тепърва ще разберем, докато се домъкне от Китай до тук.

                  Иначе крайното стъпало + евентуално някой и друг кондензатор по пътя ще е тук или до края на седмицата, или в началото на другата.

                  Абе китайщина си е. Тунера например има аналогов изход и цифров изход, като аналоговия се взима от DAC в чипа. За чий не са насочили цифровия през Android-а нямам никаква идея. Много по-гъвкаво решение е. Върху андроид платката има доста качествен цифров codec на Analog Devices с амнайсе входа, 7 канален еквиуайзер и прочие благини, ама не се ползват - ползва се само като codec и само за звуците, идващи от андроида.

                  Може би има нещо общо с това че задната камера се включва веднага, когато я има, дори преди андроида да е буутнал.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                    sparkybg

                    ако си купя подобно, щеш ли срещу заплащане да го облагородиш като твоето?

                    И друго да питам тези, които имат вече такова. Как е качеството на разговора по мобилен телефон през него? Сега имам parrot и съм му изкарал двоен микрофон на сенника, но не мога да кажа, че съм доволен. В смисъл - има разлика между ако си държа телефона на ухото и ако разговора минава през радиото.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                      Ей това Bury CC 9048 е по-добро от разните Пароти. Има и вариант с дисплей - Bury CC 9068 май беше.
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                        Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                        sparkybg

                        ако си купя подобно, щеш ли срещу заплащане да го облагородиш като твоето?

                        И друго да питам тези, които имат вече такова. Как е качеството на разговора по мобилен телефон през него? Сега имам parrot и съм му изкарал двоен микрофон на сенника, но не мога да кажа, че съм доволен. В смисъл - има разлика между ако си държа телефона на ухото и ако разговора минава през радиото.
                        Ако не си доволен от парот,едва ли ще намериш по читав вариант.Парот са лидер в това,освен ако има някакъв дерт.Аз ползвам на две от колите висок клас Пайнер,на едната се чува почти идеално,на другата всички се оплакват ,вероятната причина е че на същата ,микрофона е почти до прозореца и всичкия шум от вън влиза в него.Не ми остава време да го преместя е средата .
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #72
                          От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                          Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                          Ей това Bury CC 9048 е по-добро от разните Пароти. Има и вариант с дисплей - Bury CC 9068 май беше.
                          Имаш ли го? Да направим една проба!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                            Да. 9048 е инсталирано на колата ми. Но кога би могло да се направи проба не знам защото съм отпуска и съм го ударил на мързел.
                            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                              Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                              ако си купя подобно, щеш ли срещу заплащане да го облагородиш като твоето?
                              Мога да се ангажирам единствено да ти кача руутнат софтуер + ъпдейт на софтуера на микроконтролера на дъното, който контролира параметрите на еквилайзера, и то само ако е съвсем същия модел като моето, защото съм го проиграл. За другото просто нямам време. Не е до заплащането. На моето още не съм сменил крайно стъпало и кондензатор - стоят на бюрото и ме чакат вече сигурно цяла седмица.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Какъв 2din навигатор + мултимедия

                                Благодаря все пак. Едва ли ще е същия, щото за колата ми дупката е по-друга и се продават специални за нея.

                                Ще пусна експеримента ни с Валери Недялков. Сега виждам, че програмата за изрязване на arm файлове си е сложила "воден знак", но въпреки това се усеща разликата. Не си заслужава да търся кракната за това. В началото бях много екзалтиран, че с джаджата се чува страхотно, но след прослушването на двата разговора ясно се чува разликата. В полза на телефона. В един момент от разговора с блутута разговора се накъса и не се разбираше (втората половина от файла от блутута). Беше само за тия 3-4 секунди, но го имаше. Моя парот пък съвсем се изложи. В понеделник бях говорил през него и работеше, но днес Валери не ме чуваше изобщо. И на записа ми ме няма. Вероятно съм скъсал микрофона, или се е извадил...

                                Би било добре някой с такова радио или друга блутут система в колата да ми звънне (или да ми призвъни) на 0887две5229едно за да открием най-доброто.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X